Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Singapore Airlines

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Singapore Airlines

Jedna z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší aerolinka světa je ve své domovské zemi vnímána jako národní symbol a ikona, jedná se o největší firmu v Singapuru. Společnost je známá svým perfektním servisem a přístupem k pasažérům, stejně tak jako jedním z nejlépe hodnocených letištních terminálů světa na letišti v Singapuru, které slouží jako hlavní základna aerolinky.

Singapore Airlines byly prvním pravidelným provozovatelem největšího dopravního letadla Airbusu A380 a jsou jednou z mála aerolinek, které provozují flotilu výhradně dálkových letadel.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Singapore Airlines jsou silným hráčem v oblasti přestupních letů z Evropy nebo USA do celé Asie a Austrálie, obecně jsou výhodnější letenky typu „Evropa – Singapur – XXX“ než čistě jen „Evropa – Singapur“. Do počátku tisícletí si Singapore Airlines držely takřka výhradní postavení na tzv. Klokaní stezce, tj. trase z Evropy do Austrálie, kterou žádné dopravní letadlo nezvládne uletět bez mezipřistání. Společnost si vybudovala silné pozici díky geografické výhodnosti Singapuru, s nástupem aerolinek z Perského zálivu však tento segment u Singapore Airlines výrazně poklesl.

Letenky patří spíše ke dražším a vyplatí se rezervovat alespoň s měsíčním předstihem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o váze do 7 kg a součtu rozměrů nepřesahujícím 115 cm je vždy zdarma. Menší předmět (kabelka, kabát, notebook) je tolerován jako druhé zavazadlo.

Odbavené zavazadlo do 30 kg mají všichni cestující ekonomické třídy zdarma, na linkách do USA a Kanady si můžete vzít dvě zavazadla, každé do 23 kg.

Sportovní vybavení do 30 kg se počítá jako běžné zavazadlo a pokud cestujete jen s ním, neplatíte žádný poplatek.

Singapore airlines přepravují zvířata pouze v zavazadlovém prostoru, s výjimkou asistenčních psů.

Odbavení

Letištní odbavení je u Singapore Airlines samozřejmě zdarma. Přepážka se otevírá 3 hodiny před odletem a zavírá 45–60 minut před odletem dle destinace.

Online check-in je dostupný 2–48 hodin před odletem. Palubní vstupenku si vytiskněte, nebo mnohem jednodušeji nechte zaslat na mobilní telefon, na letišti už stačí jen oskenovat čárový kód.

Služby během letu

Singapore Airlines jsou proslavené svým dobrým servisem. Na každé lince dostanete minimálně jedno teplé jídlo zdarma.

Na všech trasách můžete využívat bohaté nabídky filmů, seriálů, hudby nebo her prostřednictvím obrazovek v každé sedačce.

V letadlech je zřízena wifi, platí se buď podle objemu dat na palubách letounů A350, nebo podle času na palubách A380. Za 15 MB zaplatíte 6,99 $ nebo za 1 hodinu 11,95 $.

Sedadla lze rezervovat s předstihem přes web aerolinií, pokud jste letenku zakoupili přímo na webu společnosti, nebo přes oficiální facebook společnosti – zdarma je u „neakčních“ letenek. Sedadlo můžete vybrat také při online odbavení.

Singapore Airlines provozují jednu z nejlepších prvních tříd na nebi, především v letadlech Airbus A380. Cestující si užívají komfortu vlastních „kupé“.

Během přestupu v Singapuru využijte zdarma vydávaných voucherů v hodnotě 40 S$. Voucher si vyzvedněte v iShopChangi Collection centrech na terminálu 2 nebo 3. Více o benefitech leteckých společností můžete zjistit během přestupu.

23 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Hezký den, mám 2 dotazy.

Chceme koupit letenky se Singapore Airlines - PRAHA - NEW YORK s přestupem ve Frankfurtu.

1) Ve Frankfurtu po cestě tam máme na přestup 1 :25 hod, stihneme to?

2) Výběr sedadel se nedá provést, pokud nekoupíme přímo na webu společnosti? Chtěli jsme vzít letenky přes Student agency.

Děkuji za odpovědi.

před 15 dny
David Eiselt

Ahoj, stihnete a sedadla se dají vybrat kdykoliv, i když je koupíte zde.

před 15 dny

Letěl jsem takto v říjnu 2018 a stihl to s velkou časovou rezervou a to mě ještě náhodně vybrali k hloubkové kontrole:-)

Dobrý den, letíme se Singapure Airlines z DUS do SIN a zpět. Chci se zeptat zda si musím doplácet za sedadlo nebo nás automaticky posadí s přítelem vedle sebe, když jsme na jedné letence? Děkuji

před 2 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2204 komentářů
 • Poslat zprávu

Jednak by vás posadili vedle sebe a jednak si při online check-inu 48 hodin před odletem můžete vybrat sedačku zdarma :)

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobry den, také jsem koupila letenky na akci Pha-Fra-NY. Chci se zeptat zda nebude na zpáteční cestě problém se 2 23 kg kufry když Fra-Pha operuje Lufthansa?a zda si musíme po příletu do Fra vyzvednout zavazadla když je přestup 11 hod . Předem moc dekuju

před 3 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 390 komentářů
 • Poslat zprávu

Stačí si přečíst odpovědi těm, kteří se na totéž ptali před vámi.

před 3 měs

@ Petr 76 komentáře jsem si pročetla ještě před vložením otázky. Já narozdíl od Alexandry hodlám těch 11 hod v Fra počkat a letět do Prahy. dotaz směřoval na let Lufthansy a zda nebude problem s těmi 2 kufry na osobu. jestli si musím vyzvednout kufry se dokážu zeptat na letišti ;-)

před 3 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2204 komentářů
 • Poslat zprávu

Počet/váhu zavazadel budete mít vyznačenou při koupi letenky a vždy se vztahuje na celou trasu.

před 3 měs
Avatar uživatele Lenka Česáková
Lenka Česáková

Děkuji za odpověd :-)

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, je to možná hloupá otázka, ale letím s vaší společností do NY s přestupem ve Frankfurtu a chtěla bych se zeptat na příruční zavazadlo když bude mít rozměry 50x40x20 může to být a k tomu můžu mít ještě 2x 23kg zavazadlo?

před 3 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2204 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, odpovědi viz výše ;)

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, v září letíme se Singapore AirlinesPRG-FRA-JFK a stejně nazpátek. Na zpáteční cestě máme 11 hodin čekání ve FRA. Uvažujeme, že bychom při odletu z JFK požádali o odbavení pouze do FRA i s vyložením kufrů kde bychom následně volili alternativní dopravu než 11 hodin čekat. Vyhoví nám? A je tato služba zpoplatněna? Předem děkuji

před 4 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2204 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, na to nelze odpovědět 100%, vše záleží na pracovníkovi při check-inu. 11 hodin už je dost na to, aby pravděpodobnost vyhovění byla velká, ale zaručená rozhodně není.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na váhu ohledne zavazedel. Při letu do NY můžeme mít dvě zavazadla do 23 kg, pokud bych si vzala pouze jedno, muzu prekrocit váhu 23 kg, když bych teoreticky mohla sebou vezt 46 kg? Děkuji :)

před 6 měs
David Eiselt

Dobrý den Terezo, to bohužel nejde. V tarifu jsou přesně 2 kusy zavazadel, nikoliv souhrnná váha. Musela byste platit za nadrozměrné zavazadlo.

před 6 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 390 komentářů
 • Poslat zprávu

Ne.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, v sobotu letíme do NY přes Frankfurt se Singapore Airlines, ale na trase PHA - FRA operuje Lufthansa. Chtěla jsem udělat on-line check-in, ale nějak se mi nedaří do systému Singapore Airlines dostat, s tím, že mi to píše, že mám let u jiné společnosti a tak to mám vyřídit na letišti, proto se chci jen ujistit, že se normálně zdarma odbavím v Praze až do NY a pak zpátky tak stejno.

Do teď jsem lítala jen s nízkonákladovkama tak je to pro mně nestandartní situaci.

Děkuji za jakoukoliv reakci. Zdenka

před 6 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2204 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, ano, na letišti se odbavíte až do NY, stejně tak nazpět.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den

Letim s ročním synem do NY, chtěla jsem se zeptat na možnost vzít mu kojeneckou stravu na palubu

Děkuji

před 6 měs
David Eiselt

Dobrý den, nutná strava po dobu letu je naprosto v pořádku a nevztahují se na ni bezpečnostní opatření v podobě 100 ml nádoby na tekutiny.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den zítra letím s vaší společnosti do New Yorku a chtěla bych se zeptat kolik mi mohou vážit zavazadla? Jak příruční tak i odbavovane. Děkuji moc. Linda Bardová

před 6 měs

Dobrý den, viz informace výše.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu