O aerolince Allegiant Air

Allegian Air je rychle se rozvíjející americkou aerolinkou v současnosti s více než stočlennou flotilou nových Airbusů A320 i starších letounů typu McDonnel Douglas MD-80. Evropským cestovatelům nemusí být tak známá jako konkurenti Spirit Airlines nebo Southwest Airlines, mj. proto, že se specializuje hlavně na spojení menších měst pouze v rámci USA. 

Největší základnou pro Allegiant jsou letiště Orlando/Sanford, Las Vegas a St. Petersburg/Clearwater na Floridě.

Letenky

Letenky Allegiant Air se nezobrazují v obecných vyhledávačích, proto musíte rezervovat výhradně přes web aerolinky. Allegiant se specializují na spojení větších měst a malých letišť v turisticky atraktivních lokalitách. Jejich model trochu připomíná začátky Ryanairu v Evropě, protože často létají na menší a vzdálená letiště od velkých měst. 

Allegiant létají většinou jen několikrát týdně na každé trase a bývá často nejlevnější alternativou ze všech aerolinek v USA. 

Zavazadla

Pozor, zdarma smíte v kabině pro cestující přepravovat pouze malé příruční zavazadlo velikosti 41 x 38 x 18 cm, žádné další navíc nebude povoleno! 

Příruční zavazadlo klasické velikosti 56 x 36 x 23 cm si musíte předplatit během rezervace letenky za 16 USD. Pokud budete chtít dokoupit až později přes web aerolinky, zaplatíte 45 USD, na letišti dokonce 50 USD

Odbavené zavazadlo do 18 kg není nikdy zdarma. Přikupte si jej během rezervace letenky za 22 USD/kus, můžete si koupit až 4 zavazadla. Stejně jako u příručního zavazadla platí, že pozdější koupě přes web bude stát 45 USD, na letišti pak 50 USD.

Odbavení

Vytištění palubní vstupenky až na letišti stojí 5 USD. Pokud si boarding pass vytisknete doma a na letišti odbavíte již předem zakoupené zavazadlo, žádný další poplatek platit nebudete.

Online check-in je dostupný 24 až 2 hodiny před odletem. Palubní vstupenku si vždy vytiskněte, nemáte-li tu možnost, stáhněte si zdarma aplikaci Allegiant Air a boarding pass ukazujte jen v telefonu.

Služby během letu

Veškeré služby na palubě, tzn. pouze občerstvení, jsou zpoplatněny.

Výběr sedačky není zdarma ani při online odbavení s stojí od 10 USD do 19 USD (přední místa s větším prostorem pro nohy). Nezaplatíte-li, bude vám automaticky přidělena náhodná sedačka zdarma.

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Petr76
Petr76

Allegiant Air http://www.allegiantair.comv poslední době rapidně expanduje a v letošním roce plánuje mít během sezóny 90+ letadel (A320). Novinkou je, že přestali blokovat přístup na svoje webové stránky z IP adres mimo USA.

Cenově je to docela zajímavá alternativa k Spiritu. Podobně jako Southwest se ve srovnávačích neobjevují a je nutné rezervovat přímo na jejich stránkách.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele