O aerolince Thai Lion Air

Thajská pobočka jedné z největších low-cost aerolinek na světě, indonéského Lion Air, vznikla v roce 2013 se sídlem na letišti Don Mueang v Bangkoku, kde konkuruje společnosti Air Asia. Za pár let provozu vybudovala hustou síť vnitrostátních linek po Thajsku i mezinárodních spojení do okolních zemí. 

Stále rozrůstající se flotila obsahovala na začátku roku 2018 30 většinou zbrusu nových letadel Boeing 737 a několik málo velkokapacitních Airbusů A330.

Letenky

Jako u většiny low-cost aerolinek nakupujte vždy jen na webu aerolinky. Nejvýhodnější koupě čeká 1 až 2 měsíce před odletem, mimo sezonu se ale dají letenky za slušnou cenu pořídit i pár dní před cestou.

Nejlevnější jednosměrné vnitrostátní letenky po Thajsku startují u Thai Lion Air zhruba ba 700 Kč, ty dražší pak na cca tisícovce. Mezi významnými místy (například Bangkok – Phuket) se vždy létá několikrát denně.

Zavazadla

Odbavené zavazadlo není v ceně nejnižšího tarifu "Promo". Levněji vždy vyjde koupit mírně dražší tarif "Economy", který odbavený kufr do 10 kg obsahuje. Za každý další kilogram se dále platí 300 bahtů.

Příruční zavazadlo musí splňovat rozměry 40 x 30 x 20 cm a váhu 7 kg. Malý osobní předmět (kabelka, laptop, apod.) je povolen zdarma.

Odbavení

Online check-in začíná 24 hodin a končí 4 hodiny před odletem. Lion Air na většině svých letišť podporuje i mobilní odbavení, palubní vstupenky tak není nutné tisknout, stačí je mít uschované v mobilu.

Letištní odbavení je zdarma a zavírá vždy 40 minut před odletem.

Služby během letu

S výjimkou několika málo mezinárodních tras, je veškeré občerstvení na palubě za poplatek. Teplé jídlo si můžete přidat i online během koupě letenky za 150 bahtů (cca 100 Kč).

Výběr oblíbené sedačky je zpoplatněn symbolickými 60 bahty, tedy cca 40 Kč. Pokud je vám jedno, kde budete sedět, systém vám zdarma přidělí náhodnou sedačku.

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Chtěl bych se zeptat, narazil jsem u této aerolinky na dva druhy letenek a nejsem si jistý, jestli to chápu správně. Jedná se o promo a economy, popsal by mi prosím někdo rozdíl, mezi těmito letenkami? Díky za odpověď :)

před měs
Lukáš Horák

V podstatě se může jednat o dvě stejné letenky, jen ta promo je za akční cenu a economy za standardní. Promo letenka může být také nějaký ořezaný neměnitelný nerefundovatelný tarif bez dalších služeb.

před měs

Díky za odpověď, teď jsem si všiml a měl bych se asi naučit lépe číst, protože se to píše o pár řádků výše :-)

"Odbavené zavazadlo není v ceně nejnižšího tarifu "Promo". Levněji vždy vyjde koupit mírně dražší tarif "Economy", který odbavený kufr do 10 kg obsahuje. Za každý další kilogram se dále platí 300 bahtů."

Každopádně díky!

před měs
Avatar uživatele Adam Hrnčiřík
Adam Hrnčiřík

Letos jsem s nimi letěl Krabi - Bangkok. Promo stál tak polovinu (teď jsem se na to díval a je to tak na té trase pořád), je to bez odbaveného zavazadla a za každý kilogram odbaveného zavazadla se platí 30 bathů, ne 300.

5 lidí z Krabi do Bangkoku nás letělo za 5351 bathů včetně 44 kg zavazadel a místenek.

guessWho

Príručná batožina je už iba 40x30x20 cm.

před 5 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Hezky to orizli :/

před 5 měs
guessWho

jjo, len ma hnevá, že nie je možnosť ani za poplatok zobrať väčší rozmer na palubu, ale treba to dať ako checknutú batožinu ._.

Přidat odpověď
před 5 měs

Aktuálně od Ledna již není v ceně nejnižšího tarifu odbavený kufr 10 kg, nyní je zdarma pouze 7 kg příruční. Za každé další kilo se platí 300 bathů - platí u odbavení na letišti.

před 8 měs

za kilo se platí 30 BTHa né 300 !!! ted jsme kupovali kufr 20 kg k tarifu Economy promo a těch 20 kg vyšlo na 405 BTH !

před měs
Avatar uživatele Adam Hrnčiřík
Adam Hrnčiřík

Taky jsem s nimi letos letěl a každý kilogram za 30 bathů, pokud jich bylo víc, byla tam sleva. Např. 10 kg za 270 bathů. 300 za kilo by bylo moc i na Singapore airlines...

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)