O aerolince Singapore Airlines

Jedna z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší aerolinka světa je ve své domovské zemi vnímána jako národní symbol a ikona, jedná se o největší firmu v Singapuru. Společnost je známá svým perfektním servisem a přístupem k pasažérům, stejně tak jako jedním z nejlépe hodnocených letištních terminálů světa na letišti v Singapuru, které slouží jako hlavní základna aerolinky.

Singapore Airlines byly prvním pravidelným provozovatelem největšího dopravního letadla Airbusu A380 a jsou jednou z mála aerolinek, které provozují flotilu výhradně dálkových letadel.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Singapore Airlines jsou silným hráčem v oblasti přestupních letů z Evropy nebo USA do celé Asie a Austrálie, obecně jsou výhodnější letenky typu „Evropa – Singapur – XXX“ než čistě jen „Evropa – Singapur“. Do počátku tisícletí si Singapore Airlines držely takřka výhradní postavení na tzv. Klokaní stezce, tj. trase z Evropy do Austrálie, kterou žádné dopravní letadlo nezvládne uletět bez mezipřistání. Společnost si vybudovala silné pozici díky geografické výhodnosti Singapuru, s nástupem aerolinek z Perského zálivu však tento segment u Singapore Airlines výrazně poklesl.

Letenky patří spíše ke dražším a vyplatí se rezervovat alespoň s měsíčním předstihem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o váze do 7 kg a součtu rozměrů nepřesahujícím 115 cm je vždy zdarma. Menší předmět (kabelka, kabát, notebook) je tolerován jako druhé zavazadlo.

Odbavené zavazadlo do 30 kg mají všichni cestující ekonomické třídy zdarma, na linkách do USA a Kanady si můžete vzít dvě zavazadla, každé do 23 kg.

Sportovní vybavení do 30 kg se počítá jako běžné zavazadlo a pokud cestujete jen s ním, neplatíte žádný poplatek.

Singapore airlines přepravují zvířata pouze v zavazadlovém prostoru, s výjimkou asistenčních psů.

Odbavení

Letištní odbavení je u Singapore Airlines samozřejmě zdarma. Přepážka se otevírá 3 hodiny před odletem a zavírá 45–60 minut před odletem dle destinace.

Online check-in je dostupný 2–48 hodin před odletem. Palubní vstupenku si vytiskněte, nebo mnohem jednodušeji nechte zaslat na mobilní telefon, na letišti už stačí jen oskenovat čárový kód.

Služby během letu

Singapore Airlines jsou proslavené svým dobrým servisem. Na každé lince dostanete minimálně jedno teplé jídlo zdarma.

Na všech trasách můžete využívat bohaté nabídky filmů, seriálů, hudby nebo her prostřednictvím obrazovek v každé sedačce.

V letadlech je zřízena wifi, platí se buď podle objemu dat na palubách letounů A350, nebo podle času na palubách A380. Za 15 MB zaplatíte 6,99 $ nebo za 1 hodinu 11,95 $.

Sedadla lze rezervovat s předstihem přes web aerolinií, pokud jste letenku zakoupili přímo na webu společnosti, nebo přes oficiální facebook společnosti – zdarma je u „neakčních“ letenek. Sedadlo můžete vybrat také při online odbavení.

Singapore Airlines provozují jednu z nejlepších prvních tříd na nebi, především v letadlech Airbus A380. Cestující si užívají komfortu vlastních „kupé“.

Během přestupu v Singapuru využijte zdarma vydávaných voucherů v hodnotě 40 S$. Voucher si vyzvedněte v iShopChangi Collection centrech na terminálu 2 nebo 3. Více o benefitech leteckých společností můžete zjistit během přestupu.

85 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

zakoupili jsme letenky přes Studen Agency - Pha- Frakfurt- NY. Letenky jsou se Singapore Airlines, první let operuje Lufthansa. Nyní přišel e-mail od Singapore Airlines, že nám změnili čas prvního letu z Phy do Frankfurtu. Navazující let ale zůstal časově stejně, tudíž ho nemáme šanci stihnout. Odlet z Phy posunuli ze 7:10 na 10:20, z Frankfurtu to odlétá v 8:35. Vše bylo koupeno v jedné rezervaci.

Neřešil to někdo z Vás také? Případně jak to řešit.

Díky.

před 3 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Mam to same. Koupeno pres Pelikana. Napsal jsem jim, ze s tim nesouhlasim. Ranni let Lufthansy leti, takze neni pro zmenu duvod. Potvrdili mi to. Po vikendu mi maji poslat novou- stejnou rezervaci.

před 3 lety

Tak uvidíme, také jsem koukala, že ranní let letí. Psala jsem to SA, ale zatím se neozvali.

Díky za info :-).

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, zvažuji koupení letenky Praha-Frankfurt-Singapur-Gold Coast. Z Frankfurtu dále se Singapore airlines. Budu mít jedno odbavené zavazadlo a dále krabici s kolem. Nevíte prosím, kolik se doplácí za kolo? Děkuji.

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s online odbavením letu PRG-FRA-NY.

Z PRA do FRA let provozuje LUFTHANSA a jde udělat online check in nějakých 23 hodin před odletem a let FRA-NY je přes SINGAPORE AIRLINES a online check in jde udělat 48 hodin před letem.(Oba lety jsou ale přes SQ). Není problém v tom,že udělám online check in nejdříve na druhý let z FRA a až o den později na let z Prahy?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4329 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, problém by to nebyl, ale mám pocit, že na let PRG-FRA v tomto případě online check-in udělat nejde. Zkuste a uvidíte, kdyžtak až na letišti, online check-in není povinný.

před 3 lety
Avatar uživatele
opt

Online check in lze udělat na webu Lufthansy, 23 hodin před odletem z Prahy. Udělá se automaticky na oba lety, místo v letadle FRA-JFK se pak dá libovolně změnit, opět na webu Lufthansy. Singapore vás u sebe nenechá udělat check-in ani na let z FRA...

před 3 lety

Mockrát dekuji za odpovědi.Zkusim tedy podle vašich rad.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den . Zakoupila jsem letenky Pha - Fra - NY a zpět stejně. Chci se zeptat,zda mohu při zpáteční cestě v NY při odbavení žádat vyloženi zavazadla ve Frankfurtu (s tím ,ze tam zůstanu a nebudu pokračovat do Pha) . Mate s tím někdo zkušenost ? Lze to,nebo musím dokončit let až do Prahy? Moc Dekuji za odpověď

před 3 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Řešilo se mnohokrát. Správně to nejde, mohli by po Vás chtít doplatit rozdíl v ceně letenky. Občas se někdo zkouší vymluvit na nevolnost, ale pak Vás mohou hnát na letišti k lékaři. Výhoda je, pokud máte dlouhý přestup, pak můžete říci, že máte v zavazadle něco, co potřebujete. Jistota je cestovat s kabinovým zavazadlem.

Přidat odpověď
před 3 lety

Mám dotaz ohledně online check-in, kde se dá zařídit ? Nenašel jsem žádný telefon ani odkaz.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4329 komentářů
 • Poslat zprávu

Online check-in se provádí vždy na webu letecké společnosti: https://www.singaporeair.com/en_...e#/checkin

před 3 lety
Avatar uživatele Randy
Randy

Online check-in funguje pouze pokud je první let Singapore Airlines. Z Prahy online check-in v 99% případů není možný.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

letím Praha - Frankfurt - NY. Je možné si vzít na palubu dvě příruční zavazadla? Konkrétně palubní kufr klasických rozměrů a k tomu batoh na záda?

Zajímá mě jestli s tím má u této aerolinky někdo zkušenosti a jestli je takový případ tolerován. Nebo s tím bude problém a budu muset například doplácet.

Děkuji za odpověď.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4329 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, oficiální podmínky viz výše. Nebo úplně přesně přímo na webu: https://www.singaporeair.com/en_...-baggage/. Pokud batoh na záda bude malý, nejspíš ho nikdo řešit nebude (bude se brát třeba jako laptop bag). Pokud máte na mysli nějakou krosničku, už by projít nemuselo.

Každopádně máte ale zdarma dvě odbavená zavazadla.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, letim se Singapore PRA-FRA-NYC dále jsme měla přestupovat a pokračovat do Portlandu. Let má 7 hodinové zpoždění a poslední přestup nestihnu. Mohu se zeptat co v takovém případě dělat? Dekuji za odpověď.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4329 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, měla jste let do Portlandu na jedné letence? Tedy kupovala jste v jednom kroku let z Prahy až do Portlandu nebo odděleně z Prahy do New Yorku a z New Yorku do Portlandu? Pokud první případ, kontaktujte zaměstnance na letišti a musí vás do Portlandu zdarma dostat jiným spojením. Pokud druhý případ, nic s tím neuděláte a musíte se do Portlandu dostat na vlastní náklady. Zpětně však po Singapore Airlines vymáhejte kompenzaci za zpoždění, která dosáhne až 600 EUR za cestujícího, pokud tedy zpoždění nebylo způsobeno počasím či jinou neovlivnitelnou událostí.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, letíme s SQ PRG-FRA-NYC. Mám dotaz jak to chodí při tom mezipřistání ve FRA. Už jsem si přečetl, že kufry řešit nemusím, že je automaticky hodí do dalšího letadla. Přílet do FRA a odlet z FRA máme na terminálu 1. Budeme znovu procházet bezpečnostní kontrolou? Myslím tím, jestli nás vypustí normálně do prostoru letiště, nebo budeme pořád v odbavené zóně?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4329 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-06-16T12:21:57+02:00)

Dobrý den, zůstanete v tranzitní zóně, procházet budete jen pasovou kontrolou.

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravim, mate nekdo zkusenosti u singapore airlines s bezplatnym upgradem do business tridy? Nebo s mensim poplatkem? Diky

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

:-) Rozveselil jsi mně nudné ráno...

před 3 lety

Treba v Emirates takhle rozveseli cloveka pomerne casto :-) proto se ptam na na singapore

před 3 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Jo? Bez statusu jsi poměrně často upgradován do C? Tak nám pro info sděl, kolik těch letů s EK máš a kolikrát jsi dostal ten op-up?

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

máme zakoupený let praha/frankfurt/singapur/kohsamui. Let z Frangufrtu do Singapuru odleta 12:3o a má přílet 6:50 a odlet z Changi na Koh Samui je v 8:10.

Všimla jsem si že tato linka má pokaždé zpoždění 30 až 50 minut.

Nejsem si vubec jistá jestli je možné let při zpoždění stihnout? nějaké rady? jak se k případnému zpoždění staví Singapore airlines?

Děkuji předem za odpověď

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4329 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, při zpoždění takovém, že vám let na Koh Samui uletí, ani nemají Singapore Airlines jinou možnost než vám zdarma zajistit nejbližší možnou dopravu na Koh Samui. Tedy za předpokladu, že máte lety na jedné letence (kupovala jste je najednou a nezávisle na sobě odděleně).

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

letíme se společností Singapur Airlines z Frankfurtu do Singapuru a dále do Medanu. Chci se zeptat, kde můžu převážet injekce na ředění krve. Zda mají být v příručním zavazadle, nebo v kufru.

Děkuji za odpověď

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4329 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, dejte je do odbaveného zavazadla.

před 3 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

Tady úplně nevím, jestli je vhodné dát všechny léky tohoto typu do odbaveného. Zavazadlo se může ztratit, může dojít ke zpoždění... Nemůže se stát, že bude tazatelka potřebovat léky během letu, dojde-li třeba ke zpoždění, delšímu přestupu, mimořádné zdravotní problémy? Pak bych určitě doporučil malé množství mít s sebou v příručním zavazadle v originálním obale s potvrzením od lékaře.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda na letišti řeší rozměry odbavených zavazadel v cm? Zda je problém s překročením např o 10 cm?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4329 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, 10 cm problém nebude. Rozměry odbavených zavazadel se prakticky neřeší, snad jen u některých low-costů. Hlavní je hmotnost.

před 3 lety

Super. Tak snad nebudu nějaká výjimka 😀. Děkuji za odpověď a hezký den.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, Kryštofe :-)

Momentálně řeším otázku sedadel. Mám zakoupený let Praha/Duselldorf/Singapore/Bali - Stejná cesta je zpět. Zakoupila jsem dvě letenky, ale momentálně mi nejdou rezervovat letadla ani z jedněch ze tří letadel. Jedná se mi především o to, jeslti nás posadí vedle sebe, když mám zakoupené letenky společně ve všech třech letadlech jak tam i zpátky?

Díky za odpověď :-)

Odpovědět
před 3 lety

Mám takový problém, při rezervaci letenek jsem napsal u syna špatně v příjmení jedno písmeno, místo y jsem napsal z. Co s tím, je to velký problém, mám to nechat být a řešit až na letišti? Zkusit kontaktovat aerolinky, i kdyz jsem kupoval přes mytrip? Poradite někdo? Děkuji předem

před 3 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Neřešte

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, poletíme se Singapore Airlines na Koh Samui a zpět. Při zpátečním letu budeme mít v Singapuru cca 11,5 h čekání (chceme využít možnosti organizované prohlídky města). Chci se zeptat, jestli si nemusíme vyzvedávat kufry ani při tak dlouhém přestupu? Celý let byl zakoupen v rámci jedné letenky.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4329 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, pravděpodobně nebudete muset, resp. nejspíš vám dají na výběr, jestli si zavazadlo v Singapuru chcete vyzvednout nebo ne.

před 3 lety

Moc děkuji za odpověď.

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím, jak se dostanu z terminálu 0 na 2? Musím jet busem, vlakem nebo pěšky? Neumím anglicky ani slovo :)

před 3 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Koukám na mapku a vidím T1 až T4. Co je terminál o ? Mezi T1-T3 jezdí vláček a na T4 vlastně taky. Dá se to projít i pěšky. Na T4 asi ne. Tam jsem nebyl.

před 3 lety
Avatar uživatele Radek Oswald
Radek Oswald

Na T4 jedině busem z T2, mezi T1-T3 lze i pěšky. T0 neexistuje.

před 3 lety

Vy jste z dotazu pochopili na jaké letiště se Lucie ptá? Já teda ne.

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Já jsem třeba hned vyloučil PRG :-)

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Terminal 0 snad nema zadne letiste na svete.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, letíme PRG-FRA-NYC, chci se zeptat, je nutné rezervovat si místa v ledadle nebo nás automaticky na 100% s přítelem posadí vedle sebe, když jsme kupovali letenky společně. Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Dobrý den, posadí vás spolu, nevidím důvod proč ne.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, ráda bych se zeptala, pokud máme na letu do NY mezipristani, tak o kufry se při přestupu nemusíme starat? Děkuji za odpověď.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4329 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, nestaráte budou přeloženy automaticky :)

před 4 lety

Kryštof Hájek, děkuji 😉

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den,

chceme koupit letenky PRA - NYC, Singapore Airlines, přestup je ve Frankfurtu.

Chtěla bych se zeptat, jestli nemá někdo zkušenost se zabookováním lepších sedadel v economy class?

Děkuji.

před 4 lety

Právě teď jsem řešila. Rezervaci sedadel Vám udělají na mailové adrese: AMS_Reservations@Singaporeair.com.sg

Je to centrála v Holandsku. Chtěli číslo a platnost platební karty a info k letu (letíme až v červenci)+ vybraná sedadla. Během dne bylo hotovo. Pro kontrolu jsem se dívala do rezervace na stránkách Singapore airlines a máme to tam.

před 4 lety

Na kolik a za jaka sedadla to vyslo?

před 4 lety
Avatar uživatele
opt

Podle všeho by se to mělo dát udělat i na webu přes Manage my booking - uvádí ceny 20.30 SGD / ~330 CZK za standard seat, 33.20 SGD / ~ 550 CZK za forward zone seat a 121.70 SGD / ~ 2000 CZK za extra legroom seat.

před 4 lety
Avatar uživatele
Martina_G

Moc děkuji, Jarce i opt za odpovědi.

V mezičase jsme to šli zkusit vyřešit do Student agency. pomohli nám a přes centrum v Holandsku zarezervovali extra legroom seat (manžel má přes 2 metry, tak to bylo nutné :D) - cena cca 2 100 Kč/místo.

před 4 lety
Avatar uživatele Randy
Randy

Přes web to bohužel dlouhodobě nejde. Stránka vás pustí až téměř do posledního kroku, ale samotná platba online neprojde, jedině přes call centrum v AMS.

před 4 lety
Avatar uživatele Michal_LBC
Michal_LBC

Původní email nefunguje, nový je: AMS_Passengerservices@singaporeair.com.sg

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele kickass1
kickass1

SQ ma zajimavou akci z Curychu na Fiji (NAN) - 950 za monkey class, ale jeste zajimavejsi je za 1250 PE.. :) Je to jenom s jednim prestupem v SIN, v podstate asi nejlepsi routing co se timhle smerem da vymyslet :) Trha mi srdce ze si to nemuzu proletet sam za ty prachy :) Idealni setup pro jarni svatebni cestu :)

před 4 lety
Erich Zelený

Jejda, a kde se to dá najít? A PE je Premium Economy?

před 4 lety
Bič boží

pěkně, to by si zasloužilo samostatné vlákno v sekci levných letenek nebo do akčních byznys letenek - byť je to PE, ale SQ jsou myslím v TOP 5 skytrax PE

před 4 lety
Avatar uživatele kickass1
kickass1

Nasel jsem to vcera na Nemeckem kayaku - podivej se na urlaubspiraten.de, najdi si ten odkaz s levnyma letenkama na Fiji Inseln (cca den dva zpatky) a v odkazu si pak zmen Klasse na Premium Economy a tradaaaaa :)

před 4 lety
Erich Zelený

Děkuji. Podíval jsem se pozdě.

Přidat odpověď
před 4 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu