Korean Air

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

KE (IATA)
KAL (ICAO)
Jižní Korea
Od 01. 03. 1969
SkyTeam

Největší aerolinka v Jižní Koreji sídlí na letišti Inčeon poblíž Soulu a podle hodnocení cestujících je jednou z nejlepších společností v Asii. Korean Air je zakládající člen aliance SkyTeam a jeden z jejích hlavních členů, mimo jiné je také vlastníkem části akcií ČSA. Ve své flotile má většinou dálková letadla, včetně Airbusu A380, na letišti je na první pohled poznáte podle světle modré barvy trupu a červeno-modrého symbolu jin a jang na směrovce.


Letenky

Korean Air je globální aerolinie, ze svého uzlu v Soulu létá kromě Jižní Ameriky na všechny kontinenty. Velmi hustou síť má pochopitelně ve východní Asii, mnoho linek létá i do Evropy a Severní Ameriky. Korean Air také létá z menšího městského letiště Gimpo v Soulu na nejfrekventovanější lince na světě na korejský ostrov Čedžu.

Letenky obecně nepatří k nejlevnějším, ideálně rezervujte alespoň 2 měsíce dopředu.

Korean Air dlouhodobě provozuje přímou linku Praha – Soul, létá i do Vídně.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Příruční zavazadlo se součtem rozměrů nepřesahujících 115 cm a 12 kg plus jeden osobní předmět (kabelka, laptop) je vždy zdarma.

Odbavené zavazadlo je zdarma i u nejnižšího tarifu, většinou je možné přepravovat kufr do 23 kg, na linkách do Ameriky smíte mít dvě zavazadla (každé do 23 kg) a na vnitrostátních letech pak do 20 kg.

Sportovní vybavení do 23 kg se počítá jako jedno běžné odbavené zavazadlo.

Korean Air přepravuje pouze psy, kočky a domácí ptactvo.


Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je bez poplatku, většinou začíná 3 hodiny před odletem a končí 40 minut před odletem.

Online check-in lze provést 48 hodin před odletem (u letů do USA 24 hodin).

Stáhnete-li si aplikaci Korean Air, můžete se pohodlně odbavit přes mobilní telefon bez nutnosti vytištění palubní vstupenky. Na letišti už jen oskenujete QR kód.


Přestup

Letecká společnost Korean Air nabídne tranzitním cestujícím, kterým lety nenavazují, hotel zdarma při přestupu. V ceně je vždy i transfer z/do hotelu a snídaně, ubytování budete ve 4* nebo 5* zařízení v blízkosti letiště. Pasažéři ekonomické třídy musí splnit několik podmínek:

  • Přestupní doba musí být delší než 12 hodin,
  • Mezi lety nesmí být jiné spojení dřívější spojení Korean Air,
  • Letenka musí být vystavena na Koren Air (první tři čísla elektronické letenky jsou "018"),
  • O hotel musíte zažádat prodejce svého prodjece letenek (Student Agency, Letuška, apod...), pokud rezervaci provedete přímo přes web Korean Air, pak napište na e-mail: mohnesorg@koreanair.com, případně kontaktujte call centrum Korean Air,
  • Pro cestující ekonomické třídy lze poskytnout ubytování pouze jednou v rámci celé cesty. Tedy pokud máte mezipřistání delší 12 hodin oběma oběma směry, lze hotel zdarma využít pouze jednou dle vašeho výběru.

Při přestupu delším než 3 hodiny a kratším než 24 hodin lze rovněž využít prohlídek města zdarma. Pořádá se pět různých okruhů s délkou trvání od jedné do pěti hodin. Navštivte "Transit desk" ve druhém podlaží, kde bude vše zařízeno. Více na webu letiště.


Služby během letu

Na všech linkách dostanou cestující teplé jídlo zdarma (u vnitrostátních spojů lehké občerstvení).

U dálkových linek můžete zdarma využívat osobní obrazovky, na nichž dle vlastního výběru sledujete filmy, seriály, posloucháte hudbu nebo hrajete hry.

Výběr oblíbeného místa sezení je zdarma možný již při nákupu letenky.


Logo Korean Air

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače