O aerolince Onur Air

Turecká nízkonákladová aerolinka se základnou v Istanbulu, Antalyi a dalších městech se specializuje především na vnitrostátní linky a spojení Istanbulu s významnými metropolemi v západní Evropě.

Onur Air provozuje také charterové lety pro cestovní kanceláře, výjimečně i pro ty české či slovenské. Ve flotile má výhradně moderní letadla typu Airbus A320 nebo A321.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Nejvýhodnější letenky na pravidelných linkách Onur Air rezervujte vždy přímo přes web aerolinky. České a slovenské cestovatele z příhraničí mohou občas zaujmout letenky z Vídně či Mnichova do Istanbulu, standardně stojí okolo 4.500 Kč, ale v akcích se ceny mohou dostat i ke 2.000 Kč za zpáteční letenku.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Onur Air přepravuje všem cestujícím bez rozdílu tarifu odbavené zavazadlo zdarma. Na domácích linkách po Turecku je limit stanoven na 15 kg, u vnitrostátních spojů pak na 20 kg.

Kabinové zavazadlo se musí vejít do standardních rozměrů 56 x 45 x 25 cm a vážit maximálně 8 kg.

Odbavení

Check-in lze provést bezplatně jak na letišti, tak online 24 hodin před odletem. Nemáte-li možnost vytisknutí palubní vstupenky, můžete tak učinit na přepážce před odletem.

Služby během letu

Občerstvení je zpoplatněno, teplé jídlo si můžete objednat předem během rezervačního procesu na webu.

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dnes odlet z Ostravy do Antalie. Zpoždění 3h.

Odpovědět
před 3 lety

Již nikdy, z púvodního zpoždění 4 hodiny je najednou 6 hodin. Krásný dem na letišti v Praze.

Odpovědět
před 3 lety

Včera (31.7.2018) jsem letěl s touto společností z Antalye do Ostravy z dovolené se dvěma malými dětmi. Zpoždění bez udání důvodu, bez jakéhokoliv postarání se o nás - 4hodiny. Taktéž v letadle žádná omluva, ne tak nějaké kompenzace. A to že Turecko není v EU znamená, že asi ani žádná finanční náhrada. Díky, ale Onur Air již příště Ne.

před 4 lety
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek

Vzhledem k tomu, ze let začínal v CR (tedy v členském státu EU), mas nárok na odškodnění, pokud bylo zpoždění delší nez 3h pri příletu do cílové destinace.

před 4 lety
Avatar uživatele eremi
eremi
  • Přidal se před 7 lety
  • Napsal 638 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-08-01T20:53:34+02:00)

Tak myslím, že pokud letěl z Antalye do Ostravy, tak let nezačínal v ČR. Nárok na kompenzaci není, jelikož jej neoperovala aerolinka z členského státu. Je ale možné, že nějaký způsob kompenazce může upravovat turecké právo pro jejich aerolinky, takže pokud se Ti chce hledat, tak to můžeš zkusit.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu