O aerolince Spirit Airlines

Letadla Spirit Airlines můžete spatřit výhradně na severoamerickém kontinentu, a to především na linkách po USA. Jedná se o středně velkou (na místní poměry) nízkonákladovou aerolinku spojující významná města a dovolenkové resorty v Karibiku. Ve své flotile má pouze letadla řady Airbus A320.

Hlavní základny má aerolinka na letištích v Las Vegas, Chicagu, Fort Lauderdale nebo Detroitu, ale létá doslova po celých USA.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

U Spirit Airlines rezervujeme nejvýhodněji vždy přímo přes web aerolinky. I když se jedná o nízkonákladovou aerolinku, ceny nejsou tak nízké jako známe z Evropy, průměrná jednosměrná letenka vyjde asi na 75 $.

Výrazně levněji může Spirit Airlines oproti ostatním aerolinkám vyjít při cestách z Floridy do Karibských destinací. Letenky rezervujeme ideálně alespoň jeden měsíc dopředu.

Zavazadla

V nejnižším tarifu „Bare Fare“ není v ceně zahrnuto odbavené zavazadlo. Přikoupením online v průběhu rezervace dosáhnete nejnižší ceny v hodnotě 30 $ za jeden kus do 23 kg.

Příruční zavazadlo zdarma smíte mít jen malé o rozměrech 45 x 35 x 20 cm, což odpovídá menšímu batohu na záda. Žádný další předmět není povolen. Větší příručák velikosti 56 x 46 x 25 cm můžete zakoupit během rezervace letenky za astronomickou sumu 35 USD, na letišti za 55 USD a pokud se přijde až u gatu na to, že povolené rozměry 45 x 35 x 20 cm přesahujete, připravte si 65 USD.

Odbavení

Online check-in startuje jako u všech amerických aerolinek 24 hodin před odletem. Palubní vstupenku si vytiskněte. Tisknutí z automatického kiosku na letišti přijde na 2 $.

Klasické odbavení na přepážce vyjde na 10 $. Pokud si v průběhu rezervace zakoupíte zavazadlo, to odevzdáte na letišti bez poplatku za odbavení, musíte mít však vytištěnou palubní vstupenku.

Služby během letu

Veškeré služby během letu jsou zpoplatněny.

Výběr sedačky v letadle přijde na 1–25 $ podle délky letu a umístění sedadla. Pokud si žádné nevyberete, bude vám přiděleno náhodně zdarma systémem.

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
norbic

Ted jsme dosedli do Vegas, prdel vubec necitim, to je snad zelezna lavice potazena kozenkou. Tady opravdu plati you get what you pay for ....

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
norbic

Dneska letim z Pittsburghu do Vegas a vytisknuti BP je z jejich on line check in automatu zdarma. Aspon tady :) Jinak at jejich appka na check in je totalni shit

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu