Průvodce aerolinkou

Letecká společnost El Al

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince El Al

Národní izraelská aerolinka sídlí na letišti v Tel Avivu a plně se přizpůsobuje místním zvykům. Neprovozuje například žádné lety o šabatu, což v praxi znamená, že během soboty a pátečního večer El Al vůbec nelétá, stejně tak na palubě servíruje pouze košer jídlo. Vzhledem ke komplikovaným vztahům s okolními státy panují v El Al nejpřísnější bezpečnostní pravidla, jejich letadla jsou jako jediná civilní na světě vybavená systémem protiraketové obrany.

Společnost také figurovala v několika záchranných operacích, v roce 1991 při transportu židovských uprchlíků z Etiopie do Izraele přepravil letoun Boeing 747 El Al na jednom letu 1.122 pasažérů, čímž byl vytvořen světový rekord v počtu přepravených cestujících v jednom letadle.

V roce 2013 byla založena nízkonákladová pobočka Up, která nahradila mateřský El Al mj. i na lince do Prahy.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

El Al obecně patří spíše mezi dražší aerolinky. Letenky rezervujte alespoň 2–4 měsíce před odletem ve vyhledávačích.

Společnost provozuje především lety do míst s početnou židovskou komunitou, což v praxi znamená všechna větší města v Evropě, velmi časté přímé spojení létá i do USA.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměrech 56 x 45 x 25 cm je přepravováno zdarma. Váha nesmí překročit 8 kg.

Cestující v ekonomické třídě mají nárok na přepravu jednoho kusu odbaveného zavazadla do 23 kg na všech trasách zdarma.

Sportovní potřeby do 23 kg se počítají jako běžné odbavené zavazadlo.

Zvířata se přepravují za poplatek 100–200 USD za jeden let podle velikosti, transport je omezen pouze na psy, kočky a domácí ptactvo.

Odbavení

Klasické odbavení na letištní přepážce je zdarma. Vzhledem k nadstandardním bezpečnostním opatřením se doporučuje na letiště dorazit minimálně 3 hodiny před odletem.

Online check-in lze provést 3 hodiny–24 hodin před letem. Palubní vstupenku si můžete buď vytisknout, nebo se při odletu z vybraných letišť můžete odbavit po telefonu a boarding pass pak už jen nechat naskenovat na letišti.

Služby během letu

Košer teplé jídlo se podává na všech linkách společnosti zdarma.

V modernějších letadlech typu Boeing 777 můžete sledovat na individuálních obrazovkách filmy nebo seriály dle vlastního výběru.

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, na 28.2.2018 mám u Vaší společnosti rezervován let pro 3 osoby ve 12:25 hod do Tel Avivu. Z potvrzené rezervace vyplývá, že máme zaplacená kabinová zavazadla, dle letenky se zdá, jako bychom nemohli mít žádná. Prosím o upřesnění, co se míní kabinovým zavazadlem. Děkuji za odpvěď,Horská

včera v 19:01
Lukáš Horák

Dobrý den, základní - nejlevnější tarif vždy zahrnuje kabinové zavazadlo = příruční zavazadlo https://www.cestujlevne.com/lete...#zavazadla

Přidat odpověď
včera v 19:54
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 17 dny
Navrhni úpravu