Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Georgian Airways

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Georgian Airways

Bývalá aerolinka Airzena je dnes pod novým názvem národní gruzínskou společností. Hlavní základnu má na letišti v Tbilisi, několik letů ale provozuje i z arménského Jerevanu. Gerogian Airways, respektive Airzena, se dlouhodobě potácejí na hranici rentability, gruzínská vláda si však aerolinku stále drží „nad vodou“. 

Aerolinka provozuje momentálně 7 letadel typů Boeing 737, Embraer 190 nebo menších CRJ-200.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Ze své základny v Tbilisi létají Georgian Airways na několika málo trasách do okolních zemí a západní Evropy. Od jara 2017 provozují také přímou linku Praha – Tbilisi 2x týdně. 

Nejlevnější zpáteční letenky z Prahy jsou bohužel poměrně drahé a stojí kolem 5.500 Kč, v sezoně i přes 7.000 Kč. Jistější je letenky kupovat přes seriózní české vyhledávače, v případě finančních potíží a rušení letů byste se jinak jen těžko domáhali svých peněz.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Oproti nízkonákladovým společnostem si Georgian Airways drží konkurenční výhodu v podobě odbaveného zavazadla již v základní ceně letenky. Hmotnost nesmí přesáhnout 23 kg. 

Kabinové zavazadlo má pak maximální předepsanou hmotnost 8 kg a součet tří rozměrů nesmí překročit 115 cm. Deštník, brašnu na laptop, malou kabelku nebo berle si můžete vzít do letadla navíc jako druhé zavazadlo.

Odbavení

Přepážky odbavení na letišti otevírají vždy 2 hodiny před odletem a zavírají 45 minut před nástupem. Letištní check-in je zdarma.

Odbavit se můžete i online, a to 24 až 2 hodiny před odletem. 

Služby během letu

Teplé jídlo je na mezinárodních spojích podáváno zdarma a bez nutnosti předchozí rezervace.

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, mohu se prosím zeptat, pokud budu cestovat s lyžema je to nějakým způsobem zpoplatněno? je potřeba to řešit nějak předem? Děkuji za odpověď. Katka

před 23 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, zrovna Praha je uvedena ve výčtu destinací, z/do které se mohou lyže přepravovat zdarma :) Předem není nutné nic řešit.

Přidat odpověď
před 23 dny

Prosím,odpočítává se váha prázdného zavazadla nebo je udaná váha odbaveného zavazadla 23 kg včetně prázdného kufru konečná? Jak velké zavazadlo mohu přepravovat kufr pokud bude mít povoleny váhový limit.?

před 5 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, udaná povolená hmotnost je samozřejmě celková, žádná váha prázdného zavazadla se neodpočítává (jak by taky mohla?). Součet tří rozměrů by neměl přesáhnout 158 cm, pokud ale mírně přesahuje, obvykle se to nijak neřeší.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu