O aerolince Sun Country Airlines

Sun Country Airlines je americké nízkonákladová společnost s hlavním sídlem na letišti v Minneapolis a dalšími menším bázemi po celých Spojených státech. Na místní poměry se jedná o malou aerolinku provozující zhruba 30 letadel Boeing 737, které vysílá především na trasy mezi USA a dovolenkovými destinacemi v Karibiku či na Havaji a také z Minneapolis do největších měst po celých USA.

 

Letenky

Nejlevnější letenky rezervujte výhradně na webu aerolinky. Na rozdíl od ostatních low-cost aerolinek je rezervace u Sun Country poměrně jednoduchá. Nabízejí totiž pouze jediný tarif "Coach" (tarif "First" se nevyplatí pořizovat, pokud se Sun Country necestujete opravdu často), který má shodná pravidla na všech linkách. 

Letenky kupujte alespoň v třítýdenním předstihu, cenové výkyvy u Sun Country jsou však výrazně menší než u ostatních společností.

Zavazadla

Pozor na velikost příručního zavazadla. V kabině totiž smíte přepravovat pouze menší kusy velikosti 44 x 33 x 23 cm, což odpovídá batohu na záda nebo opravdu malému kufříku. Není povolen žádný další kus typu kabelky nebo notebooku, kontroly bývají velmi striktní! Můžete si připlatit i větší kabinové zavazadlo o velikosti 61 x 40 x 28 cm s cenou 25 USD, vyplatí se tedy spíš zakoupit levnější odbavený kufr. Varianta připlacení si za větší příruční zavazadlo je vhodná jen pro ty, kteří necestují s velkým množstvím tekutin a nechtějí po příletu čekat u pásu.

Odbavené zavazadlo do 23 kg si přikoupíte během rezervace za 20 USD v jednom směru. Chcete-li cestovat se dvěma kusy, připravte si dalších 25 USD navíc. 

Odbavení

Odbavení na letišti není zpoplatněno a otevírá se vždy 2 hodiny před letem.

Online check-in začíná vždy 24 hodin před odletem, palubní vstupenku si vytisknete nebo jen stáhnete do telefonu, na letišti pak už jen naskenujete čárový nebo QR kód.

Služby během letu

Veškeré služby na palubě jsou zpoplatněné, zdarma se nepodává ani voda.

Výběr místa: při koupi letenky a u check-inu startují poplatky na 12 USD, místa v předních řadách pak přijdou dokonce na 45 USD. Pokud za výběr odmítnete zaplatit, bude vám přidělena náhodná sedačka zdarma.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele