Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Singapore Airlines

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Singapore Airlines

Jedna z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší aerolinka světa je ve své domovské zemi vnímána jako národní symbol a ikona, jedná se o největší firmu v Singapuru. Společnost je známá svým perfektním servisem a přístupem k pasažérům, stejně tak jako jedním z nejlépe hodnocených letištních terminálů světa na letišti v Singapuru, které slouží jako hlavní základna aerolinky.

Singapore Airlines byly prvním pravidelným provozovatelem největšího dopravního letadla Airbusu A380 a jsou jednou z mála aerolinek, které provozují flotilu výhradně dálkových letadel.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Singapore Airlines jsou silným hráčem v oblasti přestupních letů z Evropy nebo USA do celé Asie a Austrálie, obecně jsou výhodnější letenky typu „Evropa – Singapur – XXX“ než čistě jen „Evropa – Singapur“. Do počátku tisícletí si Singapore Airlines držely takřka výhradní postavení na tzv. Klokaní stezce, tj. trase z Evropy do Austrálie, kterou žádné dopravní letadlo nezvládne uletět bez mezipřistání. Společnost si vybudovala silné pozici díky geografické výhodnosti Singapuru, s nástupem aerolinek z Perského zálivu však tento segment u Singapore Airlines výrazně poklesl.

Letenky patří spíše ke dražším a vyplatí se rezervovat alespoň s měsíčním předstihem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o váze do 7 kg a součtu rozměrů nepřesahujícím 115 cm je vždy zdarma. Menší předmět (kabelka, kabát, notebook) je tolerován jako druhé zavazadlo.

Odbavené zavazadlo do 30 kg mají všichni cestující ekonomické třídy zdarma, na linkách do USA a Kanady si můžete vzít dvě zavazadla, každé do 23 kg.

Sportovní vybavení do 30 kg se počítá jako běžné zavazadlo a pokud cestujete jen s ním, neplatíte žádný poplatek.

Singapore airlines přepravují zvířata pouze v zavazadlovém prostoru, s výjimkou asistenčních psů.

Odbavení

Letištní odbavení je u Singapore Airlines samozřejmě zdarma. Přepážka se otevírá 3 hodiny před odletem a zavírá 45–60 minut před odletem dle destinace.

Online check-in je dostupný 2–48 hodin před odletem. Palubní vstupenku si vytiskněte, nebo mnohem jednodušeji nechte zaslat na mobilní telefon, na letišti už stačí jen oskenovat čárový kód.

Služby během letu

Singapore Airlines jsou proslavené svým dobrým servisem. Na každé lince dostanete minimálně jedno teplé jídlo zdarma.

Na všech trasách můžete využívat bohaté nabídky filmů, seriálů, hudby nebo her prostřednictvím obrazovek v každé sedačce.

V letadlech je zřízena wifi, platí se buď podle objemu dat na palubách letounů A350, nebo podle času na palubách A380. Za 15 MB zaplatíte 6,99 $ nebo za 1 hodinu 11,95 $.

Sedadla lze rezervovat s předstihem přes web aerolinií, pokud jste letenku zakoupili přímo na webu společnosti, nebo přes oficiální facebook společnosti – zdarma je u „neakčních“ letenek. Sedadlo můžete vybrat také při online odbavení.

Singapore Airlines provozují jednu z nejlepších prvních tříd na nebi, především v letadlech Airbus A380. Cestující si užívají komfortu vlastních „kupé“.

Během přestupu v Singapuru využijte zdarma vydávaných voucherů v hodnotě 40 S$. Voucher si vyzvedněte v iShopChangi Collection centrech na terminálu 2 nebo 3. Více o benefitech leteckých společností můžete zjistit během přestupu.

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na váhu ohledne zavazedel. Při letu do NY můžeme mít dvě zavazadla do 23 kg, pokud bych si vzala pouze jedno, muzu prekrocit váhu 23 kg, když bych teoreticky mohla sebou vezt 46 kg? Děkuji :)

před měs
David Eiselt

Dobrý den Terezo, to bohužel nejde. V tarifu jsou přesně 2 kusy zavazadel, nikoliv souhrnná váha. Musela byste platit za nadrozměrné zavazadlo.

před měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
  • Právě online
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 257 komentářů
  • Poslat zprávu

Ne.

Dobrý den, v sobotu letíme do NY přes Frankfurt se Singapore Airlines, ale na trase PHA - FRA operuje Lufthansa. Chtěla jsem udělat on-line check-in, ale nějak se mi nedaří do systému Singapore Airlines dostat, s tím, že mi to píše, že mám let u jiné společnosti a tak to mám vyřídit na letišti, proto se chci jen ujistit, že se normálně zdarma odbavím v Praze až do NY a pak zpátky tak stejno.

Do teď jsem lítala jen s nízkonákladovkama tak je to pro mně nestandartní situaci.

Děkuji za jakoukoliv reakci. Zdenka

před měs
Kryštof Hájek
  • Právě online
  • Přidal se před rokem
  • Napsal 1474 komentářů
  • Poslat zprávu

Dobrý den, ano, na letišti se odbavíte až do NY, stejně tak nazpět.

Dobrý den

Letim s ročním synem do NY, chtěla jsem se zeptat na možnost vzít mu kojeneckou stravu na palubu

Děkuji

před měs
David Eiselt

Dobrý den, nutná strava po dobu letu je naprosto v pořádku a nevztahují se na ni bezpečnostní opatření v podobě 100 ml nádoby na tekutiny.

Dobrý den zítra letím s vaší společnosti do New Yorku a chtěla bych se zeptat kolik mi mohou vážit zavazadla? Jak příruční tak i odbavovane. Děkuji moc. Linda Bardová

před 2 měs

Dobrý den, viz informace výše.

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu