Průvodce letištěm

Letiště Lima Jorge Chavez

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Lima Jorge Chavez

Hlavní brána do Peru, letiště Jorge Cháveze v Limě, se nachází 13 km západně od centra města. Letiště je jednou z hlavních základen pro rychle se rozvíjející aerolinky LATAM a Avianca, stejně jako pro několik menších vnitrostátních společností (Peruvian, LC Peru, Viva Air a další). Rozvoj letectví v Jižní Americe je tak rychlý a překotný, že letiště v Limě není schopno adekvátně reagovat a řadí se tak k nejpřelidněnějším na celém kontinentu. Problém se týká především aerolinky LATAM, která z Limy létá nejvíce - pokud s nimi letíte, dorazte minimálně 3 hodiny před odletem.

Terminál je otevřený 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
11130 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
08:54 (-7 )
aktuální čas

Letenky

Standardní letenky do Peru stojí z Česka a okolí asi 18.000 až 20.000 Kč. Především z velkých evropských letišť (Amsterdam, Madrid aj.) se čas od času objeví akční nebo chybové letenky a cesta do Limy vás tak může vyjít již kolem 10.000 až 11.000 Kč.

Ideální čas na rezervaci letenek jsou 2–4 měsíce před odletem.

Doba letu do Limy z Prahy je i s transfery 20 až 25 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Limy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Na letišti najdete jediný terminál rozdělený na dvě sekce – vnitrostátní a mezinárodní. Letiště je sice moderní a přehledné a terminál není nijak členitý, ale jeho velikost absolutně neodpovídá objemu letů, takže se připravte na velké davy lidí. 

Při přestupu z mezinárodního na vnitrostátní let si vždy musíte vyzvednout zavazadlo a znovu ho odbavit. 

Pokud se chystáte v Limě podniknout negarantovaný přestup (tj. dvě různé letenky), nechte si raději celý jeden den na přestup. Především vnitrostátní spoje po Peru bývají často výrazně zpožďované nebo dokonce rušené.

Doprava z/na letiště

Oficiální autobusový přepravce Airport Express Lima s moderními autobusy jezdí z letiště do centra (Miraflores) od 7:00 do půlnoci (v opačném směru od 6:00 do 22:00) každých 30 až 60 minut. Jízdenka stojí 8 USD (zpáteční 15 USD), nakoupit můžete buď online na webu dopravce, v kanceláři na letišti nebo u řidiče (pouze hotovost). Detailní informace a rezervace jízdenek na oficiálním webu. Na cestu si vyhraďte minimálně hodinu a půl.

Klasická MHD na letiště nejezdí. U terminálu sice zastavují lokální minibusy, ale pro cizince jsou absolutně nevhodné, řidiči nemluví anglicky, trasy nejsou nijak označené a jízdní řády neexistují vůbec.

Běžná cena taxi do centra města (Miraflores) se pohybuje mezi 40 a 50 soles (cca 270 Kč), Uber pak vyjde zhruba o 10 soles levněji.

Služby na letišti

Wifi je zdarma na 30 minut, opětovné přihlášení nepomůže, další volné minuty se obnoví až po 24 hodinách.

Úschovna zavazadel se nachází v příletové části vnitrostátního terminálu a je otevřená 24 hodin. Za jeden den úschovy zaplatíte 30 soles / 215 Kč.

Letíte-li mezinárodním letem, určitě se najezte už ve veřejné části letiště, kde jsou ceny "jen" cca 2-3x větší než ve městě. V mezinárodní tranzitní části levně nenajíte. Restaurace se nestydí říct za jeden malý sendvič 7 USD, což je nejnižší částka za jídlo, na kterou se zde můžete dostat. 

Ve vnitrostátní tranzitní části pak najdete jen jeden malý stánek se sendviči a pitím, jinak nic.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Aktualni cena za "taxi" - vzal si 90SOL za 3.5km z letiste. Uber je +10SOL priplatek za letiste, pokud nemate moc zavazadel doporucuji vyjit pred letiste na ulici, popojit a jste bez tohoto poplatku.

Odpovědět
před měs

Internet je zadarmo uz na 60min. Prave sedim ve VIP salonku na letisti a katastrofa, vstup 120USD / 3hodiny. Saslonkovy internet zatim nefunguje - pry to pojede... Alkohol je za poplatek /nebo si mam jit koupit do duty free mi bylo receno/. Spani na letisti ve verejnem prostoru v podstate nemozne, na sezeni take malo misto / komfortu. Celkove hodnotim letiste jako nejhorsi z cele jizni Ameriky :( Pro odlehceni: zadneho z agentu/policistu serialu Zabezpeceni letiste: Peru jsem tu bohuzel nevidel :D

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu