Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Thai Lion Air

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Thai Lion Air

Thajská pobočka jedné z největších low-cost aerolinek na světě, indonéského Lion Air, vznikla v roce 2013 se sídlem na letišti Don Mueang v Bangkoku, kde konkuruje společnosti Air Asia. Za pár let provozu vybudovala hustou síť vnitrostátních linek po Thajsku i mezinárodních spojení do okolních zemí. 

Stále rozrůstající se flotila obsahovala na začátku roku 2018 30 většinou zbrusu nových letadel Boeing 737 a několik málo velkokapacitních Airbusů A330.

Letenky

Jako u většiny low-cost aerolinek nakupujte vždy jen na webu aerolinky. Nejvýhodnější koupě čeká 1 až 2 měsíce před odletem, mimo sezonu se ale dají letenky za slušnou cenu pořídit i pár dní před cestou.

Nejlevnější jednosměrné vnitrostátní letenky po Thajsku startují u Thai Lion Air zhruba ba 700 Kč, ty dražší pak na cca tisícovce. Mezi významnými místy (například Bangkok – Phuket) se vždy létá několikrát denně.

Zavazadla

Odbavené zavazadlo není v ceně nejnižšího tarifu "Promo". Levněji vždy vyjde koupit mírně dražší tarif "Economy", který odbavený kufr do 10 kg obsahuje. Za každý další kilogram se dále platí 300 bahtů.

Příruční zavazadlo musí splňovat rozměry 40 x 30 x 20 cm a váhu 7 kg. Malý osobní předmět (kabelka, laptop, apod.) je povolen zdarma.

Odbavení

Online check-in začíná 24 hodin a končí 4 hodiny před odletem. Lion Air na většině svých letišť podporuje i mobilní odbavení, palubní vstupenky tak není nutné tisknout, stačí je mít uschované v mobilu.

Letištní odbavení je zdarma a zavírá vždy 40 minut před odletem.

Služby během letu

S výjimkou několika málo mezinárodních tras, je veškeré občerstvení na palubě za poplatek. Teplé jídlo si můžete přidat i online během koupě letenky za 150 bahtů (cca 100 Kč).

Výběr oblíbené sedačky je zpoplatněn symbolickými 60 bahty, tedy cca 40 Kč. Pokud je vám jedno, kde budete sedět, systém vám zdarma přidělí náhodnou sedačku.

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

guessWho

Príručná batožina je už iba 40x30x20 cm.

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
  • Právě online
  • Přidal se před 11 měs
  • Napsal 481 komentářů
  • Poslat zprávu

Hezky to orizli :/

před měs
guessWho

jjo, len ma hnevá, že nie je možnosť ani za poplatok zobrať väčší rozmer na palubu, ale treba to dať ako checknutú batožinu ._.

Aktuálně od Ledna již není v ceně nejnižšího tarifu odbavený kufr 10 kg, nyní je zdarma pouze 7 kg příruční. Za každé další kilo se platí 300 bathů - platí u odbavení na letišti.

Odpovědět
před 5 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)