IATA (ICAO) kód letiště
MSP (KMSP)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
17:05 (-7)
Vzdálenost od Prahy
7354 km

O letišti Minneapolis Saint Paul

Jak název napovídá, letiště se nachází mezi městy Minneapolis (19 km) a Saint Paul (17 km) a jedná se o největší letiště amerického severu, 50. nejrušnější na světě. Jeden ze svých největších uzlů zde mají společnosti Delta Air Lines, Spirit Airlines a hlavní sídlo aerolinka Sun Country Airlines. Letiště je nejvýznamnějším uzlem pro všechny severní státy USA, přímé linky létají ale i do Evropy a Asie.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Letenky

Nejlevnější letenky do Minneapolisu se při odletu z Česka a okolí drží zhruba na úrovni 17.000 Kč, akce nebývají příliš časté, letenka za 13.000 a méně je už velmi výhodná. Do Minneapolisu se z Evropy dostanete přímo z Amsterdamu, Londýna a Paříže, doba letu z těchto měst trvá asi 9,5 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Minneapolis, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

V Minneapolisu jsou dvě oddělené letištní budovy. Terminál 1 slouží většině běžných společností, zatímco terminál 2 využívají Sun Country Airlines, Southwest a z evropských dopravců Icelandair a Condor. Přesun mezi terminály je možný zdarma metrem.

Obvykle však budete přestupovat v rámci terminálu 1, který je rozlehlý a je nutné počítat s delšími docházkovými vzdálenostmi (20–30 minut).

Na všech letištích v USA při přestupu z mezinárodního letu na vnitrostátní nebo další mezinárodní musíte projít imigrační kontrolou, vyzvednout zavazadla a znovu je odbavit, z toho důvodu je nutné mít vyřízené povolení ESTA, i pokud transferujete čistě mezinárodně bez úmyslu navštívit USA. Pohodlný čas na přestup je tak alespoň 90 minut.

Přestupy z vnitrostátních linek jsou rychlejší a zaberou maximálně 40 minut.

Při delším přestupu se můžete vypravit například do největšího nákupního centra v USA, Mall of America. Metrem je vzdáleno 4 stanice/12 minut.

Doprava z/na letiště

Minneapolis: nejrychlejší dopravu zajišťuje metro (či spíše rychlodrážní tramvaj). Zastávka je u obou terminálů, cesta do centra města zabere 25 minut s intervaly 10–15 minut. Ve špičce (6:00-9:00 a 15:00-18:30) stojí jízdenka 2,75 $, zbytek dne 1,75 $. Metro je v provozu 24 hodin.

Saint Paul: do centra jezdí přímá autobusová linka číslo 54. Zastávka je pouze u terminálu 1, cesta do města trvá asi 30 minut.

Služby na letišti

Wifi je zdarma na prvních 45 minut.

V terminálu 1 se nachází několik restaurací s 24hodinovou otevírací dobou.

Sprchy pro veřejnost najdete v terminálu 1, část D, hledejte nápis „Xpress Spa“. Za půl hodiny zaplatíte 40 $.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu