O aerolince Thai Lion Air

Thajská pobočka jedné z největších low-cost aerolinek na světě, indonéského Lion Air, vznikla v roce 2013 se sídlem na letišti Don Mueang v Bangkoku, kde konkuruje společnosti Air Asia. Za pár let provozu vybudovala hustou síť vnitrostátních linek po Thajsku i mezinárodních spojení do okolních zemí. 

Stále rozrůstající se flotila obsahovala na začátku roku 2018 30 většinou zbrusu nových letadel Boeing 737 a několik málo velkokapacitních Airbusů A330.

Letenky

Jako u většiny low-cost aerolinek nakupujte vždy jen na webu aerolinky. Nejvýhodnější koupě čeká 1 až 2 měsíce před odletem, mimo sezonu se ale dají letenky za slušnou cenu pořídit i pár dní před cestou.

Nejlevnější jednosměrné vnitrostátní letenky po Thajsku startují u Thai Lion Air zhruba ba 700 Kč, ty dražší pak na cca tisícovce. Mezi významnými místy (například Bangkok – Phuket) se vždy létá několikrát denně.

Zavazadla

Odbavené zavazadlo není v ceně nejnižšího tarifu "Promo". Levněji vždy vyjde koupit mírně dražší tarif "Economy", který odbavený kufr do 10 kg obsahuje. Za každý další kilogram se dále platí 30 THB.

Příruční zavazadlo musí splňovat rozměry 40 x 30 x 20 cm a váhu 7 kg. Malý osobní předmět (kabelka, laptop, apod.) je povolen zdarma.

Odbavení

Online check-in začíná 24 hodin a končí 4 hodiny před odletem. Lion Air na většině svých letišť podporuje i mobilní odbavení, palubní vstupenky tak není nutné tisknout, stačí je mít uschované v mobilu.

Letištní odbavení je zdarma a zavírá vždy 40 minut před odletem.

Služby během letu

S výjimkou několika málo mezinárodních tras, je veškeré občerstvení na palubě za poplatek. Teplé jídlo si můžete přidat i online během koupě letenky za 150 bahtů (cca 100 Kč).

Výběr oblíbené sedačky je zpoplatněn symbolickými 60 bahty, tedy cca 40 Kč. Pokud je vám jedno, kde budete sedět, systém vám zdarma přidělí náhodnou sedačku.

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Leteli jsme s nimi ted Bangkok-Krabi-Bangkok a vse v pohode. Zavazadlo jsme si zaplatili predem pri koupi letenky a protoze jsem nevedela, kolik bude mit, tak jsem vzala 20 kg...a pani za prepazkou se jeste nekolikrat ujistila jestli je to opravdu spravne (vazilo nakomec jen 14), ze jsem zaplatila moc. Na letisti v BKK nikdo velikost prirucnich zavazadel nekonttoloval a nekomu prosla i velka krosna, nicmene v Krabi pani obchazela uz na check-in a lepila listecky, zda rozmery alespon priblizne sedi...check-in jsme delali vzdy na letisti a zadne obstrukce.

Jen jejich system nastupu do letadla byl trochu zmateny.

Odpovědět
před 2 lety

Ahoj, je check in na letišti zdarma? A pokračoval pak někdo z krabi na phi phi? Zajímá mě jestli zaplatit lodní transfer přes net nebo na místě, kde o březen, tak aby pak nebyli všechny plně obsazené..

před 2 lety

Ahoj, leteli jsme v lednu Chiang Mai - Bangkok - Krabi. Checkin na letišti zdarma. Na malém letišti v Krabi je pár stánků, všichni nabízí transfery na ruzná místa (my jeli na Ko Lantu). Řešil bych to až po přistání, dá se i srazit cena díky tomu, že prodejců je víc.

Přidat odpověď
před 2 lety

Chtěl bych se zeptat, narazil jsem u této aerolinky na dva druhy letenek a nejsem si jistý, jestli to chápu správně. Jedná se o promo a economy, popsal by mi prosím někdo rozdíl, mezi těmito letenkami? Díky za odpověď :)

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

V podstatě se může jednat o dvě stejné letenky, jen ta promo je za akční cenu a economy za standardní. Promo letenka může být také nějaký ořezaný neměnitelný nerefundovatelný tarif bez dalších služeb.

před 3 lety

Díky za odpověď, teď jsem si všiml a měl bych se asi naučit lépe číst, protože se to píše o pár řádků výše :-)

"Odbavené zavazadlo není v ceně nejnižšího tarifu "Promo". Levněji vždy vyjde koupit mírně dražší tarif "Economy", který odbavený kufr do 10 kg obsahuje. Za každý další kilogram se dále platí 300 bahtů."

Každopádně díky!

před 3 lety
Avatar uživatele Adam Hrnčiřík
Adam Hrnčiřík

Letos jsem s nimi letěl Krabi - Bangkok. Promo stál tak polovinu (teď jsem se na to díval a je to tak na té trase pořád), je to bez odbaveného zavazadla a za každý kilogram odbaveného zavazadla se platí 30 bathů, ne 300.

5 lidí z Krabi do Bangkoku nás letělo za 5351 bathů včetně 44 kg zavazadel a místenek.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
guessWho

Príručná batožina je už iba 40x30x20 cm.

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Hezky to orizli :/

před 3 lety
Avatar uživatele
guessWho

jjo, len ma hnevá, že nie je možnosť ani za poplatok zobrať väčší rozmer na palubu, ale treba to dať ako checknutú batožinu ._.

před 3 lety

Ahojte. Dá sa dokúpiť podpalubná batožina, keď už máme kúpenú letenku bez batožiny? Ďakujem

před 2 lety
Avatar uživatele Roman _14
Roman _14

Zrovna jsem si chtěl u nich koupit Trang - BKK, ale vyděsil mě tento článek https://www.idnes.cz/ekonomika/z...anicni_kou

před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Driv jsem je pouzival rad, ted uz radeji si priplatim za Thai Smile...

před 2 lety
Avatar uživatele
mirjur

Já s nimi letěl před 14 dny, online odbavení jsem provedl, to fungovalo bez problémů, jenže jejich mobilní aplikace nemá nabídku Boarding Pass a pro zobrazení BP je nutno jít znovu přes check-in, a k tomu je nutné být on-line. Z nějakého důvodu se mi ale na DMK nepodařilo připojit, tak jsme šli na přepážku, tam v pohodě, akorát nás slečna vyzvala, ať dáme naše 2 příruční zavazadla na váhu. Každé mělo 12-13 kg, rozměry určitě taky nesplňovala, to neřešila, ale obě nám odbavila do podpalubí a naúčtovala za nadváhu 900 THB, což koukám proti článku jsme měli zadarmo... :-) Pak ještě na security mi nedovolili pronést 1l vodky, přestože jsem ji měl zabalenou originál pro transfery, musel jsem se vrátit a nechat ji taky odbavit, naštěstí už zadarmo. Tak ještě nás čekat návrat ze Surat Thani.

Přidat odpověď
před 2 lety

Aktuálně od Ledna již není v ceně nejnižšího tarifu odbavený kufr 10 kg, nyní je zdarma pouze 7 kg příruční. Za každé další kilo se platí 300 bathů - platí u odbavení na letišti.

před 3 lety

za kilo se platí 30 BTHa né 300 !!! ted jsme kupovali kufr 20 kg k tarifu Economy promo a těch 20 kg vyšlo na 405 BTH !

před 3 lety
Avatar uživatele Adam Hrnčiřík
Adam Hrnčiřík

Taky jsem s nimi letos letěl a každý kilogram za 30 bathů, pokud jich bylo víc, byla tam sleva. Např. 10 kg za 270 bathů. 300 za kilo by bylo moc i na Singapore airlines...

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Pořád těch 300 bahtů místo 30 nikdo neopravil... ☹

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele