Průvodce aerolinkou

Letecká společnost HOP!

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince HOP!

Název aerolinky HOP je pouze marketingová značka pro regionální lety Air France, které zajišťují další menší aerolinky (Brit Air či Airlinair). Aby tak nedocházelo ke zmatkům, bylo vše sjednoceno právě pod HOP!. Společnost provozuje pestrou směsici regionálních letadel s kapacitou mezi 50 a 100 cestujícími, které na první pohled poznáte podle výrazného červeného nápisu „HOP“ s vykřičníkem na konci.

Letenky

Hlavní doménou HOPu je vnitrostátní francouzský trh, ten spojuje snad všechna města s letišti s nejvýznamnějšími uzly v Paříži či Lyonu.

Skokana však známe i z Prahy, kam létá pravidelnou každodenní linku z Prahy. Letenky jsou dohledatelné přes běžné vyhledávače, průměrná cena např. právě na lince Praha – Lyon osciluje kolem 5.500 Kč za zpáteční letenku.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Jak to u evropských aerolinek bývá zvykem, nejlevnější tarif neobsahuje odbavené zavazadlo. To je možné dokoupit online od 15 € za jeden let, nesmí překročit hmotnost 23 kg.

Naopak příruční zavazadlo do 12 kg je vždy zdarma s rozměry 55 x 35 x 25 cm. Vzhledem k menší velikosti většiny letadel je pravděpodobné, že pokud bude vaše zavazadlo na hranici rozměrů, budete ho muset při nástupu do letadla u schůdků zdarma odložit, k vyzvednutí následně dojde ihned při výstupu z letadla ještě na ploše.

Odbavení

Nejschůdnější možnost odbavení je online check-in, který začíná vždy 30 hodin před odletem. Při něm si můžete zdarma vybrat oblíbené místo v letadle.

Pokud z nějakého důvodu nemůžete vytisknout palubní vstupenku či si jí nechat uloženou v telefonu, odbavení na letišti se nijak nezpoplatňuje.

Služby během letu

HOP létá jen na krátkých trasách, kde žádné nadstandardní služby nejsou zapotřebí.

Během letu však dostanete zdarma výběr nápojů a malou sušenku o hmotnosti 9 g.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)