Asiana Airlines

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

OZ (IATA)
AAR (ICAO)
Jižní Korea
Od 17. 02. 1988
Star Alliance

Společnost Asiana Airlines je druhou největší aerolinkou v Jižní Koreji a významným členem Star Alliance. Podle mezinárodní hodnotící agentury SKYTRAX je Asiana ohodnocena nejvyšším stupněm, tedy 5 hvězdičkami. Business třída je pak obecně brána jako jedna z nejlepších na světě. Svoji hlavní základnu má aerolinka na letišti Incheon poblíž Soulu.


Letenky

Nejlevnější letenky rezervujte ve vyhledávačích asi 2–4 měsíce dopředu, nejčastěji se cestovatelé ze střední Evropy setkají se společností v kombinaci s jinými aerolinkami ze Star Alliance.

Asiana Airlines provozuje hustou síť z Jižní Koreje do Číny, Japonska a JV Asie, pravidelně létá i do Austrálie, USA a Evropy. Nejbližší destinací Česku, kam Asiana létá, je německý Frankfurt.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Na palubu si zdarma smíte vzít jeden kus příručního zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm do 10 kg. Malý osobní předmět (notebook, fotoaparát, kabelka, …) je tolerován jako druhý kus zdarma.

Odbavené zavazadlo lze přepravovat zdarma i u nejnižších tarifů na všech trasách. Nesmí překročit hmotnost 23 kg, za váhu navíc už byste museli připlácet.

Sportovní vybavení do 23 kg se počítá jako jeden kus běžného zavazadla.

Asiana Airlines přepravuje pouze psy, kočky a domácí ptactvo.


Odbavení

Za letištní odbavení na přepážce nebudete muset připlácet žádný poplatek navíc. Běžně probíhá 45 minut–3 hodiny před odletem.

Online check-in provedete nejdříve 48 hodin před odletem. Palubní vstupenku si můžete rovnou vytisknout, případně nechat zaslat na e-mail nebo SMS zprávou, na letišti v tom případě už jen z mobilu naskenujete QR kód.


Služby během letu

Minimálně jedno teplé jídlo dostanete na všech delších linkách zdarma. U kratších spojů pak můžete počítat s menším studeným občerstvením v ceně letenky.

Ve velkých dálkových letadlech využijete individuální obrazovky, na nichž dle vlastního výběru můžete sledovat filmy nebo seriály, případně poslouchat hudbu.

Oblíbené místo v letadle si můžete vybrat bez poplatku kdykoli po koupi letenky na webu společnosti.


Logo Asiana Airlines

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače