O aerolince Georgian Airways

Bývalá aerolinka Airzena je dnes pod novým názvem národní gruzínskou společností. Hlavní základnu má na letišti v Tbilisi, několik letů ale provozuje i z arménského Jerevanu. Gerogian Airways, respektive Airzena, se dlouhodobě potácejí na hranici rentability, gruzínská vláda si však aerolinku stále drží „nad vodou“. 

Aerolinka provozuje momentálně 7 letadel typů Boeing 737, Embraer 190 nebo menších CRJ-200.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Ze své základny v Tbilisi létají Georgian Airways na několika málo trasách do okolních zemí a západní Evropy. Od jara 2017 provozují také přímou linku Praha – Tbilisi 2x týdně. 

Nejlevnější zpáteční letenky z Prahy jsou bohužel poměrně drahé a stojí kolem 5.500 Kč, v sezoně i přes 7.000 Kč. Jistější je letenky kupovat přes seriózní české vyhledávače, v případě finančních potíží a rušení letů byste se jinak jen těžko domáhali svých peněz.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Oproti nízkonákladovým společnostem si Georgian Airways drží konkurenční výhodu v podobě odbaveného zavazadla již v základní ceně letenky "Standard". Hmotnost nesmí přesáhnout 23 kg. V tarifu "Light" v ceně sice není, ale tento tarif aerolinie nabízí jen na vybraných kratších trasách.

Kabinové zavazadlo má pak maximální předepsanou hmotnost 8 kg a součet tří rozměrů nesmí překročit 115 cm. Deštník, brašnu na laptop, malou kabelku nebo berle si můžete vzít do letadla navíc jako druhé zavazadlo.

Odbavení

Přepážky odbavení na letišti otevírají vždy 2 hodiny před odletem a zavírají 45 minut před nástupem. Letištní check-in je zdarma.

Odbavit se můžete i online, a to 24 až 2 hodiny před odletem. 

Služby během letu

Teplé jídlo je na mezinárodních spojích podáváno zdarma a bez nutnosti předchozí rezervace.

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Nedoporučuji tyto aerolinky, v případě poškození zavazadla dělají mrtvého brouka a nekomunikují. Opravdu mají do serióznosti daleko.

před 3 lety

Mám naprosto stejnou zkušenost, vyhnout se jim obloukem.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den neznáte od Georgia Airlines levné letenky Praha Tbilisi Jerevan dvousměnný 04.06_17.08spatky.Dekuju

před 3 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Praha-Jerevan, Ukraine International, 8593,-

Georgian Airways cca 250€

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, chystáme se v létě do Gruzie, máte prosím zkušenosti s leteckou společností Georgian Airways?? Pokud dobře chápu,

zavazadlo je již v ceně letenky a občerstvení během letu také?? Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

Dobrý den, jídlo je v ceně vždy, odbavené zavazadlo není v light tarifu.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

To ano, ale zatím jsem nenarazil na trasu, kde by tarif light byl nabízen. Z Prahy určitě není, takže zavazadlo je v ceně letenky (nejnižší možný tarif Standard).

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, chystám se v létě s dětmi(2 a 5 let) do Gruzie.Je možné si vzít do letadla dětské autosedacky? Poletíme s Georgian Airways. Děkuji Rendlová

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, pro dítě do 2 let je možné vzít dětskou sedačku, nad 2 roky oficiálně ne.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, mohu se prosím zeptat, pokud budu cestovat s lyžema je to nějakým způsobem zpoplatněno? je potřeba to řešit nějak předem? Děkuji za odpověď. Katka

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, zrovna Praha je uvedena ve výčtu destinací, z/do které se mohou lyže přepravovat zdarma :) Předem není nutné nic řešit.

Přidat odpověď
před 4 lety

Prosím,odpočítává se váha prázdného zavazadla nebo je udaná váha odbaveného zavazadla 23 kg včetně prázdného kufru konečná? Jak velké zavazadlo mohu přepravovat kufr pokud bude mít povoleny váhový limit.?

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, udaná povolená hmotnost je samozřejmě celková, žádná váha prázdného zavazadla se neodpočítává (jak by taky mohla?). Součet tří rozměrů by neměl přesáhnout 158 cm, pokud ale mírně přesahuje, obvykle se to nijak neřeší.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu