O aerolince Jin Air

Jin Air je jihokorejská nízkonákladová aerolinka působící výhradně na mezinárodních linkách. Své hlavní sídlo má na letišti Incheon poblíž Soulu, létá i z města Pusan na jihu země nebo z ostrova Čedžu. Aktuálně provozuje flotilu Boeingů 737-800, ale i dálková letadla Boeing 777.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Společnost se specializuje na spojení Soulu s největšími městy napříč východní a jihovýchodní Asií a také na dovolenkové přímořské destinace. Linky provozuje i na Havaj či Guam.

Nejlevněji seženete letenky přímo na webu aerolinky, a to po registraci do věrnostního programu JAID (zdarma), ideálně 2–3 měsíce před odletem. Čím déle do odletu je, tím větší šanci máte na nejlevnější letenku. Průměrná cena jednosměrné letenky ze Soulu do Japonska například činí zhruba 1.800 Kč, do JV Asie pak kolem 4.000 Kč.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Ačkoli se formálně jedná o lowcost aerolinku, zavazadlo do podpalubí do 15 kg je vždy zdarma, a to i v ceně nejnižšího tarifu. Na trasách do Číny je limit zvýšen na 20 kg a na linkách do Oceánie a na Havaj pak na 23 kg.

Příruční zavazadlo se musí vejít do součtu rozměrů 115 cm a méně. Jako druhé zavazadlo bude akceptován maximálně notebook, berle či kabát.

Odbavení

Odbavit se můžete zdarma na letištní přepážce, která obvykle otevírá standardní 2 hodiny před odletem. Přepážky se zavírají 50 minut před letem.

Online odbavení zatím není možné.

Služby během letu

Občerstvení dostanete vždy zdarma, na linkách nad 3 hodiny i teplé jídlo.

Za letu můžete na vlastním zařízení sledovat nabídku filmů, hudby a další zábavy přes aplikaci JINI Play. Služba je dostupná jen u novějších letadel s wifi připojením a stojí od 5 do 20 USD dle délky letu.

V letadlech typu Boeing 777 si můžete připlatit za sedačku s větším prostorem pro nohy (o 16 cm). Cena se pohybuje od 25 do 60 USD na linkách po Asii, resp. za 150 USD na trase do Honolulu.

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Liborek

Pro nejnižší ceny letenek je nutné se registrovat do programu JAID, jinak jdou zakoupit jen vyšší knihovací třídy. Podobnou podmínku pro nejnižší ceny letenek mají i další lowcost korejské aerolinky (Eastar Jet, Tway apod.).

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu