Lima
Letiště Lima Jorge Chavez

Lima v kostce

naposledy aktualizováno 12. 11. 2019

Hlavní brána do Peru, letiště Jorge Cháveze v Limě, se nachází 13 km západně od centra města. Letiště je jednou z hlavních základen pro rychle se rozvíjející aerolinky LATAM a Avianca, stejně jako pro několik menších vnitrostátních společností (Peruvian, LC Peru, Viva Air a další). Rozvoj letectví v Jižní Americe je tak rychlý a překotný, že letiště v Limě není schopno adekvátně reagovat a řadí se tak k nejpřelidněnějším na celém kontinentu. Problém se týká především aerolinky LATAM, která z Limy létá nejvíce - pokud s nimi letíte, dorazte minimálně 3 hodiny před odletem.

Terminál je otevřený 24 hodin denně.

Oficiální stránky letiště jsou www.lap.com.pe

IATA Kód
LIM
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
00:53 (-7)
Vzdálenost z ČR
11130 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Lima

Ať už přilétáte na letiště Lima, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

Navrhni úpravu

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jakub Langer
před 4 lety

Přílet do Limy s navazující letenkou nebyl zrovna ideální. Hned při kontrole pasu sdělili, že při pokračujícím letu (dlouhá 14 hodinová denní pauza) a opuštění letiště je pak nutno zaplatit taxu 33 USD. Následně při odletu ji ovšem nikdo nevyžadoval.

Dále úschovu zavazadla zdražili na 39 sol za 24 hodin nebo 6,50 sol za hodinu. Ovšem je tam i blízký Outlet Shopping Mall, kde jsou lockers pro nakupující k dispozici. Místní veřejná doprava a zácpy opravdu zážitek 😁 . Salónky podobné a docela ucházející ( kupón na 1 alcool drink).

Avatar uživatele
Roman
před 4 lety

My sme platili v oktobri 2019 z letiska 90sol za velké SUV pre štyroch ludí do Miraflores čo je cca 13 km. Naspäť na letisko sme išli Uberom za 50 sol aj s letištným poplatkom.

Inak neviem prečo autor článku píše, že na LATAM treba prísť až 3 hodiy dopredu, lebo ked sme tam boli pred mesiacom my, tak mali úplne prázdny cheking.

Kryštof Hájek
před 4 lety

Tak letiště v Limě odbavuje lety ve vlnách. Pokud máte štěstí, že zrovna let neletí v hlavní špičce, umí tam být opravdu prázdno. Ale pokud let letí ve špičce, ty 3 hodiny bych bral jako minimální dobu, kdy má člověk ještě aspoň nějakou rezervu.

Avatar uživatele
Dalibor
před 4 lety

Aktualni cena za "taxi" - vzal si 90SOL za 3.5km z letiste. Uber je +10SOL priplatek za letiste, pokud nemate moc zavazadel doporucuji vyjit pred letiste na ulici, popojit a jste bez tohoto poplatku.

Avatar uživatele
dalibor
před 4 lety

Internet je zadarmo uz na 60min. Prave sedim ve VIP salonku na letisti a katastrofa, vstup 120USD / 3hodiny. Saslonkovy internet zatim nefunguje - pry to pojede... Alkohol je za poplatek /nebo si mam jit koupit do duty free mi bylo receno/. Spani na letisti ve verejnem prostoru v podstate nemozne, na sezeni take malo misto / komfortu. Celkove hodnotim letiste jako nejhorsi z cele jizni Ameriky :( Pro odlehceni: zadneho z agentu/policistu serialu Zabezpeceni letiste: Peru jsem tu bohuzel nevidel :D

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí