Průvodce letištěm

Letiště Milán Malpensa

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Milán Malpensa

Největší milánské letiště se nachází ve vzdálenosti zhruba 53 km od centra Milána a 32 km od města Varese. Je jedním z největších základen pro společnost easyJet, navíc existuje z Malpensy poměrně hustá síť dálkových linek.

Otevřeno je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
645 km
od Prahy
16.1 °C
aktuální počasí
21:05
aktuální čas

Letenky

Z Prahy létá na Malpensu easyJet a ČSA. Běžná cena letenek s easyJetem se pohybuje kolem 2.500 Kč, ale v akci se můžete dostat i na 1.000 Kč. Letenky je nejlepší rezervovat alespoň s dvouměsíčním předstihem, často se ale stane, že nízké ceny se drží po dlouhé období na mnoho měsíců dopředu.

Doba letu do Milána činí asi 80 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Milána, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Malpensa má dva terminály. Terminál 2 využívá výhradně easyJet, Terminál 1 pak všechny ostatní aerolinky. Mezi terminály jezdí autobus zdarma každých 7 minut po celý den.

Terminál 1, v rámci něhož většinou budete přestupovat, je sice velký, ale přehledný a prostorný. Na přestup vám bude stačit 35 minut. 

Doprava z/na letiště

Do Milána

Nejrychlejší dopravu obstarávají vlaky (jízdní řád a rezervace jízdenek). Z centra Milána vás dovezou na letiště za 35–45 minut při ceně 12 € a intervalu 15 až 30 minut. Vlaky jezdí jak na hlavní nádraží, tak na stanici Cadorna, zastavují ale i v obcích mezi letištěm a Milánem. Zastávka vlaků je před oběma terminály: 1 i 2.

Levnější způsob cesty do Milána jsou autobusy, které zastavují u obou terminálů. Do centra města jedou asi 60–75 minut a stojí 8 €. Jízdenky kupujete v příletovém terminálu, online nebo přímo u řidiče. Všechny společnosti mají konečnou zastávku u milánského hlavního nádraží.

  • Jízdní řády nebo online rezervaci jízdenek nalezneme na webech jednotlivých společností: Stie, Terravision a Malpensa Shuttle nebo easyBus. Na svůj spoj většinou nebudete čekat déle než 15 minut.

Při koupi jízdenky on–line na webu Terravision máte možnost zdarma využít jakýkoliv spoj, pokud byste nestihli váš rezervovaný. Lístek nemusíte tisknout, stačí jej ukázat v e–mailu na mobilu. Zpáteční je pak zvýhodněný s cenou 14 €.

Na letiště Bergamo a Linate

Přímé spojení na letiště v Bergamu zajišťuje autobusová společnost Orio Shuttle (jízdní řády a jízdenky). Autobusy zastavují u obou terminálů Malpensy, ale jezdí jen 6x denně ve zhruba 120minutovém intervalu.

Alternativou je velmi frekventované spojení s přestupem v Miláně u hlavního nádraží.

Obdobná situace panuje při dopravě na letiště Linate. Autobusy Malpensa Shuttle jezdí 5x denně, ale opět existuje varianta frekventovaného spojení s přestupem u hlavního nádraží v centru Milána.

Celkové přestupní časy

  • Malpensa -> Bergamo ideálně 4 hodiny
  • Malpensa -> Linate ideálně 4 hodiny

Ostatní destinace

Z letiště Malpensa odjíždí přímé autobusy i do okolních měst:

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici zdarma bez časového omezení.

Úschovna zavazadel je umístěna v příletové části B terminálu 1. Provozní doba je od 6:00 do 22:00 a za 24 hodin zaplatíte 5 €.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Máte zkušenost s ViaMilano a voucherem pro vstup do salonku a 10eurovým poukazem na občerstvení?

Platí to stále???

před 3 měs
Kryštof Hájek

No jo, vypadá to, že ten program celý úplně překopali a výše zmíněné výhody už vůbec neplatí. Je z toho jen neatraktivní věrnostní kartička pro nákupy na letišti :(

před 3 měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Lounge a voucher na obcerstveni uz neplati nekolik let (minimalne 2).

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, jsou nějaká omezení - co se týče rozměrů zavazadel - v busech a vlacích v Itálii? Díky za odpověď.

Odpovědět
před 3 měs

Dobrý den, prosím o radu jak se co nejlépe dostat z letiste malpensa k jezeru lago di garda. Předem velice dekuji

před 8 měs

Rome2rio neznate nahodou? Napr. vlakem do Desenzana zkuste

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, letím do Milána poprvé a chci se zeptat, jestli se jízdenky na Terravision Bus dají koupit přímo na letišti a pokud ano, kde přesně, nebo jen online.

před 9 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, čtěte prosím výše: "Jízdenky kupujete v příletovém terminálu, online nebo přímo u řidiče".

Přidat odpověď
před 9 měs

Mam v nedeli rano let z Milano Malpensa T2 v 6.20 am v rijnu. Divala jsem se na odkazy, co doporucujete. Vlak tak brzo rano spoj nema, vetsina busu take ne a nebo to lidi nedoporucuji (tripAdvisor). Mohu se zeptat na radu? Dekuji

před 9 měs
Kryštof Hájek

Tak co koukám minimálně na společnost Malpensa Shuttle, odjezdy z centra jsou ve 2:15, 3:15, 3:45, což je naprosto dostačující ke stihnutní letu.

Přidat odpověď
před 9 měs

Prosím, jízdenky na vlak, abych se dostala z letiste do centra, se dají koupit i v terminalu nebo je musim mit koupene dopredu?

Dekuji za odpoved

před 11 měs
Kryštof Hájek

Dají se koupit i v terminálu, i v automatu na nádraží.

Přidat odpověď
před 11 měs

Ahoj, když mám mezi lety cca 7 hodin, vyplatí se mrknout do Milána, nebo jak případně tento čas využít??? Díky. Karel

před 12 měs
David Eiselt

Ahoj, na centrum to určitě stačí. 1 hodina z letiště, 4 v centru, 1 hodina zpět a jsi 2 před odletem na odbavení zpět i s rezervou. Jen si detailně nastudujte časy odjezdů vlaků, aby vám neujel o tu půlhodinu.

před 12 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Nevím jestli se to vyplatí. Jen si polož otázku co tam budeš těch pár hodin dělat. Jestli by nebylo lepší vzít ty peníze, co dáš za cestu tam a zpět plus na místě a raději si sednout v klidu někde do salonku a užívat pohodu před dalším letem. Pokud teda nemáš PP nebo něco podobného a nebudeš to mít zadáča. To by byla značka ideál. Já na tvém místě bych se teda nikam kvůli 4 hodinám nehnal, pokud máš ještě další cestu před sebou. Ale každý jsme jiný.

Přidat odpověď
před 12 měs

Dobry den, chtel bych se zaptat, jestli pri priletu z Lanzarote do Milana s easyJet v 16:35 se da spolehlive stihnout odlet do Vidne opet s easyJet v 18:20? Cestujeme jen s prirucnimi zavazadly. Dekuji Jirka

Odpovědět
před 12 měs
Petr

Dobrý den, prosím o váš názor, zda se dá v pohodě stihnout přílet do milána s Easy jet v 14.55 a odlet opět s Easyjet do Catanie v 17.00, se zapsanými zavazadly. Díky

před 12 měs
David Eiselt

Jojo, vše je v rámci jednoho terminálu 2, který je relativně malý a kompaktní.

před 12 měs
Petr

Díky moc, Davide.

Přidat odpověď
před 12 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu