O aerolince EgyptAir

Národní egyptská aerolinka sídlí na letišti v Káhiře, kromě letů do/z Egypta se také soustřeďuje na přestupní lety, především z Evropy do Afriky, Asie a na Blízký Východ. Egypatir provozuje jednu z nejmodernějších flotil v Africe složenou především z letadel Airbus A320, A330, Boeing 737 a 777.

V barvách Egyptairu létá kolem 60 letadel.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Nejvýhodnější letenky s Egyptair kupujte v rezervačních systémech ideálně 1–3 měsíce před odletem. Cestující z ČR/SK aerolinku využijí na přímých linkách do Káhiry z Budapešti nebo Mnichova, poměrně často se objevují zajímavé ceny do afrických destinací včetně JAR.

Pro cesty čistě do Egypta se spíše vyplatí využít jiné společnosti, tarify Egypatiru bývají vždy vyšší.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Standardní kabinové zavazadlo je pro všechny pasažéry zdarma, nesmí přesáhnout rozměry 56 x 43 x 23 cm.

Na mezinárodních linkách mohou všichni cestující přepravovat dva kusy odbavených zavazadel, každé o maximální hmotnosti do 23 kg. Vnitrostátní lety dovolují pouze jeden kus, v případě, že vaše cesta obsahuje i mezinárodní linku (například Budapešť – Káhira – Hurghada), dvě zavazadla můžete mít zdarma i na vnitrostátním sektoru.

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma, přepážky otevírají 2–3 hodiny a zavírají 45–60 minut před odletem.

Online odbavení je dostupné 48 hodin před odletem, palubní vstupenku buď vytiskněte, nebo si nechte zaslat na mobilní telefon, na letišti stačí naskenovat čárový kód.

Služby během letu

Občerstvení se zdarma podává na všech linkách Egyptairu s výjimkou alkoholických nápojů, které společnost nepodává ani za poplatek.

U letadel typu Airbus A330 nebo Boeing 777 můžete na vlastní obrazovce zabudované v sedačce sledovat filmy, seriály nebo poslouchat hudbu.

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Liborek

Od června 2021 začal Egypt Air létat přímé lety Praha-Hurghada za cca 7500 CZK zpáteční, dvakrát týdně (čtvrtek, neděle). Za tu cenu (ekvivalent bezslužbového a bezkufrového smartwings) nabízí dvě odbavená zavazadla do celkové hmotnosti 23 kg, občerstvení a míle započítatelné pro Star Alliance. Uvidíme, jestli nabídnou i další destinace (a jak se k tomu postaví QS).

Odpovědět
před 11 měs

Dobry den, letim z Hurghady do Kahiry touto spolecnosti. Je mozne do kabinoveho zavazadla vzit krystal sklo, mam to jako darek. Dale jestli mohu mit v prirucnim fen na vlasy a zehlicku na vlasy. Dekuji za odpověď.Petra

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den Petro, toto se neřídí aerolinkou, ale bezpečnostní kontrolou na letišti. Předpokládám, že s tímto v Egyptě problém nebude. Jen bych asi sklo do zavazadla vůbec nedával a nesl ho v ruce :)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu