Georgian Airways

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

A9 (IATA)
TGZ (ICAO)
Gruzie
Od 01. 09. 1994

Bývalá aerolinka Airzena je dnes pod novým názvem národní gruzínskou společností. Hlavní základnu má na letišti v Tbilisi, několik letů ale provozuje i z arménského Jerevanu. Gerogian Airways, respektive Airzena, se dlouhodobě potácejí na hranici rentability, gruzínská vláda si však aerolinku stále drží „nad vodou“.

Aerolinka provozuje momentálně 7 letadel typů Boeing 737, Embraer 190 nebo menších CRJ-200.


Letenky

Ze své základny v Tbilisi létají Georgian Airways na několika málo trasách do okolních zemí a západní Evropy. Od jara 2017 provozují také přímou linku Praha – Tbilisi 2x týdně.

Nejlevnější zpáteční letenky z Prahy jsou bohužel poměrně drahé a stojí kolem 5.500 Kč, v sezoně i přes 7.000 Kč. Jistější je letenky kupovat přes seriózní české vyhledávače, v případě finančních potíží a rušení letů byste se jinak jen těžko domáhali svých peněz.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Oproti nízkonákladovým společnostem si Georgian Airways drží konkurenční výhodu v podobě odbaveného zavazadla již v základní ceně letenky. Hmotnost nesmí přesáhnout 20 kg.

Kabinové zavazadlo má pak maximální předepsanou hmotnost 8 kg a součet tří rozměrů nesmí překročit 115 cm. Deštník, brašnu na laptop, malou kabelku nebo berle si můžete vzít do letadla navíc jako druhé zavazadlo.


Odbavení

Přepážky odbavení na letišti otevírají vždy 2 hodiny před odletem a zavírají 45 minut před nástupem. Letištní check-in je zdarma.

Odbavit se můžete i online, a to 24 až 2 hodiny před odletem.


Služby během letu

Teplé jídlo je na mezinárodních spojích podáváno zdarma a bez nutnosti předchozí rezervace.


Logo Georgian Airways

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače