Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Singapore Airlines

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Singapore Airlines

Jedna z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší aerolinka světa je ve své domovské zemi vnímána jako národní symbol a ikona, jedná se o největší firmu v Singapuru. Společnost je známá svým perfektním servisem a přístupem k pasažérům, stejně tak jako jedním z nejlépe hodnocených letištních terminálů světa na letišti v Singapuru, které slouží jako hlavní základna aerolinky.

Singapore Airlines byly prvním pravidelným provozovatelem největšího dopravního letadla Airbusu A380 a jsou jednou z mála aerolinek, které provozují flotilu výhradně dálkových letadel.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Singapore Airlines jsou silným hráčem v oblasti přestupních letů z Evropy nebo USA do celé Asie a Austrálie, obecně jsou výhodnější letenky typu „Evropa – Singapur – XXX“ než čistě jen „Evropa – Singapur“. Do počátku tisícletí si Singapore Airlines držely takřka výhradní postavení na tzv. Klokaní stezce, tj. trase z Evropy do Austrálie, kterou žádné dopravní letadlo nezvládne uletět bez mezipřistání. Společnost si vybudovala silné pozici díky geografické výhodnosti Singapuru, s nástupem aerolinek z Perského zálivu však tento segment u Singapore Airlines výrazně poklesl.

Letenky patří spíše ke dražším a vyplatí se rezervovat alespoň s měsíčním předstihem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o váze do 7 kg a součtu rozměrů nepřesahujícím 115 cm je vždy zdarma. Menší předmět (kabelka, kabát, notebook) je tolerován jako druhé zavazadlo.

Odbavené zavazadlo do 30 kg mají všichni cestující ekonomické třídy zdarma, na linkách do USA a Kanady si můžete vzít dvě zavazadla, každé do 23 kg.

Sportovní vybavení do 30 kg se počítá jako běžné zavazadlo a pokud cestujete jen s ním, neplatíte žádný poplatek.

Singapore airlines přepravují zvířata pouze v zavazadlovém prostoru, s výjimkou asistenčních psů.

Odbavení

Letištní odbavení je u Singapore Airlines samozřejmě zdarma. Přepážka se otevírá 3 hodiny před odletem a zavírá 45–60 minut před odletem dle destinace.

Online check-in je dostupný 2–48 hodin před odletem. Palubní vstupenku si vytiskněte, nebo mnohem jednodušeji nechte zaslat na mobilní telefon, na letišti už stačí jen oskenovat čárový kód.

Služby během letu

Singapore Airlines jsou proslavené svým dobrým servisem. Na každé lince dostanete minimálně jedno teplé jídlo zdarma.

Na všech trasách můžete využívat bohaté nabídky filmů, seriálů, hudby nebo her prostřednictvím obrazovek v každé sedačce.

V letadlech je zřízena wifi, platí se buď podle objemu dat na palubách letounů A350, nebo podle času na palubách A380. Za 15 MB zaplatíte 6,99 $ nebo za 1 hodinu 11,95 $.

Sedadla lze rezervovat s předstihem přes web aerolinií, pokud jste letenku zakoupili přímo na webu společnosti, nebo přes oficiální facebook společnosti – zdarma je u „neakčních“ letenek. Sedadlo můžete vybrat také při online odbavení.

Singapore Airlines provozují jednu z nejlepších prvních tříd na nebi, především v letadlech Airbus A380. Cestující si užívají komfortu vlastních „kupé“.

Během přestupu v Singapuru využijte zdarma vydávaných voucherů v hodnotě 40 S$. Voucher si vyzvedněte v iShopChangi Collection centrech na terminálu 2 nebo 3. Více o benefitech leteckých společností můžete zjistit během přestupu.

50 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, poletíme se Singapore Airlines na Koh Samui a zpět. Při zpátečním letu budeme mít v Singapuru cca 11,5 h čekání (chceme využít možnosti organizované prohlídky města). Chci se zeptat, jestli si nemusíme vyzvedávat kufry ani při tak dlouhém přestupu? Celý let byl zakoupen v rámci jedné letenky.

před 10 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, pravděpodobně nebudete muset, resp. nejspíš vám dají na výběr, jestli si zavazadlo v Singapuru chcete vyzvednout nebo ne.

před 10 dny

Moc děkuji za odpověď.

Přidat odpověď
před 10 dny

Zdravím, jak se dostanu z terminálu 0 na 2? Musím jet busem, vlakem nebo pěšky? Neumím anglicky ani slovo :)

před 19 dny
Pavel Planespotter

Koukám na mapku a vidím T1 až T4. Co je terminál o ? Mezi T1-T3 jezdí vláček a na T4 vlastně taky. Dá se to projít i pěšky. Na T4 asi ne. Tam jsem nebyl.

před 19 dny
Avatar uživatele Radek Oswald
Radek Oswald

Na T4 jedině busem z T2, mezi T1-T3 lze i pěšky. T0 neexistuje.

před 19 dny

Vy jste z dotazu pochopili na jaké letiště se Lucie ptá? Já teda ne.

před 19 dny
cali

Já jsem třeba hned vyloučil PRG :-)

před 19 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Terminal 0 snad nema zadne letiste na svete.

Přidat odpověď
před 19 dny

Dobrý den, letíme PRG-FRA-NYC, chci se zeptat, je nutné rezervovat si místa v ledadle nebo nás automaticky na 100% s přítelem posadí vedle sebe, když jsme kupovali letenky společně. Děkuji

před 27 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Dobrý den, posadí vás spolu, nevidím důvod proč ne.

Přidat odpověď
před 27 dny

Dobrý den, ráda bych se zeptala, pokud máme na letu do NY mezipristani, tak o kufry se při přestupu nemusíme starat? Děkuji za odpověď.

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, nestaráte budou přeloženy automaticky :)

před měs

Kryštof Hájek, děkuji 😉

Dobrý den,

chceme koupit letenky PRA - NYC, Singapore Airlines, přestup je ve Frankfurtu.

Chtěla bych se zeptat, jestli nemá někdo zkušenost se zabookováním lepších sedadel v economy class?

Děkuji.

před 3 měs

Právě teď jsem řešila. Rezervaci sedadel Vám udělají na mailové adrese: AMS_Reservations@Singaporeair.com.sg

Je to centrála v Holandsku. Chtěli číslo a platnost platební karty a info k letu (letíme až v červenci)+ vybraná sedadla. Během dne bylo hotovo. Pro kontrolu jsem se dívala do rezervace na stránkách Singapore airlines a máme to tam.

před 2 měs

Na kolik a za jaka sedadla to vyslo?

před 2 měs
opt

Podle všeho by se to mělo dát udělat i na webu přes Manage my booking - uvádí ceny 20.30 SGD / ~330 CZK za standard seat, 33.20 SGD / ~ 550 CZK za forward zone seat a 121.70 SGD / ~ 2000 CZK za extra legroom seat.

před 2 měs
Martina_G

Moc děkuji, Jarce i opt za odpovědi.

V mezičase jsme to šli zkusit vyřešit do Student agency. pomohli nám a přes centrum v Holandsku zarezervovali extra legroom seat (manžel má přes 2 metry, tak to bylo nutné :D) - cena cca 2 100 Kč/místo.

před 2 měs
Avatar uživatele Pavel
Pavel

Přes web to bohužel dlouhodobě nejde. Stránka vás pustí až téměř do posledního kroku, ale samotná platba online neprojde, jedině přes call centrum v AMS.

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele kickass1
kickass1

SQ ma zajimavou akci z Curychu na Fiji (NAN) - 950 za monkey class, ale jeste zajimavejsi je za 1250 PE.. :) Je to jenom s jednim prestupem v SIN, v podstate asi nejlepsi routing co se timhle smerem da vymyslet :) Trha mi srdce ze si to nemuzu proletet sam za ty prachy :) Idealni setup pro jarni svatebni cestu :)

před 4 měs
Erich

Jejda, a kde se to dá najít? A PE je Premium Economy?

před 4 měs
Daniel

pěkně, to by si zasloužilo samostatné vlákno v sekci levných letenek nebo do akčních byznys letenek - byť je to PE, ale SQ jsou myslím v TOP 5 skytrax PE

před 4 měs
Avatar uživatele kickass1
kickass1

Nasel jsem to vcera na Nemeckem kayaku - podivej se na urlaubspiraten.de, najdi si ten odkaz s levnyma letenkama na Fiji Inseln (cca den dva zpatky) a v odkazu si pak zmen Klasse na Premium Economy a tradaaaaa :)

před 4 měs
Erich

Děkuji. Podíval jsem se pozdě.

Přidat odpověď
před 3 měs

Hezký den, mám 2 dotazy.

Chceme koupit letenky se Singapore Airlines - PRAHA - NEW YORK s přestupem ve Frankfurtu.

1) Ve Frankfurtu po cestě tam máme na přestup 1 :25 hod, stihneme to?

2) Výběr sedadel se nedá provést, pokud nekoupíme přímo na webu společnosti? Chtěli jsme vzít letenky přes Student agency.

Děkuji za odpovědi.

před 5 měs
David Eiselt

Ahoj, stihnete a sedadla se dají vybrat kdykoliv, i když je koupíte zde.

před 5 měs

Letěl jsem takto v říjnu 2018 a stihl to s velkou časovou rezervou a to mě ještě náhodně vybrali k hloubkové kontrole:-)

před 4 měs

Děkuji. Libore, prosím, rezervoval jste si předem sedadla?

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, letíme se Singapure Airlines z DUS do SIN a zpět. Chci se zeptat zda si musím doplácet za sedadlo nebo nás automaticky posadí s přítelem vedle sebe, když jsme na jedné letence? Děkuji

před 6 měs
Kryštof Hájek

Jednak by vás posadili vedle sebe a jednak si při online check-inu 48 hodin před odletem můžete vybrat sedačku zdarma :)

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobry den, také jsem koupila letenky na akci Pha-Fra-NY. Chci se zeptat zda nebude na zpáteční cestě problém se 2 23 kg kufry když Fra-Pha operuje Lufthansa?a zda si musíme po příletu do Fra vyzvednout zavazadla když je přestup 11 hod . Předem moc dekuju

před 7 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Stačí si přečíst odpovědi těm, kteří se na totéž ptali před vámi.

před 7 měs

@ Petr 76 komentáře jsem si pročetla ještě před vložením otázky. Já narozdíl od Alexandry hodlám těch 11 hod v Fra počkat a letět do Prahy. dotaz směřoval na let Lufthansy a zda nebude problem s těmi 2 kufry na osobu. jestli si musím vyzvednout kufry se dokážu zeptat na letišti ;-)

před 7 měs
Kryštof Hájek

Počet/váhu zavazadel budete mít vyznačenou při koupi letenky a vždy se vztahuje na celou trasu.

před 7 měs
Avatar uživatele Lenka Česáková
Lenka Česáková

Děkuji za odpověd :-)

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den, je to možná hloupá otázka, ale letím s vaší společností do NY s přestupem ve Frankfurtu a chtěla bych se zeptat na příruční zavazadlo když bude mít rozměry 50x40x20 může to být a k tomu můžu mít ještě 2x 23kg zavazadlo?

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, odpovědi viz výše ;)

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den, v září letíme se Singapore AirlinesPRG-FRA-JFK a stejně nazpátek. Na zpáteční cestě máme 11 hodin čekání ve FRA. Uvažujeme, že bychom při odletu z JFK požádali o odbavení pouze do FRA i s vyložením kufrů kde bychom následně volili alternativní dopravu než 11 hodin čekat. Vyhoví nám? A je tato služba zpoplatněna? Předem děkuji

před 8 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, na to nelze odpovědět 100%, vše záleží na pracovníkovi při check-inu. 11 hodin už je dost na to, aby pravděpodobnost vyhovění byla velká, ale zaručená rozhodně není.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na váhu ohledne zavazedel. Při letu do NY můžeme mít dvě zavazadla do 23 kg, pokud bych si vzala pouze jedno, muzu prekrocit váhu 23 kg, když bych teoreticky mohla sebou vezt 46 kg? Děkuji :)

před 10 měs
David Eiselt

Dobrý den Terezo, to bohužel nejde. V tarifu jsou přesně 2 kusy zavazadel, nikoliv souhrnná váha. Musela byste platit za nadrozměrné zavazadlo.

před 10 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Ne.

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den, v sobotu letíme do NY přes Frankfurt se Singapore Airlines, ale na trase PHA - FRA operuje Lufthansa. Chtěla jsem udělat on-line check-in, ale nějak se mi nedaří do systému Singapore Airlines dostat, s tím, že mi to píše, že mám let u jiné společnosti a tak to mám vyřídit na letišti, proto se chci jen ujistit, že se normálně zdarma odbavím v Praze až do NY a pak zpátky tak stejno.

Do teď jsem lítala jen s nízkonákladovkama tak je to pro mně nestandartní situaci.

Děkuji za jakoukoliv reakci. Zdenka

před 10 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, na letišti se odbavíte až do NY, stejně tak nazpět.

před 10 měs
Martina_G

Dobrý den, Kryštofe.

Letíme PRA - FRA - NYC-

Mám asi hloupou otázku - odbavení musíme provést až na letišti.

Lze sedadlo vybrat předem? Pokud je první let operován Lufthansou?

Děkuji.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den

Letim s ročním synem do NY, chtěla jsem se zeptat na možnost vzít mu kojeneckou stravu na palubu

Děkuji

před 10 měs
David Eiselt

Dobrý den, nutná strava po dobu letu je naprosto v pořádku a nevztahují se na ni bezpečnostní opatření v podobě 100 ml nádoby na tekutiny.

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den zítra letím s vaší společnosti do New Yorku a chtěla bych se zeptat kolik mi mohou vážit zavazadla? Jak příruční tak i odbavovane. Děkuji moc. Linda Bardová

před 10 měs

Dobrý den, viz informace výše.

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu