O aerolince Peruvian Airlines

Letecká společnost Peruvian Airlines je poměrně mladá aerolinka (z roku 2008) fungující jako jeden z hlavních dopravců na peruánských vnitrostátních spojích. Společnost provozuje flotilu 12 starších Boeingů 737, letečtí nadšenci uvítají informaci, že ještě stále v nepravidelných, avšak hojných intervalech nasazuje na své linky typ Boeing 737-200.

Peruvian mají hlavní základnu na letišti v Limě, odkud provozují všechny své linky. 

Letenky

Peruvian Airlines patří spíše mezi levnější aerolinky na peruánských vnitrostátních trasách, cenou většinou vítězí jen konkurenční Viva Air. Doménou jsou vnitrostátní linky z Limy do každého velkého peruánského města, Peruvian však létá z Limy a Cuzca také do bolivijského města La Paz, kdy je na těchto trasách vždy nejlevnější možností.

Průměrná cena jednosměrné vnitrostátní letenky se pohybuje okolo 80 USD. Při vyhledávání letenek na webu Peruvian mějte na paměti, že v prvním kroku se vždy zobrazí cena bez poplatků. Ty se připočtou až po kliknutí v druhém kroku.

Oproti společnostem LATAM a Avianca, kteří na peruánských verzích webových stránek nabízejí levnější tarify pro místní, Peruvian má pevně dané ceny pro všechny pasažéry bez ohledu na národnost.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo je povoleno jen extrémně malé velikosti 40x32x20 cm do 8 kg (na trase Lima – Cuzco pouze do 5 kg). Kabelka či laptop se navíc nepovolují a budete nuceni je nechat odbavit.

Odbavené zavazadlo do 23 kg je v ceně každé letenky a nedoplácí se za něj zvlášť.

Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je zdarma a začíná většinou 2 hodiny před odletem.

Online check-in se je dostupný 48 až 3 hodiny před odletem. Místo v letadle si můžete vybrat zdarma.

Služby během letu

Během letu se nepodává žádné občerstvení, a to ani za poplatek.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele