O aerolince AirAsia

Letecká společnost AirAsia je známa asi každému cestovateli, který kdy zamířil do jihovýchodní Asie. Tato nízkonákladová aerolinka je největší leteckou společností Malajsie a zároveň největší low cost dopravce v celé Asii co do počtu odbavených cestujících a letadlové flotily.

Společnost provozuje své lety letadly Airbus A320 a A321. Na dálkové linky nasazuje Airbus A330 a brzy dodané nejnovější letouny A350. Všechna letadla jsou červeného zbarvení.

AirAsia současně provozuje i několik dceřiných společností s působností na dalších asijských trzích:

 • AirAsia India (I5/IAD),
 • AirAsia Japan (DJ/WAJ),
 • AirAsia X (D7/XAX),
 • Indonesia AirAsia (QZ/AWQ),
 • Indonesia AirAsia X (XT/IDX),
 • Philippines AirAsia (Z2/EZD),
 • Thai AirAsia (FD/AIQ),
 • Thai AirAsia X (XJ/TAX).

V závorce je uveden IATA/ICAO kód společnosti a přívlastek “X” značí dálkově zaměřenou aerolinku. Všechny společnosti navenek figurují jako AirAsia.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Levné letenky s AirAsia kupujte přímo na webu dopravce airasia.com. Ceny se 2 týdny až 2 měsíce před odletem příliš nemění, ale naprosto nejlevnější letenky zakoupíte v rámci promoakce, která se opakuje zhruba dvakrát až třikrát do roka. Nutné je letenky kupovat mnohdy na půl roku dopředu. Takové letenky pak stojí od 50 do 800 Kč.

AirAsia létá do všech významných destinací napříč Malajsií, Indonésií, Filipínami, Thajskem, Indií, Číny a dalších zemí v jihovýchodní Asii. Dálkové linky směřují na Mauricius, Seychely a do Austrálie.

Všechny destinace naleznete na mapě letů.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadla můžete mít bezplatně dvě. První klasické o rozměru max. 56 x 36 x 23 cm a váze 7 kg. Druhé menší je osobního rozměru, tedy dámská kabelka či pánská brašna.

Odbavené zavazadlo si můžete dokoupit v různých váhových kategoriích od 15 do 40 kg. Cena se odvíjí od konkrétní linky a vzdálenosti a zjistíte ji v průběhu rezervace. Některé lety mohou mít v ceně 15 kg zavazadlo (např. Jakarta – Bali), standardně však zahrnuto není. Na letišti lze dokoupit pouze 15 kg zavazadlo za 1.000 bahtů.

V případě, že máte letenky s přestupem v rámci jedné rezervace, zavazadlo vám poputuje až do cílové destinace.

Odbavení

Odbavení na letišti je bezplatné a v mnohých případech se provádí pomocí samoodbavovacích kiosků. Tzv. self check–in kiosek vám vytiskne letenku na základě pasu či jiných osobních údajů.

Online odbavení nebo mobilní odbavení je taktéž k dispozici a jakýkoliv check-in je dostupný vždy 1 hodinu až 14 dní před odletem.

Služby během letu

Občerstvení je u AirAsia pouze za poplatek.

32 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele J0x
J0x
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1068 komentářů
 • Poslat zprávu

Tak AirAsia Japan už to zabalila...

před 10 měs
taclik.j

Kde jsi to dohledal?

před 10 měs
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1068 komentářů
 • Poslat zprávu

Viděl jsem to u konkurence a na Wikipedii to už taky někdo dopsal. https://en.wikipedia.org/wiki/Ai...own_(2020)

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele
cali
Odpovědět
před 12 měs
Avatar uživatele coudi
coudi

To není dobrá zpráva :-(

Budoucnost aerolinek AirAsia Group, největší nízkonákladové letecké společnosti v Asii, je nejistá. Obchodování s akciemi bylo dnes pozastaveno, protože auditoři vyjádřili značné pochybnosti nad schopností firmy pokračovat v provozu, informovala agentura Reuters

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Paja

Asi to hodně lidí ví, ale pokud budete kupovat letenky, tak použijte měnu země z které letíte. Nikdy v dolarech. Kupoval jsem letenku z Kuala Lumpur do Hong Kongu a v malajsijských ringgitech to vyšlo v přepočtu na 2900 a v dolarech na 3100. Ta vyšší cena je i v ostatních měnách.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele niemandos
niemandos
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 677 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-10-24T12:41:47+02:00)

Nazdar. Dnes jsem dostal psaníčko od AirAsie. Posunuli mi let z 11:25 na 17,25 z Manili na Bohol. Jsou to dobráci. Nabízí kredit, refund nebo změnu termínu. Píše se tam na nový termín a čas

"Move flight: One-time flight change to a new travel date on the same route within 30 calendar days of the original flight time without additional cost, subject to seat availability"

Má otázka je. Můžu změnit i na stejný den? Jsou tam ještě další 2 lety a potřebuji letět dřív, abych se stihl dostat bez použití taxi do Lobocu, kde už mám zaplacené ubytko. Ještě mi to tak podstatně nikdy neposunuli, takže jsem to nikdy neřešil. Z textu bych myslel, že nemůžu, ale třeba má někdo osobní zkušenost. Než s nimi začnu komunikovat, tak se raději ptám. Díky

před rokem
Avatar uživatele Roman
Roman

Tak já to chápu tak, že můžeš klidně i na stejný den. Zkus jim napsat ten let, který chceš a uvidíš. A moc bych s tím neotálel, protože to bude zřejmě zkoušet každý, kdo měl ten let koupený, tak ať tam chytneš ještě flek.

před rokem

Můžeš, ( taky jsem si to posunul na dřívější let, ten samý den)

řešil jsem to před cca týdnem. Pokud je změna z Air Asia je to jedenkrát bez poplatku.

Chvíli si budeš psát s automatem ... , pak tě to dá na on line chat a tam si napíšeš co potřebuješ.

Ale je dobré vědět jak to chceš změnit než se přihlásíš.

Jen jsem cca 10 minut čakal na on line ....

Je to snadné, pak pošlou nový itinerář.

M

před rokem
Avatar uživatele niemandos
niemandos

díky kluci

před rokem
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak změna provedena k mé spokojenosti :-)

Dobrý den,

při hromadném kupování letenek se nám v poznámkách objevilo "Informace o zavazadlech - žádná příruční zavazadlo". Znamená to, že nemůžeme mít ani batohy?

Děkuji za odpověd'

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Pres co jste to kupovala?

před rokem
Avatar uživatele
cali

Mám tušení:-)

Avatar uživatele J0x
J0x
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1068 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-06-19T10:21:50+02:00)

Na jaře jsme měli problém na DMK, nechtěli nás s vytištěnými boarding passy z webu pustit do... jak se vlastně jmenuje ten prostor, kam můžou jen pasažéři, ale je ještě před security (airside je až za security, ne?)... a museli jsme si jít na check-in pro nové boarding passy (zdarma). Je to u AirAsia standardní postup nebo jsme jen narazili na nějakou momentální chybu?

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Zítra bude Andrej jednat o přímé lince Praha - Bangkok, uvidíme, co z toho bude :-)

před 3 lety

Tak Andrej to zařídil. Prý linku zprovozní do konce roku 19.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli na BLACK FRIDAY měla AirAsia v minulosti nějaké pecky? Nebo jiná aerolinka pro JV Asii? Moc děkuji za odpověď. :)

Odpovědět
před 3 lety

Ahoj neřešil jste někdo u Air Asia - uletělo nám letadlo. Na zakoupené letence jsme měli jídlo + 2x 30 kg. Při přerezervaci na následující letadlo nám vše z předešlé letenky stornovali, vzali si poplatek za přerezervaci což je ok, ALE zároveň jsme museli platit znovu i za zavazadla, která byla již zakoupena na předešlé letence.. :-(

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Dobrý den, jak lze sledovat jejich promo akce? Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Zaregistrovat se a pak chodi info na mail.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, můžu se, prosím, zeptat, co to je ta PROMO akce? To je nějaké členství? Děkuji.

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

To je krátkodobá akční nabídka, během které se zvýhodňují ceny letenek. Promo akce je určitým způsobem i třeba sleva na rohlíky v Tescu.

před 3 lety

Diky moc za info ☺

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek

Jak nezmeskat akci AirAsia? Které notifikace doporučujete nastavit. Liknul jsem je na fb, ale ve feedu se mi od nich nezobrazuje nic.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele Kubino88
Kubino88

Ahoj, zkoušel někdo kupovat v poslední době letenky přímo na webu Air Asia? Když se proklikám až k platbě, tak při přesměrování na platební bránu mi to vždy napíše chybu připojení. Zkoušel jsem jak v exploreru, tak chorme, ale pokaždý to samý... :(

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den,

prosím o rychlou radu, pokud je to možné :( Dělala jsem check in u Air Asia Bangkok - Koh Samui ( kombinace letadlo+transfer+loď). V rychlosti jsem vče odklikala, a zjistila jsem, že na boarding passu nejsou zadaná čísla pasu, je to problém? Nikde mě to neupozornilo, ať vyplním pasy. Josu tam jen jména a číslo rezervace. Jinak, když jsem objednávala letenky, vyplňovala jsem kromě jména datum narození.

Prosím o radu. Odlétáme za 3 dny.

Děkuji. Zuzka

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, problém to nebude, osobně jsem číslo pasů ze svých téměř 400 letů měl na palubní vstupence pouze v Rusku. Vzhledem k tomu, že se jedná o vnitrostátní let, nejspíš po vás ani konkrétní číslo dokladu nikdo chtít nebude - hlavní je, aby byl platný a shodovalo se jméno, toť vše.

před 3 lety

Děkuji moc za vaši rychlou odpověď :) to jste mě uklidnil :) Tak snad bude ve v pořádku. My právě když létáme s Emirates nebo Qatar tak nás to bez čísla pasu nepustí, ale chápu, že to je mezinárodní let.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Žádné zavazadlo tam není, resp. příruční 7 kg. Stačí se podívat. Odbavené se platí.

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den,

prosím, nevíte, jestli je při zakoupení jednosměrné letenky z Bangoku na Phuket již v ceně zahrnuto zavazadlo cca 25 kg, nebo musím vždy zaplatit podle váhy?

Rezervaci jsem dělala už začátkem prosince a tak si to už nepamatuju, co mi to nabízelo. Minulý týden jsem dělala online check-in a tam to nabízelo jen poplatek podle váhy, ale nechápu jestli to je nad povolený limit 32 kg a za poplatek si dokupuji zbylou váhu, nebo jak to vlastně je...

Obávám se, aby se mnou zavazadlo dojelo, kam má a taky jsem slyšela, že když to budu řešit až na letišti, tak je to mnohem dražší...

Děkuji za odpověď.

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

V rámci manage my booking musíte zavazadlo dokoupit. Standardně v ceně není. Cena se pak odvíjí dle váhy od 15, přes 20, 25, 30 a 40 kg.

Např. 25 kg stojí během rezervace 460 bahtů, po rezervaci před odletem to je 530 bahtů a na letišti lze dokoupit pouze 15 kg za 1000 bahtů.

Určitě najdete v potvrzení při koupi letenky zda a jaké máte doplňkové služby zahrnuty.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu