Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Cyprus Airways

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Cyprus Airways

Staronová kyperská aerolinky Cyprus Airways vznikla na základně původní stejnojmenné společnosti, která v roce 2015 zkrachovala. Roku 2017 byla však obnovena pod oficiálním názvem "Charlie Airlines", navenek však vystupují jako Cyprus Airways. Zatím létá se dvěma Airbusy A319 ze základny na letišti v Larnace.

Letadla poznáte na první pohled podle olivové větvičky, národním symbolu Kypru, na ocasní ploše.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Cyprus Airways létají přímé letní sezonní lety z Prahy do kyperské Larnacy, a to 2x týdně. Průměrná cena zpáteční letenky se pohybuje vysoko přes 5.000 Kč, ideální je buď kupovat letenky ve výrazném několikaměsíčním přestupu nebo v akcích, které se můžou objevit 1x za rok v průběhu jara.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo se přepravuje zdarma do rozměrů 55 x 40 x 20 cm a 10 kg. Oficiálně není povolen žádný další kus typu notebooku nebo kabelky.

Odbavené zavazadlo není v ceně nejnižšího tarifu. Stojí 30 € jedním směrem, proto se vyplatí rovnou vybrat cca o 25 € dražší tarif "Economy Flex", kde je zapsané zavazadlo již obsaženo v ceně.

Odbavení

Odbavit se můžete jen na letištní přepážce bez poplatku.

Online check-in začíná 30 hodin a končí 50 minut před odletem.

Služby během letu

Veškeré služby na palubně jsou zpoplatněny.

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Online checkin je možné provést (13.9.) Tyto aerolinky nabízí možnost změny data letu, ale v případě, že je třeba doplatit nějakou částku, nastává problém - není to zatím možné - nelze doplatit online. Komunikace přes FB nebo prostřednictvím chatu funguje.

Odpovědět
před 9 dny

Zdravím, netušíte jak to je v případě letu s dítětem do 2 let? Co je v ceně? Budu muset vést autosedačku, kočár a asi i cestovní postýlku, ale nikde jsem nenarazila, zda mi toto všechno odbaví popř. zda mě to bude něco stát?

Předem děkuji.

Odpovědět
před 27 dny
Avatar uživatele stezisix
stezisix

Dobrý den

jak tedy probíhá odbavení bez checkinu?

před měs
Pavel Planespotter

Normáleně na check-in přepážce na letišti.

Dobrý den

na palubu tedy nelze vzít krom zavazadla danných rozměrů nic jiného ani kabelku? a druhý dotaz ,jaké množství alkoholu je možné převézt na Kypr v odbaveném zavazadle? Děkuji , hezký den přeju.

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, jak je psáno výše. Jestli povolí kabelku nebo ne, to záleží na pečlivosti personálu na letišti, oficiálně to ale povoleno není. Dovoz alkoholu na Kypr: 1 litr lihovin, 16 litrů piva, 4 litry vína.

před měs
Liborek

To ale platí jen pro dovoz mimo země EU. V rámci EU jsou limity značně vyšší (10 litrů lihovin, 90 litrů vína nebo 110 litrů piva).

Přidat odpověď
před 26 dny
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 dny
Navrhni úpravu