O aerolince Philippine Airlines

Největší filipínská aerolinka je zároveň nejstarší stále fungující leteckou společností v Asii. Sídlí na letišti v Manile, menší základnu má i ve městě Cebu. Největší podíl mají vnitrostátní linky a lety do okolních zemí, společnost létá i do USA, Austrálie nebo Evropy.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Čeští a slovenští cestovatelé využijí Philippine Airlines především na levných vnitrostátních linkách nebo při výhodných akčních nabídkách na lince z Dubaje na Filipíny. Běžné ceny na trasách do Evropy jsou dost vysoké a obvykle neklesají pod 20.000 Kč.

Pro dosažení nejlevnějších letenek se vyplatí provést rezervaci 2–4 měsíce před odletem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Zdarma si můžete na palubu vzít vždy jedno příruční zavazadlo se součtem rozměrů do 115 cm a váhou do 7 kg plus dvě menší (kabelka, laptop).

Na všech mezinárodních linkách je zdarma i v nejnižším tarifu odbavené zavazadlo. Jeho hmotnost se liší dle konkrétní trasy, nejméně je však 23 kg.

U vnitrostátních spojů není v nejnižším tarifu "Economy Basic" zahrnuto odbavené zavazadlo. Zakupte si proto tarif "Economy Saver", kde máte zdarma 15 kg, resp. 10 kg. u linek operovaných letadly typu Bombardier Q400. Pokud letíte v rámci mezinárodního spoje (například Londýn – Manila – Cebu), vždy se počítá váhový limit pro mezinárodní část letu po celou dobu, tedy i na vnitrostátním úseku.

Poplatky za nadváhu činí 200 pesos / 80 Kč za každý další kilogram.

U vnitrostátních letů mimo Manilu není v nejnižším tarifu "Basic" odbavené zavazadlo v ceně. Vyberte dražší tarify.

Odbavení

Klasické odbavení na letišti je zdarma, začíná 3 hodiny a končí většinou 45 minut před odletem, u dálkových spojů můžou být časy mírně odlišné.

Odbavit se můžete online 1–24 hodin před odletem, mobilní odbavení společnost zatím neumožňuje.

Služby během letu

Občerstvení nebo teplé jídlo dostanete zdarma na každém letu nad 45 minut s výjimkou těch operovaných vrtulovými letadly.

Na dálkových spojích využijete systém palubní zábavy prostřednictvím obrazovek v sedadlech.

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele cert
cert

Pokud poletím Cebu (CEB) - Busuanga (Coron) (USU) je tam Aircraft: Bombardier Q400 Next Gen TURBOPROP to znamená že pouze 10kg zavazdlo a do 15kg se doplácí nebo jak je to?

Díky

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den! Pokud budu mít na vnitrostátní lince zavazadlo s mírnou nadváhou nad limitem 10kg kolik budu připlácet za každý kilogram navíc? Nebo je 10kg maximum? Děkuji za informaci!

před 4 lety
Avatar uživatele eremi
eremi
  • Přidal se před 7 lety
  • Napsal 638 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-03-25T10:45:12+02:00)

Informace tady není aktuální, v nejlevnějším tarifu na inter-domestic není odbavené zavazadlo. Jinak za případnou nadváhu se doplácí, všechny informace viz odkaz níže.

https://www.philippineairlines.c...ticFlights

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Upraveno, nicméně je to trochu jinak. Naopak na vnitrostátních linkách z Manily je váhový limit zvýšen na 20 kg, zavazadlo je stále zdarma i v nejnižším tarifu. Není zdarma u vnitrostátních tras mimo Manilu.

před 4 lety
Avatar uživatele eremi
eremi
  • Přidal se před 7 lety
  • Napsal 638 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-03-25T10:46:42+02:00)

Vždyť to jsem psal, že to není přesné. Prostě není pravda, že zavazadlo je zdarma vždy. Na letech označených jako inter-domestic v nejnižším tarifu Economy Basic zavazadlo zdarma není...

před 4 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Kryštofe, je super, že se snažíš to opravit, ale podívej se na to pořádně. V "Supersaver" i u inter-domestic je zdarma (20 kg, u vrtuláků 10kg), žádné odbavené zavazadlo není u inter-domestic ve fare "Economy Basic".

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dělají mi v tom bordel, uniklo mi, že tarify z Manily se jmenují jinak, než tarify na vnitrostátních linkách mimo Manilu.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu