Egypt Air
EgyptAir

EgyptAir v kostce

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018

Národní egyptská aerolinka sídlí na letišti v Káhiře, kromě letů do/z Egypta se také soustřeďuje na přestupní lety, především z Evropy do Afriky, Asie a na Blízký Východ. Egypatir provozuje jednu z nejmodernějších flotil v Africe složenou především z letadel Airbus A320, A330, Boeing 737 a 777.

V barvách Egyptairu létá kolem 60 letadel.

Logo EgyptAir
IATA Kód
MS
Letecká aliance
Star Alliance
Země původu
Egypt
Datum vzniku
01. 07. 1933

Získejte více tipů pro lety s aeroliniemi EgyptAir

Ať už letíte se společností EgyptAir poprvé, nebo opakovaně, přečtěte si naše praktické tipy a doporučení:

Navrhni úpravu

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Liborek
před 2 lety

Od června 2021 začal Egypt Air létat přímé lety Praha-Hurghada za cca 7500 CZK zpáteční, dvakrát týdně (čtvrtek, neděle). Za tu cenu (ekvivalent bezslužbového a bezkufrového smartwings) nabízí dvě odbavená zavazadla do celkové hmotnosti 23 kg, občerstvení a míle započítatelné pro Star Alliance. Uvidíme, jestli nabídnou i další destinace (a jak se k tomu postaví QS).

Avatar uživatele
Petra
před 6 lety

Dobry den, letim z Hurghady do Kahiry touto spolecnosti. Je mozne do kabinoveho zavazadla vzit krystal sklo, mam to jako darek. Dale jestli mohu mit v prirucnim fen na vlasy a zehlicku na vlasy. Dekuji za odpověď.Petra

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

Dobrý den Petro, toto se neřídí aerolinkou, ale bezpečnostní kontrolou na letišti. Předpokládám, že s tímto v Egyptě problém nebude. Jen bych asi sklo do zavazadla vůbec nedával a nesl ho v ruce :)