O aerolince Blue Air

Rumunská lowcost aerolinka statečně konkuruje mnohem většímu a zavedenějšímu Wizz Airu na linkách z několika rumunských měst do jižní a západní Evropy. Flotila sestává z 29 starších Boeingů 737, které ale společnost pomalu obměňuje za zbrusu nové kusy. Kromě hlavních základen v Bukurešti, Bacau, Iasi a Kluži, aerolinka létá i z Turína, Larnaky a Liverpoolu.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Podobně jako u většiny nízkonákladovek, nejlevnější letenky vždy nakoupíte na webu společnosti.

Český cestovatel se s Blue Air v našich končinách zatím příliš nesetká. Blue Air taky výhodné ceny při toulkách Rumunskem, vnitrostátní letenky bývají v prodeji doslova za hubičku, často nebudete mít problém jednosměrnou cestu pořídit za 500 Kč.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Zapsaná zavazadla jsou zdarma pouze na vnitrostátních linkách, u mezinárodních spojů jsou vždy za příplatek. Ten se vypočítává podle délky trasy a taky sezónnosti. Poplatky se pohybují od 12 do 60 € za jeden směr.

Příruční zavazadlo do 10 kg si vezmete na palubu zdarma, musí se vejít do rozměrů 55 x 40 x 20 cm.

Za jízdní kolo zaplatíte poplatek 25 €, za lyže, golfové a další sportovní vybavení pak 30 €.

Odbavení

Check-in na letišti se nezpoplatňuje. V případě cestování s velkým zavazadlem dorazte na letiště alespoň 2 hodiny před odletem, obvykle se tvoří delší fronty.

Online odbavení je dostupné od 30 dní do 12 hodin před odletem, s výjimkou několika letišť, kde se musíte odbavit na přepážce.

Služby během letu

Veškeré služby na palubě jsou za poplatek podobně jako u všech ostatních low-cost aerolinek.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu