O aerolince Cyprus Airways

Staronová kyperská aerolinky Cyprus Airways vznikla na základně původní stejnojmenné společnosti, která v roce 2015 zkrachovala. Roku 2017 byla však obnovena pod oficiálním názvem "Charlie Airlines", navenek však vystupují jako Cyprus Airways. Zatím létá se dvěma Airbusy A319 ze základny na letišti v Larnace.

Letadla poznáte na první pohled podle olivové větvičky, národním symbolu Kypru, na ocasní ploše.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Cyprus Airways létají přímé celoroční lety z Prahy do kyperské Larnaky, a to 2x týdně. Průměrná cena zpáteční letenky se pohybuje okolo 250 EUR.

Ideální je buď kupovat letenky ve výrazném několikaměsíčním přestupu nebo v akcích, které se pravidelně objevují na podzimní a jarní termíny. Tehdy zpáteční letenku pořídíte do 100 EUR.

Od léta 2019 najdete i lety z Bratislavy a Košic.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Nově od března 2020 je možné u Cyprus Airways bezplatně přepravovat v základním tarifu Economy Basic pouze malé příruční zavazadlo o rozměrech 35 x 20 x 20 cm. K tomuto tarifu si lze v následujícím kroku rezervace přikoupit zavazadlo k odbavení do 10 kg za 10 EUR, případně do 23 kg za 35 EUR v jednom směru.

Budete–li potřebovat odbavené zavazadlo do 23 kg i větší příruční zavazadlo (55 x 40 x 20 cm, 10 kg), kupte si letenky v tarifu Economy Flex, který je dražší o 41 EUR / let.

Kočárky pro děti se přepravují zdarma a zvířata lze vzít s sebou za poplatek 50 EUR.

Odbavení

Odbavit se můžete na letištní přepážce bez poplatku.

Online check-in začíná 30 hodin a končí 50 minut před odletem pod tímto odkazem.

Služby během letu

Veškeré služby na palubně jsou zpoplatněny.

34 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

chci jen upozornit, že u této společnosti nemáte nárok ani do 24hod. po rezervaci na opravu jména. Oprava nesmí přesáhnout víc jak tři písmena. Tak pozor..

Odpovědět
před 2 měs

Když je to 10 kg a budu mít 11 kg budu platit?

Odpovědět
před 3 měs

Dobrý den, jsou v letadle instalována multimédia do křesel ? Děkuji

před 5 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, nejsou, ty obvykle na krátkých letech po Evropě nenajdete u většiny leteckých společností.

před 5 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

;-)))

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, ještě tedy dotaz cyprusarways má odbavení zavazadla do 10kg to chápu a můžeme mít 1x kufr ,,jakože na dvě osoby,, 20kg? Poletí nás hodně a ušetřilo by nám to ruce,kdybychom mohli mít 1 kufr na dvě osoby. Předem děkuji za odpověď.

před 5 měs
cali

Pokud máte economy basic, tak 2x10 kg, žádné sčítání váhy...

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, budeme cestovat 2.9.2019 s leteckou společností Cyprus Airways. Není mi jasné kolik kg může mít kufr, který bude odbaven do zavazadlového prostoru letadla ? Dále kolik může mít kg palubní zavazadlo ? Děkuji za odpověď.

před 5 měs
David Eiselt

Dobrý den, vše je výše psáno.

K odbavení 10 kg, příruční se neřeší, jen velikost.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, nechápu jak je to se zavazadli. V objednávce od cyprusairway..píší včetně zavazadel - po dalším kroku - píší, že je povoleno 10kg. Jak tomu tedy mám rozumět? Mám nárok na příruční zavazadlo a ještě mi odbaví do prostoru pod letadlo 10kg kufr nebo jen to příruční a to musí mít váhu max 10kg? Děkuji za reakci

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, je to tak, jak píšeme zde. Můžete mít malé příruční zavazadlo výše uvedených rozměrů a navíc odbavené do 10 kg. U něj se rozměry neřeší, resp. součet by neměl překročit 203 cm, ale hlavní je hmotnost.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, omylem jsem zakoupila 2 letenky na své jméno. Druhá letenka je pro kamarádku, nevíte jestli se to dá upravit? Volali jsme na infolinku a Ty nám řekli, že vystornovat. Do 22 dnů mi vrátí peníze a zakoupit novou. Máte někdo zkušenost s tímhle? Jiné společnosti bez problémů upraví.

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, naopak naprostá většina společností změnu jména nepovolí, případně za vysoký poplatek (často přesahující cenu nové letenky). Obvykle se bez problémů dá opravit překlep ve jméně, ale ne celé jméno. Takže v tomto případě to pro vás vlastně dopadlo dobře, jelikož mnoho aerolinek by nepovolilo ani storno letenky s vrácením peněz.

Přidat odpověď
před 7 měs

Je aj rozmerové obmedzenie na kufor, či iba váhové to znamená 23kg?

před 7 měs
Kryštof Hájek

Součet všech rozměrů by neměl přesáhnout 203 cm, ale obvykle se kontroluje pouze hmotnost.

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobry den. Chtela jsem se zeptat jestli se stale muzou u teto spolecnosti scitat hmotnosti zavazadel? Diky za zpravu. Monika

před 8 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, nenašel jsem žádnou informaci, že by se hmotnosti při cestě více osob daly sčítat, takže radši počítejte s tím, že nedají.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, máme objednané letenky u kyperské aerolinky na konec června ale bohužel žena postoupila operaci a nemůže odletět je možné letenku stornovat nebo přebookovat na nekoho jineho děkuji za odpověď Vašek

před 8 měs
Honza Čermák

Dobrý den,

To záleží v jakém tarifu máte let koupený, nebo jestli jste si k němu koupil pojištění zrušení cesty pro tyto případy. Obecně - nejlevnější tarif nic z toho co chcete neumí, nebo si za to nechají slušně zaplatit. Kontaktujte prodejce.

Přidat odpověď
před 8 měs

dobry den.ja chcy obetnat neni zavazadla jizdenku do mongolsko.jak obednat ?

Odpovědět
před 11 měs

Dobrý den, v lednu chceme s touto společnosti leťet. Přepravuje zvířata?

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, veškeré informace k přepravě zvířat najdete zde: https://www.cyprusairways.com/in...=animals-1

Dobrý den, jak je to prosím s kočárkem? Máme zaplacený tarif economy flex. Děkuji

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, kočárek se přepravuje vždy zdarma, snad u všech aerolinek.

Dobrý večer, kolik kilo může mít kufr?

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, maximum 23 kg.

Avatar uživatele sali
sali

Teď čtu na jejich stránkách , že kromě přír. zavazadla lze vzít na palubu jednu malou tašku.

Odpovědět
před rokem

Online checkin je možné provést (13.9.) Tyto aerolinky nabízí možnost změny data letu, ale v případě, že je třeba doplatit nějakou částku, nastává problém - není to zatím možné - nelze doplatit online. Komunikace přes FB nebo prostřednictvím chatu funguje.

Odpovědět
před rokem

Zdravím, netušíte jak to je v případě letu s dítětem do 2 let? Co je v ceně? Budu muset vést autosedačku, kočár a asi i cestovní postýlku, ale nikde jsem nenarazila, zda mi toto všechno odbaví popř. zda mě to bude něco stát?

Předem děkuji.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele stezisix
stezisix

Dobrý den

jak tedy probíhá odbavení bez checkinu?

před rokem
Pavel Planespotter

Normáleně na check-in přepážce na letišti.

Dobrý den

na palubu tedy nelze vzít krom zavazadla danných rozměrů nic jiného ani kabelku? a druhý dotaz ,jaké množství alkoholu je možné převézt na Kypr v odbaveném zavazadle? Děkuji , hezký den přeju.

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, jak je psáno výše. Jestli povolí kabelku nebo ne, to záleží na pečlivosti personálu na letišti, oficiálně to ale povoleno není. Dovoz alkoholu na Kypr: 1 litr lihovin, 16 litrů piva, 4 litry vína.

před rokem
Liborek

To ale platí jen pro dovoz mimo země EU. V rámci EU jsou limity značně vyšší (10 litrů lihovin, 90 litrů vína nebo 110 litrů piva).

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 16 dny
Navrhni úpravu