Japan Airlines

Letecká společnost
2 osoby
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

JL (IATA)
JAL (ICAO)
Japonsko
Od 25. 10. 1951
Oneworld

Druhá největší japonská aerolinka, zkráceně JAL, neustále soupeří o své výsadní postavení na trhu s konkurenčními All Nippon Airways (ANA). Hlavní základny mají Japan Air Lines na letištích Haneda a Narita v Tokiu, menší pak na letišti Kansai v Ósace.

Letadla společnosti JAL poznáte podle červeného ptáka jeřába na směrovce.


Letenky

JAL provozují rozsáhlé a frekventované vnitrostátní spoje po celém Japonsku. Širokou škálu destinací ale Japan Air Lines nabízejí i po Dálném východě a jihovýchodní Asii, stejně jako ve směru do USA nebo Evropy.

Nejvýhodnější letenky u JAL rezervujte alespoň 1 měsíc před odletem, ne však déle než 4 měsíce. Vzhledem k tomu, že JAL neprovozují žádnou přímou linku do Česka ani okolí, setkáte se s nimi spíše sporadicky při kombinovaném spojení s jinou aerolinkou.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Příruční zavazadlo a jeden menší předmět (kabelka, laptop) je vždy zdarma. Povolené rozměry jsou 55 x 40 x 25 cm, případně 45 x 35 x 20 cm u menších letadel typu Embraer, DHC nebo CRJ.

Jedno odbavené zavazadlo do 20 kg mají všichni cestující zdarma.

Sportovní vybavení bude přepraveno zdarma v rámci povoleného limitu odbavených zavazadel. Pokud tedy budete cestovat navíc s běžným kufrem, jedno ze zavazadel podléhá poplatku.

Zvířata se přepravují pouze v zavazadlovém prostoru.


Odbavení

Za letištní odbavení se neplatí, přepážka většinou otevírá 2–3 hodiny a zavírá 40–60 minut před odletem.

Online check-in začíná 72 hodin před odletem, během procesu si můžete zdarma vybrat místo v letadle. Palubní vstupenku následně vytisknete nebo si necháte zaslat na mobilní telefon.


Služby během letu

Teplé jídlo se podává na všech dlouhých trasách zdarma, u kratších linek dostanete malé občerstvení.

Dálková letadla jsou standardně vybavena osobními obrazovkami, přes které můžete sledovat filmy, seriály nebo hudbu.

Na vybraných trasách lze využívat v letadlech Boeing 767 a 777 wifi během letu. Jedna hodina stojí 10,15 $, za 3 hodiny zaplatíte 14,40 $ a za celý let 18,80 $.


Logo Japan Airlines

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače