Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Thai Lion Air

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Thai Lion Air

Thajská pobočka jedné z největších low-cost aerolinek na světě, indonéského Lion Air, vznikla v roce 2013 se sídlem na letišti Don Mueang v Bangkoku, kde konkuruje společnosti Air Asia. Za pár let provozu vybudovala hustou síť vnitrostátních linek po Thajsku i mezinárodních spojení do okolních zemí. 

Stále rozrůstající se flotila obsahovala na začátku roku 2018 30 většinou zbrusu nových letadel Boeing 737 a několik málo velkokapacitních Airbusů A330.

Letenky

Jako u většiny low-cost aerolinek nakupujte vždy jen na webu aerolinky. Nejvýhodnější koupě čeká 1 až 2 měsíce před odletem, mimo sezonu se ale dají letenky za slušnou cenu pořídit i pár dní před cestou.

Nejlevnější jednosměrné vnitrostátní letenky po Thajsku startují u Thai Lion Air zhruba ba 700 Kč, ty dražší pak na cca tisícovce. Mezi významnými místy (například Bangkok – Phuket) se vždy létá několikrát denně.

Zavazadla

Na rozdíl od své mateřské aerolinky Lion Air, je v ceně nejnižšího tarifu odbavené zavazadlo jen o hmotnosti do 10 kg. V průběhu rezervace letenky lze přidat vždy po 5 kg navíc, tak například za zavazadlo do 20 kg zaplatíte zhruba 230 Kč navíc k ceně letenky.

Příruční zavazadlo musí splňovat rozměry 48 x 34 x 23 cm a váhu 7 kg. Malý osobní předmět (kabelka, laptop, apod.) je povolen zdarma.

Odbavení

Online check-in začíná 24 hodin a končí 4 hodiny před odletem. Lion Air na většině svých letišť podporuje i mobilní odbavení, palubní vstupenky tak není nutné tisknout, stačí je mít uschované v mobilu.

Letištní odbavení je zdarma a zavírá vždy 40 minut před odletem.

Služby během letu

S výjimkou několika málo mezinárodních tras, je veškeré občerstvení na palubě za poplatek. Teplé jídlo si můžete přidat i online během koupě letenky za 150 bahtů (cca 100 Kč).

Výběr oblíbené sedačky je zpoplatněn symbolickými 60 bahty, tedy cca 40 Kč. Pokud je vám jedno, kde budete sedět, systém vám zdarma přidělí náhodnou sedačku.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)