Průvodce aerolinkou

Letecká společnost AirAsia

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince AirAsia

Letecká společnost AirAsia je známa asi každému cestovateli, který kdy zamířil do jihovýchodní Asie. Tato nízkonákladová aerolinka je největší leteckou společností Malajsie a zároveň největší low cost dopravce v celé Asii co do počtu odbavených cestujících a letadlové flotily.

Společnost provozuje své lety letadly Airbus A320 a A321. Na dálkové linky nasazuje Airbus A330 a brzy dodané nejnovější letouny A350. Všechna letadla jsou červeného zbarvení.

AirAsia současně provozuje i několik dceřiných společností s působností na dalších asijských trzích:

  • AirAsia India (I5/IAD),
  • AirAsia Japan (DJ/WAJ),
  • AirAsia X (D7/XAX),
  • Indonesia AirAsia (QZ/AWQ),
  • Indonesia AirAsia X (XT/IDX),
  • Philippines AirAsia (Z2/EZD),
  • Thai AirAsia (FD/AIQ),
  • Thai AirAsia X (XJ/TAX).

V závorce je uveden IATA/ICAO kód společnosti a přívlastek “X” značí dálkově zaměřenou aerolinku. Všechny společnosti navenek figurují jako AirAsia.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Levné letenky s AirAsia kupujte přímo na webu dopravce airasia.com. Ceny se 2 týdny až 2 měsíce před odletem příliš nemění, ale naprosto nejlevnější letenky zakoupíte v rámci promoakce, která se opakuje zhruba dvakrát až třikrát do roka. Nutné je letenky kupovat mnohdy na půl roku dopředu. Takové letenky pak stojí od 50 do 800 Kč.

AirAsia létá do všech významných destinací napříč Malajsií, Indonésií, Filipínami, Thajskem, Indií, Číny a dalších zemí v jihovýchodní Asii. Dálkové linky směřují na Mauricius, Seychely a do Austrálie.

Všechny destinace naleznete na mapě letů.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadla můžete mít bezplatně dvě. První klasické o rozměru max. 56 x 36 x 23 cm a váze 7 kg. Druhé menší je osobního rozměru, tedy dámská kabelka či pánská brašna.

Odbavené zavazadlo si můžete dokoupit v různých váhových kategoriích od 15 do 40 kg. Cena se odvíjí od konkrétní linky a vzdálenosti a zjistíte ji v průběhu rezervace. Některé lety mohou mít v ceně 15 kg zavazadlo (např. Jakarta – Bali), standardně však zahrnuto není. Na letišti lze dokoupit pouze 15 kg zavazadlo za 1.000 bahtů.

V případě, že máte letenky s přestupem v rámci jedné rezervace, zavazadlo vám poputuje až do cílové destinace.

Odbavení

Odbavení na letišti je bezplatné a v mnohých případech se provádí pomocí samoodbavovacích kiosků. Tzv. self check–in kiosek vám vytiskne letenku na základě pasu či jiných osobních údajů.

Online odbavení nebo mobilní odbavení je taktéž k dispozici a jakýkoliv check-in je dostupný vždy 1 hodinu až 14 dní před odletem.

Služby během letu

Občerstvení je u AirAsia pouze za poplatek.

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

cali

Žádné zavazadlo tam není, resp. příruční 7 kg. Stačí se podívat. Odbavené se platí.

Odpovědět
před 3 měs

Dobrý den,

prosím, nevíte, jestli je při zakoupení jednosměrné letenky z Bangoku na Phuket již v ceně zahrnuto zavazadlo cca 25 kg, nebo musím vždy zaplatit podle váhy?

Rezervaci jsem dělala už začátkem prosince a tak si to už nepamatuju, co mi to nabízelo. Minulý týden jsem dělala online check-in a tam to nabízelo jen poplatek podle váhy, ale nechápu jestli to je nad povolený limit 32 kg a za poplatek si dokupuji zbylou váhu, nebo jak to vlastně je...

Obávám se, aby se mnou zavazadlo dojelo, kam má a taky jsem slyšela, že když to budu řešit až na letišti, tak je to mnohem dražší...

Děkuji za odpověď.

před 3 měs
David Eiselt

V rámci manage my booking musíte zavazadlo dokoupit. Standardně v ceně není. Cena se pak odvíjí dle váhy od 15, přes 20, 25, 30 a 40 kg.

Např. 25 kg stojí během rezervace 460 bahtů, po rezervaci před odletem to je 530 bahtů a na letišti lze dokoupit pouze 15 kg za 1000 bahtů.

Určitě najdete v potvrzení při koupi letenky zda a jaké máte doplňkové služby zahrnuty.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu