O aerolince Blue Air

Rumunská lowcost aerolinka statečně konkuruje mnohem většímu a zavedenějšímu Wizz Airu na linkách z několika rumunských měst do jižní a západní Evropy. Flotila sestává z 29 starších Boeingů 737, které ale společnost pomalu obměňuje za zbrusu nové kusy. Kromě hlavních základen v Bukurešti, Bacau, Iasi a Kluži, aerolinka létá i z Turína, Larnaky a Liverpoolu.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Podobně jako u většiny nízkonákladovek, nejlevnější letenky vždy nakoupíte na webu společnosti.

Český cestovatel se s Blue Air v našich končinách zatím příliš nesetká. Blue Air taky výhodné ceny při toulkách Rumunskem, vnitrostátní letenky bývají v prodeji doslova za hubičku, často nebudete mít problém jednosměrnou cestu pořídit za 500 Kč.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Zapsaná zavazadla jsou zdarma pouze na vnitrostátních linkách, u mezinárodních spojů jsou vždy za příplatek. Ten se vypočítává podle délky trasy a taky sezónnosti. Poplatky se pohybují od 12 do 60 € za jeden směr.

Příruční zavazadlo do 10 kg si vezmete na palubu zdarma, musí se vejít do rozměrů 55 x 40 x 20 cm.

Za jízdní kolo zaplatíte poplatek 25 €, za lyže, golfové a další sportovní vybavení pak 30 €.

Odbavení

Check-in na letišti se nezpoplatňuje. V případě cestování s velkým zavazadlem dorazte na letiště alespoň 2 hodiny před odletem, obvykle se tvoří delší fronty.

Online odbavení je dostupné od 30 dní do 12 hodin před odletem, s výjimkou několika letišť, kde se musíte odbavit na přepážce.

Služby během letu

Veškeré služby na palubě jsou za poplatek podobně jako u všech ostatních low-cost aerolinek.

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Leoš Literák

Když jsem si v akci koupil zpáteční letenky do Bukurešti, jsou to dva nezávislé lety? Vidím je ale pod jednou rezervací.

Odpovědět
před 26 dny
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu