Jet2

O aerolince

Letecká společnost Jet2 je jedním z největších nízkonákladových dopravců ve Velké Británii. Svoje hlavní sídlo má na letišti Leeds/Bradford s dalšími základnami v Manchesteru, Glasgow, Newcastlu, East Midlands, Edinburghu a Belfastu.

Logo Jet2
IATA Kód
LS
Letecká aliance
-
Země původu
Spojené Království
Datum vzniku
12. 02. 2003

Letenky

Mezi low cost dopravci patří mezi ty dražší, zřídka naleznete zpáteční letenku pod 2.000 Kč, společnost se zaměřuje na lety z menších britských měst na tratích bez velké konkurence. U Jet2 platí obecné pravidlo, že čím dřív letenku rezervujete, tím levnější může být, může se stát, že na méně exponovaná data seženete letenku za dobrou cenu i 14 dní před odletem. Letenky kupujete výhradně na webu jet2.com

Jet2 nabízí individuální cenové nabídky pro skupiny více než 10 osob, více informací na jejich webu aerolinky.

Do Prahy létá přímo z Birminghamu, Leedsu, Manchesteru, Newcastle, Glasgow a East Midlands.

Do Vídně provozuje přímé lety z Belfastu, Edinburghu, Leedsu a Newcastle.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměru 56 x 45 x 25 cm a hmotnosti 10 kg plus osobní předmět (kabelka, notebook) je na každém letu zdarma.

Odbavené zavazadlo je u nejnižších tarifů vždy za poplatek, který se řídí podle délky trasy a ročního období. Například na linkách z Prahy do Británie je průměrný poplatek za zavazadlo do 22 kg asi 670 Kč za jeden let. Celkem si jeden člověk smí vzít až tři kusy zavazadel.

Lyže nebo golfové bagy se přepravují za poplatek 1.180 Kč jedním směrem.

Zvířata se nepřepravují s výjimkou asistenční psů, kteří musí být rezervováni předem na telefonním čísle +44 (0) 8444 721031.

Odbavení

Klasické odbavení na letištní přepážce je zpoplatněno částkou 700 Kč. Pokud se odbavíte online a na přepážce „Drop-off“ pouze odevzdáváte zavazadlo, tento poplatek se vás týkat nebude.

Online check-in začíná již 28 dní před odletem, nemáte-li možnost vytisknutí palubní vstupenku, můžete si ji jednoduše nechat zaslat na mobil, na letišti pak už jen naskenujete čárový kód.

Služby během letu

Všechny doplňkové služby na palubě jsou zpoplatněny.

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018
Navrhni úpravu

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Kamil
před 3 lety

Zdravim,

Ziju v UK ,ma sestra a mama me prijedou z Cech navstivit za 3 dny .Sestra nahle onemocnela Uz jsou on line odbavene a maji letenky.Radi bychom aby jel nekdo jiny za sestru.Mam jen cislo na volaci stredisko na jet2 v Anglii. Ja jelikoz jsem neplatil letenky tak ani nemohu zmnenit osobu na letence- mi rekli.Platila to sestra. Sestra neumi angl vubec .Je nejaky cesky cislo kam by si mohla zavolat a letenku prevezt na nekoho jineho?......

Dekuji

Kryštof Hájek
před 3 lety

Zdravím Kamile, žádné české zastoupení ani kontakt Jet2 nemají (jako většina ostatních aerolinek), takže komunikace možná pouze v angličtině.

Avatar uživatele
Emanuela
před 4 lety

Dobrý den, měla bych otázku.. může moje šestnáctiletá dcera cestovat touto společností sama bez doprovodu rodičů? Nikde jsem se to zatím nedočetla a tak prosím o odpověd a nebo radu od vás děkuji,,.

Avatar uživatele
Honza Čermák
před 4 lety

Dobrý den, viz. https://www.jet2.com/terms bod 9. Může.

Avatar uživatele
Hejlková Miroslava
před 4 lety

Dobrÿ den,chci se zeptat,proč tato společnost nelítá v červenci a srpnu do Newcastlu přīmou linkou V roce 2019.Dękuji .

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, důvod bude nejspíš ten, že během prázdnin vydělají letadla mnohem více peněz na linkách z Newcastlu k moři, holt na úkor jiných destinací, mezi kterými je bohužel i Praha.

Avatar uživatele
Monika
před 4 lety

Může se vzít na palubu jako osobní předmět menší batoh??

Avatar uživatele
Honza Čermák
před 4 lety

Koukám, že Jet2 nemá definované rozměry. Takže obecně pokud to pokud to bude něco malého co se vejde pod sedadlo před tebou, tak by to mohlo být ok.

Avatar uživatele
Simona
před 4 lety

Dobrý den,chtela bych se zeptat jestli jsi mužů vzít na palubu letadla kuch.robot který ma 5 kg a bude v tasce a plus malé příruční zavazadlo,Dekuji

Avatar uživatele
Nikola
před 5 lety

Zdravím, poprvé letím sama je stále aktuální příruční zavazadlo plus kabelka? At potom zbytecne neplatim.. a ještě jedem dotaz co všechno mužů mít v příručním zavazadle? Každá společnost to má jinak co koukám na netu. Děkují za Vaší odpověď..hezký den

Kryštof Hájek
před 5 lety

Dobrý den, výše popsané je aktuální a po Evropě to mají právě všechny společnosti stejné, tj. max. 1 litr tekutin, přičemž v jednom balení nesmí být víc než 100 ml.

Avatar uživatele
Eva
před 5 lety

Dobrý den,jak je to to z vrácením peněz za letenku nebo preblokovanim když jde o zdravotní důvody? Má k nám přiletět rodina ale jejich dítě se nakazilo neštovicemi a my máme syna s Leukémii ,ktereho to může ohrozit na životě. Děkuji za odpověď

Avatar uživatele
cali
před 5 lety

Pokud mají pojištění, tak ano. Bez toho bohužel...

Avatar uživatele
Eva
před 5 lety

Ok děkuji za odpověď

Avatar uživatele
Eva
před 5 lety

Ještě jedna otázka kolik cca je za prebookovani letenky? 2 dospělý a 2 deti

Avatar uživatele
Jana Malisová
před 5 lety

Lze zaplatit hotově?

Kryštof Hájek
před 5 lety

Pouze online kreditní kartou.

Avatar uživatele
Pavel
před 5 lety

Dobrý den,

Prosim Vás je možné zakoupit kufr jen pro jeden s letu na spatecni tiket?

V mem pripade jen na spatecni cestu.

Praha - Edinburg - bez zavazadel.

Edinburg - Praha - jedno velke zavazadlo.

na strankach sem otom nic nenašel. na telefoni podporu se neumim dovolat uz druhy den. chtel bych letet na konci Brezna 2018.

Děkuji

Avatar uživatele
David Eiselt
před 5 lety

Nelze, ale můžete to obejít tak, že koupíte letenku tam a pak zvlášť letenku zpět :)

Avatar uživatele
Pavel
před 5 lety

Delink :-) ano tak how to one hit me tak napadlo. :-).