Blue Air
Blue Air

Blue Air v kostce

naposledy aktualizováno 27. 03. 2018

Rumunská lowcost aerolinka statečně konkuruje mnohem většímu a zavedenějšímu Wizz Airu na linkách z několika rumunských měst do jižní a západní Evropy. Flotila sestává z 29 starších Boeingů 737, které ale společnost pomalu obměňuje za zbrusu nové kusy. Kromě hlavních základen v Bukurešti, Bacau, Iasi a Kluži, aerolinka létá i z Turína, Larnaky a Liverpoolu.

Blue Air nové logo
IATA Kód
0B
Letecká aliance
-
Země původu
Rumunsko
Datum vzniku
01. 12. 2004

Získejte více tipů pro lety s aeroliniemi Blue Air

Ať už letíte se společností Blue Air poprvé, nebo opakovaně, přečtěte si naše praktické tipy a doporučení:

Navrhni úpravu

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před rokem

https://www.aljazeera.com/amp/ec...il-sept-12 😀 uprimne mi tihle vychcanci vubec chybet nebudou - “ In July, the national consumer protection authority (ANPC) fined the company 2 million euros ($1.98m) for cancelling more than 11,000 flights during April 2021-April 2022.”

- dobre jim tak

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 2 lety

Jak dlouho jste čekali na v vrácení peněz za zrušeny let? Já už čekám dva měsíce. Charge back?

Avatar uživatele
JardaM
před 2 lety

Čekám tři týdny. Ale vidím to na chargeback.

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 2 lety

Já teď zažádal o charge back u ČSOB a vypadá to, že mám problém dokázat, že jsem zažádal o refund. Ti rumunští vyčůránci mi jako potvrzení poslali emailem jen referenční číslo žádosti. Žádný doprovodný text či předmět emailu, že jde o refund.

Uspěli jste někdo a jak?

Avatar uživatele
mirjur
před 2 lety

Já to mám přesně jak Leoš. Žádné peníze jsem nedostal (už je to několik měsíců) a na vymáhání kašlu... Jo a žádal jsem o refund 2x, pro jistotu, ale tím se nic nemění.

Martin Vícha
před 2 lety

Takže rozhodnutí to prolítnout, se ukázalo jako to lepší. Sice pořád mění hodinu odletu, ale snad to vydrží.

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 2 lety

Zatím stále nic :-( První ojeb je v tom, že potvrzení v emailu neobsahuje vůbec informaci, o co se jedná (tedy refund). U banky to narazilo. Takže pro nebožáky, kteří se těmi Rumuny nechají obalamutit, dobrá rada: dělejte si screenshoty žádosti o refund!

Snažím se Blue Air kontaktovat všemi kanály, ale z vysoka na mě kašlou. Jsou to podvodníci. Dávejte si na ně bacha. Snad ta reklamace vyjde.

divan
před 2 lety

Po zkušenostech s velmi špatně komunikujícím TAP a následným úspěšným chargebackem doporučuji dělat screenshoty všech odeslaných mailů, vyplněných webových formulářů, zpráv na FB atd. souvisejících se žádostí o refund.

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 2 lety

Tohle je horší než TAP, fakt rumunští vychcánci, taky mi pořád nic nevrátili

Avatar uživatele
mirjur
před 2 lety

Jj, TAP mi nic nedluží... na rozdíl od těchto.

divan
před 2 lety

Pokud je to horší než TAP, tím spíš dělat screenshoty/kopie/zálohy kde čeho. Mě by TAP pravděpodobně dlužil dodnes kolem 20 000 Kč, kdybych neshromáždil dost podkladů pro úspěšný chargeback.

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 2 lety

Námět na článek do blogu pro Davida: Co dělat při žádosti o vracení peněz ze zrušené letenky.

Avatar uživatele matej15
matej15
před 2 lety

Pokud jste to ještě nezkoušeli, tak je můžete zkusit kontaktovat přes Facebook chat. Když jsem řešil změnu letu kvůli posunu z jejich strany, tak na zprávy z kontaktního formuláře nikdo nikdy nereagoval. Na Facebooku reagovali za 2 hodiny. TAP nereaguje žádným kanálem, jen přes telefonickou linku, kde vás nechají vyhnít minimálně 30 minut na čekačce a pak buď dělají, že rozumí jen portugalsky a nebo dělají blbý, že nechápou co po nich chcete. Tam opravdu jiná možnost než chargeback není.

Avatar uživatele
mirjur
před 2 lety

Tak u mě to bylo naopak - FB Blue Air bez reakce, TAP reagoval vždy... (někdy letos to bylo)

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 2 lety

Tohle je vlákno, ať si lidi dají bacha na tyhle vykutálence z Bukurešti. TAP má vlastní vlákno. Díky

divan
před 2 lety

Samozřejmě. Jen jsem upozornil na to, co mě konkrétně pomohlo z TAPu dostat peníze zpátky a co by tudíž snad mohlo pomoci i u těchto soudruhů z Rumunska. Tímto se omlouvám a opouštím vlákno Blue Air.

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 2 lety

Tvůj příspěvek byl k tématu. Dva další řešily TAP.

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 2 lety

Dneska mi ČSOB uznala reklamaci refundu Blue Air. Blue air celou dobu hraje mrtvého brouka a nereaguje na žádném kanále. Je to podvodnická společnost a varuju každého před nákupem jejich letenek.

Avatar uživatele Richard J.
Richard J.
před 2 lety

Proběhlo několik změn:

Zavazdla mají mnohem menší rozměry - nejlevnější tarif BlueBasic 40 x 30 x 20 cm, max 10 kg, BluePLUS navíc odbavené zavazadlo a BlueBIZ ještě k tomu druhé příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm

Online odbavení je u tarifu BlueBasic 24 hod. před odletem a u BluePLUS a BlueBIZ je v ceně 1 měsíc před odletem a to jak online, tak na letišti