Průvodce letištěm

Letiště Milán Malpensa

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Milán Malpensa

Největší milánské letiště se nachází ve vzdálenosti zhruba 53 km od centra Milána a 32 km od města Varese. Je jedním z největších základen pro společnost easyJet, navíc existuje z Malpensy poměrně hustá síť dálkových linek.

Otevřeno je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
645 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
15:48
aktuální čas

Letenky

Z Prahy létá na Malpensu easyJet a ČSA. Běžná cena letenek s easyJetem se pohybuje kolem 2.500 Kč, ale v akci se můžete dostat i na 1.000 Kč. Letenky je nejlepší rezervovat alespoň s dvouměsíčním předstihem, často se ale stane, že nízké ceny se drží po dlouhé období na mnoho měsíců dopředu.

Doba letu do Milána činí asi 80 minut.

Najdi nejlevnější letenky

Přestup

Malpensa má dva terminály. Terminál 2 využívá výhradně easyJet, Terminál 1 pak všechny ostatní aerolinky. Mezi terminály jezdí autobus zdarma každých 7 minut po celý den.

Terminál 1, v rámci něhož většinou budete přestupovat, je sice velký, ale přehledný a prostorný. Na přestup vám bude stačit 35 minut.

ViaMilano

Při přestupu můžete využít služeb letiště ViaMilano. Musíte pouze splnit podmínku, že mezi vašimi návaznými lety bude minimálně 90 minut, pokud odlétají ze stejného terminálu, a minimálně 100 minut, pokud odlétají z jiných terminálů. Nezáleží na tom, zda máte lety na jedné letence nebo koupené zvlášť.

Po příletu se pouze stačí na přepážce ViaMilano zaregistrovat a poté obdržíte voucher pro vstup do salonku. Následně budete moci využívat rychlejší odbavení nebo dostanete 10eurový poukaz na občerstvení.

Největší výhodou je pojištění zdarma pro případné promeškání návazného letu, a to i pokud nemáte přestup garantován na jedné letence.

Doprava z/na letiště

Do Milána

Nejrychlejší dopravu obstarávají vlaky (jízdní řád a rezervace jízdenek). Z centra Milána vás dovezou na letiště za 35–45 minut při ceně 12 € a intervalu 15 až 30 minut. Vlaky jezdí jak na hlavní nádraží, tak na stanici Cadorna, zastavují ale i v obcích mezi letištěm a Milánem. Zastávka vlaků je před oběma terminály: 1 i 2.

Levnější způsob cesty do Milána jsou autobusy, které zastavují u obou terminálů. Do centra města jedou asi 60–75 minut a stojí 8 €. Jízdenky kupujete v terminálu, online nebo přímo u řidiče. Všechny společnosti mají konečnou zastávku u milánského hlavního nádraží.

  • Jízdní řády nebo online rezervaci jízdenek nalezneme na webech jednotlivých společností: Stie, Terravision a Malpensa Shuttle nebo easyBus. Na svůj spoj většinou nebudete čekat déle než 15 minut.

Na letiště Bergamo a Linate

Přímé spojení na letiště v Bergamu zajišťuje autobusová společnost Orio Shuttle (jízdní řády a jízdenky). Autobusy zastavují u obou terminálů Malpensy, ale jezdí jen 6x denně ve zhruba 120minutovém intervalu.

Alternativou je velmi frekventované spojení s přestupem v Miláně u hlavního nádraží.

Obdobná situace panuje při dopravě na letiště Linate. Autobusy Malpensa Shuttle jezdí 5x denně, ale opět existuje varianta frekventovaného spojení s přestupem u hlavního nádraží v centru Milána.

Celkové přestupní časy

  • Malpensa -> Bergamo ideálně 4 hodiny
  • Malpensa -> Linate ideálně 4 hodiny

Ostatní destinace

Z letiště Malpensa odjíždí přímé autobusy i do okolních měst:

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici zdarma bez časového omezení.

Úschovna zavazadel je umístěna v příletové části B terminálu 1. Provozní doba je od 6:00 do 22:00 a za 24 hodin zaplatíte 5 €.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu