O aerolince Frontier Airlines

Ultra low-cost aerolinka Frontier Airlines "ryanairovského" střihu mají hlavní sídlo na letišti v Denveru s dalšími menšími základnami napříč celými USA. Aerolinka patří v USA k těm středně velkým, ve své flotile má na 90 letadel výhradně rodiny Airbus A320. Již z faktu, že Frontier mají objednaných téměř 200 nových letadel plyne, že se chystají k větší expanzi.

Letadla společnosti poznáte na první pohled. Každé z nich má totiž na ocase vyobrazeno jiný druh zvířete žijícího na území USA.

Letenky

Frontier Airlines mají ve své síti 80 destinací v USA a zatím jen 6 mezinárodních, převážně v Karibiku. Letenky koupíte nejlevněji přímo na webu aerolinky, alespoň měsíc dopředu.

Letenky bývají často nejlevnější ze všech aerolinek létajících na dané trase. Nejlevnější tarify "Standard" bývají dostupné od cca 60-70 USD jedním směrem. 

Plánujete-li cestovat po USA častěji, přemýšlejte nad zakoupení členství ve věrnostním programu Discount DEN. Roční poplatek činí 50 USD, každá letenka pak bývá levnější cca o 5-15 USD.

Zavazadla

U Frontier je zdarma jen malý osobní předmět velikosti 46 x 36 x 20 cm. 

Větší příruční kufřík běžné velikosti 61 x 41 x 25 cm do hmotnosti 15 kg si můžete přikoupit během koupi letenky za 30 $.

Odbavené zavazadlo do 23 kg dokupte již během koupě letenky za 25 $.

Odbavení

Za letištní odbavení na automatickém kiosku se neplatí žádný poplatek.

Online check-in provedete 24 až 1 hodinu před odletem. Palubní vstupenku vytiskněte nebo jednodušeji nechte v telefonu a na letišti jen oskenujte čárový kód.

Služby během letu

Občerstvení během letu zakoupíte jen za poplatek.

Výběr místa je zpoplatněn od 15 do 35 $ dle atraktivity sedačky, a to i během online odbavení. Pokud zaplatit odmítnete, sedačka vám bude přidělena zdarma náhodně.

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Vera: "U Frontier je zdarma jen malý osobní předmět velikosti 46 x 36 x 20 cm."

Když bude takhle velký, tak ano.

Odpovědět
před 3 lety

Abych nemusela platit zadny poplatek

Odpovědět
před 3 lety

Takze batoh muzu mit?

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele