Thai Airways

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

TG (IATA)
THA (ICAO)
Thajsko
Od 01. 05. 1960
Star Alliance

Jedna z nejlepších aerolinek na světě, Thai Airways, sídlí v Bangkoku a cestovatelům nabízí výborný prozákaznický přístup i příjemné prostředí v letadle. Thai mají ve své flotile především velká dálková letadla, včetně Airbusu A380, menšími letadly létá pouze pobočka Thai Smile po Thajsku a okolí.


Letenky

Obvykle dálkové letenky s Thai Airways nepatří mezi nejlevnější, nicméně i tato aerolinka občas udělá nějakou chybu a vy tak budete mít možnost se svézt za lepší cenu. Thai se kromě cestujících směřujících do Thajska specializují také na transferové pasažéry z Evropy přes Bangkok dál do jihovýchodní Asie, Austrálie a na Nový Zéland.

Naopak vnitrostátní letenky po Thajsku i do okolních zemí bývají často velmi levné díky početné konkurenci ze strany nízkonákladových aerolinek. Na vybraných trasách především po Thajsku pak Thai nabízejí letenky v třídě business za ceny jen o pár stovek vyšší než v třídě economy. Jedná se sice o krátké lety, ale proč to nezkusit.

Nejbližšími letišti Česku nebo Slovensku, na nichž provozují přímé linky, jsou Mnichov a Frankfkurt. Nejlepší čas ke koupi letenek je 2–4 měsíce před odletem.


Zavazadla

V každém případě si můžete vzít na palubu dvě příruční zavazadla o rozměrech 56 x 45 x 25 cm a menší o velikosti 37 x 25 x 12 cm dohromady do 7 kg.

Odbavené zavazadlo je rovněž vždy zdarma, maximální hmotnost smí být 30 kg.

Lyže, golfové vaky, rybářské náčiní nebo cyklistické potřeby můžete převážet zdarma, pokud je jejich hmotnost do 30 kg.

Kromě asistenčních psů smíte přepravovat zvířata pouze v zavazadlovém prostoru.


Odbavení

Check-in na letišti je zdarma a obvykle začíná 3 hodiny před odletem, na letišti v Bangkoku jsou pak přepážky otevřené celý den. Doporučuje se být a letišti minimálně 90 minut před odletem.

Možné je provést také on-line odbavení pomocí webu nebo mobilní aplikace 24 hodin před odletem a letenku si přinést vytištěnou či jen v podobě čárového kódu v mobilu. Zavazadla následně odbavíte u expresní přepážky s názvem „Baggage drop-off“.


Služby během letu

Všichni pasažéři na každém letu dostanou teplé jídlo zdarma.

U dálkových letů mohou cestující využívat prostřednictvím obrazovek v sedačce palubní zábavu, filmy, hudbu, hry a jiné.

Za malý poplatek můžete v letadlech typu Airbus A330 a A380 wifi během letu.


Logo Thai Airways

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače