O aerolince Tarom

Státní rumunská letecká společnost má hlavní základnu na letišti v Bukurešti a po Wizz Airu je druhou největší aerolinkou v Rumunsku. TAROM provozuje flotilu starších i nových letadel a v zásadě ničím nevybočuje z evropského standardu. Název TAROM je akronymem slov Transporturile Aeriene Romane.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

TAROM nejčastěji využijete pro cesty do Rumunska, kam létá z Bukurešti do každého významného města. Tradičně se s TAROMem dopravíte i do Libanonu, Izraele, Jordánska nebo Egypta, rozvinutou síť linek má i do západní a jižní Evropy, která  není díky geografické poloze Bukurešti pro cestovatele z ČR nebo Slovenska příliš atraktivní.

Nejlevnější letenky obvykle TAROM mívá na trasách, kde bojuje s konkurencí Wizz Airu. Přímé lety provozuje z Bukurešti do Prahy i Vídně, průměrná cena zpáteční letenky se pohybuje okolo 4.500 Kč.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Na palubu si můžete vzít dvě příruční zavazadla, jedno o rozměrech 55 x 40 x 20 cm, druhé menší typu brašny na notebook nebo kabelky. V letadlech typu ATR platí největší možné rozměry 35 x 30 x 20 cm, pokud je přesáhnete, zavazadlo bude zdarma odbaveno. Váha nesmí překročit 10 kg.

Odbavené zavazadlo do hmotnosti 23 kg je také vždy v ceně letenky.

Lyže, golfové vybavená a jiné menší sportovní náčiní se přepravuje zdarma, pakliže nemáte další odbavené zavazadlo.

Zvířata se přepravují za poplatek 25–50 € za jeden let.

Odbavení

Klasické odbavení na letišti probíhá bez přidaného poplatku.

Online nebo mobilní check-in je dostupný 1–30 hodin před odletem. Palubní vstupenku si buď vytiskněte, nebo jednoduše nechte uloženou v mobilu a ne letišti už jen naskenujte čárový kód. V případě cesty se zavazadlem využijte expresní přepážku „Baggage drop-off“.

Služby během letu

Na každém letu dostanete občerstvení zdarma.

Bez poplatku si můžete také rezervovat své oblíbené místo v letadle.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu