Blue Air

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

0B (IATA)
BMS (ICAO)
Rumunsko
Od 01. 12. 2004

Rumunská lowcost aerolinka statečně konkuruje mnohem většímu a zavedenějšímu Wizz Airu na linkách z několika rumunských měst do jižní a západní Evropy. Flotila sestává ze starších Boeingů 737, které společnost pomalu obměňuje za novější kusy. Kromě hlavních základen v Bukurešti, Bacau, Iasi a Kluži, aerolinka létá i z Turína, Larnaky a Liverpoolu.


Letenky

Podobně jako u většiny nízkonákladovek, nejlevnější letenky vždy nakoupíte na webu společnosti.

Český cestovatel se s Blue Air v našich končinách zatím příliš nesetká, může být však výhodná při toulkách Rumunskem, vnitrostátní letenky bývají v prodeji doslova za hubičku, často nebudete mít problém jednosměrnou cestu pořídit za 500 Kč.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Zapsaná zavazadla jsou zdarma pouze na vnitrostátních linkách, u mezinárodních spojů jsou vždy za příplatek. Ten se vypočítává podle délky trasy a taky sezónnosti. Poplatky se pohybují od 12 do 60 € za jeden směr.

Příruční zavazadlo do 10 kg si vezmete na palubu zdarma, musí se vejít do rozměrů 55 x 40 x 20 cm.

Za jízdní kolo zaplatíte poplatek 25 €, za lyže, golfové a další sportovní vybavení pak 30 €.


Odbavení

Check-in na letišti se nezpoplatňuje. V případě cestování s velkým zavazadlem dorazte na letiště alespoň 2 hodiny před odletem, obvykle se tvoří delší fronty.

Online odbavení je dostupné od 30 dní do 12 hodin před odletem, s výjimkou několika letišť, kde se musíte odbavit na přepážce.


Služby během letu

Veškeré služby na palubě jsou za poplatek.


Logo Blue Air

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače