Průvodce aerolinkou

Letecká společnost AirAsia

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince AirAsia

Letecká společnost AirAsia je známa asi každému cestovateli, který kdy zamířil do jihovýchodní Asie. Tato nízkonákladová aerolinka je největší leteckou společností Malajsie a zároveň největší low cost dopravce v celé Asii co do počtu odbavených cestujících a letadlové flotily.

Společnost provozuje své lety letadly Airbus A320 a A321. Na dálkové linky nasazuje Airbus A330 a brzy dodané nejnovější letouny A350. Všechna letadla jsou červeného zbarvení.

AirAsia současně provozuje i několik dceřiných společností s působností na dalších asijských trzích:

 • AirAsia India (I5/IAD),
 • AirAsia Japan (DJ/WAJ),
 • AirAsia X (D7/XAX),
 • Indonesia AirAsia (QZ/AWQ),
 • Indonesia AirAsia X (XT/IDX),
 • Philippines AirAsia (Z2/EZD),
 • Thai AirAsia (FD/AIQ),
 • Thai AirAsia X (XJ/TAX).

V závorce je uveden IATA/ICAO kód společnosti a přívlastek “X” značí dálkově zaměřenou aerolinku. Všechny společnosti navenek figurují jako AirAsia.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Levné letenky s AirAsia kupujte přímo na webu dopravce airasia.com. Ceny se 2 týdny až 2 měsíce před odletem příliš nemění, ale naprosto nejlevnější letenky zakoupíte v rámci promoakce, která se opakuje zhruba dvakrát až třikrát do roka. Nutné je letenky kupovat mnohdy na půl roku dopředu. Takové letenky pak stojí od 50 do 800 Kč.

AirAsia létá do všech významných destinací napříč Malajsií, Indonésií, Filipínami, Thajskem, Indií, Číny a dalších zemí v jihovýchodní Asii. Dálkové linky směřují na Mauricius, Seychely a do Austrálie.

Všechny destinace naleznete na mapě letů.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadla můžete mít bezplatně dvě. První klasické o rozměru max. 56 x 36 x 23 cm a váze 7 kg. Druhé menší je osobního rozměru, tedy dámská kabelka či pánská brašna.

Odbavené zavazadlo si můžete dokoupit v různých váhových kategoriích od 15 do 40 kg. Cena se odvíjí od konkrétní linky a vzdálenosti a zjistíte ji v průběhu rezervace. Některé lety mohou mít v ceně 15 kg zavazadlo (např. Jakarta – Bali), standardně však zahrnuto není. Na letišti lze dokoupit pouze 15 kg zavazadlo za 1.000 bahtů.

V případě, že máte letenky s přestupem v rámci jedné rezervace, zavazadlo vám poputuje až do cílové destinace.

Odbavení

Odbavení na letišti je bezplatné a v mnohých případech se provádí pomocí samoodbavovacích kiosků. Tzv. self check–in kiosek vám vytiskne letenku na základě pasu či jiných osobních údajů.

Online odbavení nebo mobilní odbavení je taktéž k dispozici a jakýkoliv check-in je dostupný vždy 1 hodinu až 14 dní před odletem.

Služby během letu

Občerstvení je u AirAsia pouze za poplatek.

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 469 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-06-19T10:21:50+02:00)

Na jaře jsme měli problém na DMK, nechtěli nás s vytištěnými boarding passy z webu pustit do... jak se vlastně jmenuje ten prostor, kam můžou jen pasažéři, ale je ještě před security (airside je až za security, ne?)... a museli jsme si jít na check-in pro nové boarding passy (zdarma). Je to u AirAsia standardní postup nebo jsme jen narazili na nějakou momentální chybu?

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Zítra bude Andrej jednat o přímé lince Praha - Bangkok, uvidíme, co z toho bude :-)

před 6 měs

Tak Andrej to zařídil. Prý linku zprovozní do konce roku 19.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli na BLACK FRIDAY měla AirAsia v minulosti nějaké pecky? Nebo jiná aerolinka pro JV Asii? Moc děkuji za odpověď. :)

Odpovědět
před 8 měs

Ahoj neřešil jste někdo u Air Asia - uletělo nám letadlo. Na zakoupené letence jsme měli jídlo + 2x 30 kg. Při přerezervaci na následující letadlo nám vše z předešlé letenky stornovali, vzali si poplatek za přerezervaci což je ok, ALE zároveň jsme museli platit znovu i za zavazadla, která byla již zakoupena na předešlé letence.. :-(

Odpovědět
před 8 měs
Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Dobrý den, jak lze sledovat jejich promo akce? Děkuji

před 10 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Zaregistrovat se a pak chodi info na mail.

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den, můžu se, prosím, zeptat, co to je ta PROMO akce? To je nějaké členství? Děkuji.

před 11 měs
David Eiselt

To je krátkodobá akční nabídka, během které se zvýhodňují ceny letenek. Promo akce je určitým způsobem i třeba sleva na rohlíky v Tescu.

před 11 měs

Diky moc za info ☺

Přidat odpověď
před 11 měs
Vojtěch Hájek

Jak nezmeskat akci AirAsia? Které notifikace doporučujete nastavit. Liknul jsem je na fb, ale ve feedu se mi od nich nezobrazuje nic.

Odpovědět
před 12 měs
Avatar uživatele Kubino88
Kubino88

Ahoj, zkoušel někdo kupovat v poslední době letenky přímo na webu Air Asia? Když se proklikám až k platbě, tak při přesměrování na platební bránu mi to vždy napíše chybu připojení. Zkoušel jsem jak v exploreru, tak chorme, ale pokaždý to samý... :(

Odpovědět
před 12 měs

Dobrý den,

prosím o rychlou radu, pokud je to možné :( Dělala jsem check in u Air Asia Bangkok - Koh Samui ( kombinace letadlo+transfer+loď). V rychlosti jsem vče odklikala, a zjistila jsem, že na boarding passu nejsou zadaná čísla pasu, je to problém? Nikde mě to neupozornilo, ať vyplním pasy. Josu tam jen jména a číslo rezervace. Jinak, když jsem objednávala letenky, vyplňovala jsem kromě jména datum narození.

Prosím o radu. Odlétáme za 3 dny.

Děkuji. Zuzka

před rokem
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3290 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, problém to nebude, osobně jsem číslo pasů ze svých téměř 400 letů měl na palubní vstupence pouze v Rusku. Vzhledem k tomu, že se jedná o vnitrostátní let, nejspíš po vás ani konkrétní číslo dokladu nikdo chtít nebude - hlavní je, aby byl platný a shodovalo se jméno, toť vše.

před rokem

Děkuji moc za vaši rychlou odpověď :) to jste mě uklidnil :) Tak snad bude ve v pořádku. My právě když létáme s Emirates nebo Qatar tak nás to bez čísla pasu nepustí, ale chápu, že to je mezinárodní let.

cali

Žádné zavazadlo tam není, resp. příruční 7 kg. Stačí se podívat. Odbavené se platí.

Odpovědět
před rokem

Dobrý den,

prosím, nevíte, jestli je při zakoupení jednosměrné letenky z Bangoku na Phuket již v ceně zahrnuto zavazadlo cca 25 kg, nebo musím vždy zaplatit podle váhy?

Rezervaci jsem dělala už začátkem prosince a tak si to už nepamatuju, co mi to nabízelo. Minulý týden jsem dělala online check-in a tam to nabízelo jen poplatek podle váhy, ale nechápu jestli to je nad povolený limit 32 kg a za poplatek si dokupuji zbylou váhu, nebo jak to vlastně je...

Obávám se, aby se mnou zavazadlo dojelo, kam má a taky jsem slyšela, že když to budu řešit až na letišti, tak je to mnohem dražší...

Děkuji za odpověď.

před rokem
David Eiselt

V rámci manage my booking musíte zavazadlo dokoupit. Standardně v ceně není. Cena se pak odvíjí dle váhy od 15, přes 20, 25, 30 a 40 kg.

Např. 25 kg stojí během rezervace 460 bahtů, po rezervaci před odletem to je 530 bahtů a na letišti lze dokoupit pouze 15 kg za 1000 bahtů.

Určitě najdete v potvrzení při koupi letenky zda a jaké máte doplňkové služby zahrnuty.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu