EgyptAir

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

MS (IATA)
MSR (ICAO)
Egypt
Od 01. 07. 1933
Star Alliance

Národní egyptská aerolinka sídlí na letišti v Káhiře, kromě letů do/z Egypta se také soustřeďuje na přestupní lety, především z Evropy do Afriky, Asie a na Blízký Východ. Egypatir provozuje jednu z nejmodernějších flotil v Africe složenou především z letadel Airbus A320, A330, Boeing 737 a 777.

V barvách Egyptairu létá kolem 60 letadel.


Letenky

Nejvýhodnější letenky s Egyptair kupujte v rezervačních systémech ideálně 1–3 měsíce před odletem. Cestující z ČR/SK aerolinku využijí na přímých linkách do Káhiry z Budapešti nebo Mnichova, poměrně často se objevují zajímavé ceny do afrických destinací včetně JAR.

Pro cesty čistě do Egypta se spíše vyplatí využít jiné společnosti, tarify Egypatiru bývají vždy vyšší.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Standardní kabinové zavazadlo je pro všechny pasažéry zdarma, nesmí přesáhnout rozměry 56 x 43 x 23 cm.

Na mezinárodních linkách mohou všichni cestující přepravovat dva kusy odbavených zavazadel, každé o maximální hmotnosti do 23 kg. Vnitrostátní lety dovolují pouze jeden kus, v případě, že vaše cesta obsahuje i mezinárodní linku (například Budapešť – Káhira – Hurghada), dvě zavazadla můžete mít zdarma i na vnitrostátním sektoru.


Odbavení

Letištní odbavení je zdarma, přepážky otevírají 2–3 hodiny a zavírají 45–60 minut před odletem.

Online odbavení je dostupné 48 hodin před odletem, palubní vstupenku buď vytiskněte, nebo si nechte zaslat na mobilní telefon, na letišti stačí naskenovat čárový kód.


Služby během letu

Občerstvení se zdarma podává na všech linkách Egyptairu s výjimkou alkoholických nápojů, které společnost nepodává ani za poplatek.

U letadel typu Airbus A330 nebo Boeing 777 můžete na vlastní obrazovce zabudované v sedačce sledovat filmy, seriály nebo poslouchat hudbu.


Logo EgyptAir

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače