Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Lion Air

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Lion Air

Indonéská aerolinka Lion Air je jedničkou v zemi, a to podle počtu letadel i přepravených pasažérů. Je jednou z nejrychleji rostoucích aerolinek na světě a spolu s národní aerolinkou Garuda taky jednou z mála indonéských aerolinek, která se dá označit za standardní západní dodržující všechny bezpečnostní předpisy.

Rozvoj aerolinky je vskutku úctyhodný. Založena byla teprve v roce 2000, nyní létá se 116 letadly a 200 dalších jich má objednáno. Většinu flotily tvoří zbrusu nové Boeingy 737 přímo od výrobce. 

S Lion Air se potkáte především na vnitrostátních linkách po Indonésii, případně po Thajsku, kde operuje místní pobočka Thai Lion Air.

Letenky

Nejlevnější letenky s Lion Air vždy seženete přímo na webu společnosti, dobré je nakupovat alespoň 3 týdny až měsíc dopředu. Akce příliš neumí (na rozdíl od svého konkurenta Air Asia), nicméně letenky jsou i tak velmi levné. 

Lion Air je nejsilnější na domácím poli, v Indonésii létá do každého většího města, ta největší z nich navíc spojuje velmi frekventovanou sítí linek, například mezi Jakartou a ostrovem Bali se létá až 10x denně, přičemž průměrná cena jednosměrné letenky činí zhruba 1.200 Kč.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Ke cti Lion Air je nutné přičíst jejich zavazadlovou politiku. Na rozdíl od aerolinek v Evropě je totiž v ceně nejnižšího tarifu odbavené zavazadlo do 20 kg. Pokud poletíte s větším zavazadlem, přidejte si online přes web aerolinky váhu navíc. Například za +10 kg zaplatíte jen cca 210 Kč.

Příruční zavazadlo musí splňovat rozměry 48 x 34 x 23 cm a váhu 7 kg. Malý osobní předmět (kabelka, laptop, apod.) je povolen zdarma.

Odbavení

Online check-in začíná 24 hodin a končí 4 hodiny před odletem. Lion Air na většině svých letišť podporuje i mobilní odbavení, palubní vstupenky tak není nutné tisknout, stačí je mít uschované v mobilu.

Letištní odbavení je zdarma a zavírá vždy 40 minut před odletem.

Služby během letu

S výjimkou několika málo mezinárodních tras, je veškeré občerstvení na palubě za poplatek.

Výběr oblíbené sedačky je zpoplatněn pouhými 20.000 IDR, tedy cca 35 Kč. Pokud je vám jedno, kde budete sedět, systém vám zdarma přidělí náhodnou sedačku.

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

cali

No tak těch 5 kg si rozdělíte do kapes, no...Případně na jejich webu máte možnosti platby https://www.lionairthai.com/en/F...ok-and-Pay

Odpovědět
před 8 měs

Dobrý večer, letíme se společností ThaiLion air v lednu z Krabi do Bangkoku. V naší letence máme zahrnuté zavazadlo 10 kg, ale chtěli jsme si doplatit navíc 5kg. Bohužel nám to pořád píše, že to nejde zaplatit (failed). Nemáte s tím nějaké zkušenosti? Jsou na výběr nějaké thajské banky na direct debit a poté e-wallet nebo credit card payment. Jenomže já mám jen visa debit. Předem Vám děkuji za každé informace a rady. Veronika K.

před 8 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

A jakou kartou jste kupovali ty letenky? Kdyz neprojde 1 debetka, muze projit jina. Nebo si pujcte kreditku od nekoho ze znamych ( u nakupu samotne letenky bych toto nedelal).

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)