O aerolince Lion Air

Indonéská aerolinka Lion Air je jedničkou v zemi, a to podle počtu letadel i přepravených pasažérů. Je jednou z nejrychleji rostoucích aerolinek na světě a spolu s národní aerolinkou Garuda taky jednou z mála indonéských aerolinek, která se dá označit za standardní západní dodržující všechny bezpečnostní předpisy.

Rozvoj aerolinky je vskutku úctyhodný. Založena byla teprve v roce 2000, nyní létá se 116 letadly a 200 dalších jich má objednáno. Většinu flotily tvoří zbrusu nové Boeingy 737 přímo od výrobce. 

S Lion Air se potkáte především na vnitrostátních linkách po Indonésii, případně po Thajsku, kde operuje místní pobočka Thai Lion Air.

Letenky

Nejlevnější letenky s Lion Air vždy seženete přímo na webu společnosti, dobré je nakupovat alespoň 3 týdny až měsíc dopředu. Akce příliš neumí (na rozdíl od svého konkurenta Air Asia), nicméně letenky jsou i tak velmi levné. 

Lion Air je nejsilnější na domácím poli, v Indonésii létá do každého většího města, ta největší z nich navíc spojuje velmi frekventovanou sítí linek, například mezi Jakartou a ostrovem Bali se létá až 10x denně, přičemž průměrná cena jednosměrné letenky činí zhruba 1.200 Kč.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Odbavené zavazadlo je zpoplatněno na všech linkách. Zavazadlo ideálně přidejte rovnou při koupi letenky, ceny se stupňují dle toho, jakou hmotnost zvolíte. Například za 20kg zavazadlo na vnitrostátní lince po Indonésii zaplatíte v přepočtu kolem 1 000 Kč, 10kg je za polovic. 

Příruční zavazadlo je zdarma a musí splňovat rozměry 40 x 30 x 20 cm a váhu 7 kg. Není možné si připlatit za žádný větší příručák.

Odbavení

Online check-in začíná 24 hodin a končí 4 hodiny před odletem. Lion Air na většině svých letišť podporuje i mobilní odbavení, palubní vstupenky tak není nutné tisknout, stačí je mít uschované v mobilu.

Letištní odbavení je zdarma a zavírá vždy 40 minut před odletem.

Služby během letu

S výjimkou několika málo mezinárodních tras, je veškeré občerstvení na palubě za poplatek.

Výběr oblíbené sedačky je zpoplatněn pouhými 20.000 IDR, tedy cca 35 Kč. Pokud je vám jedno, kde budete sedět, systém vám zdarma přidělí náhodnou sedačku.

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
MartinK

Dobrý deň, kupovali ste niekto od nich letenku cez ich stránku? Ja chcem kúpiť kombináciu letov na Batik Air + Wings Air ale neviem, ktorú kartu mám pri nákupe použiť Visa/MC a debet alebo kredit. Nejaké skúsenosti? Vopred ďakujem za odpoveď!

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Ridder
Ridder

V základní ceně letenky už není žádný zavazadlo, ani příručák. http://lionair.co.id/booking-and...id-baggage

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Díky za info, ale příručák by v ceně být měl, byť dost výrazně omezili rozměry.

před rokem
Avatar uživatele Ridder
Ridder

Jo, máš pravdu :) 40x30x20 cm a 7kg. No i tak mi asi nezbývá za můj batoh připlatit za 10kg.

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Kde jsou ty casy, kdy bylo u Lion Airu v cene 15 kg odbavene :)

před rokem

Minulý týden jsem s nimi letěl - s odnoží Thai Lion Air. Příručáky nikdo neřešil - místňáci měli šílené rozměry i počty zavazadel a všechno na palubu pronesli. Odbavené zavazadlo taky v pohodě, zaplatil jsem si 8 kg, měl jsem 10 a neřešili to. Letiště Krabi.

před rokem
Avatar uživatele Ridder
Ridder

Tak včera vyzkoušeno v Indonésii. Zavazadla evidentně vůbec neřeší. Borci měli normálně krosny a neřekli jim ani slovo. Každej asiat měl 2-4 zavazadla a taky nic.

před rokem
Avatar uživatele Ridder
Ridder

Na další let jsem se rozhodl žádný zavazadlo nedokupovat. Na Lomboku jsme si museli vyzvednout BP u odbavovací přepážky, kde viděli naše velký batohy a nic neřekli. Ve frontě před náma mělo ještě větší zavazadla několik asiatů. Letadlo mělo 2 hodiny zpoždění, tak všem nachystali krabičku s jídlem, kterou dávali hned za gatem.

Avatar uživatele
cali

No tak těch 5 kg si rozdělíte do kapes, no...Případně na jejich webu máte možnosti platby https://www.lionairthai.com/en/F...ok-and-Pay

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý večer, letíme se společností ThaiLion air v lednu z Krabi do Bangkoku. V naší letence máme zahrnuté zavazadlo 10 kg, ale chtěli jsme si doplatit navíc 5kg. Bohužel nám to pořád píše, že to nejde zaplatit (failed). Nemáte s tím nějaké zkušenosti? Jsou na výběr nějaké thajské banky na direct debit a poté e-wallet nebo credit card payment. Jenomže já mám jen visa debit. Předem Vám děkuji za každé informace a rady. Veronika K.

před 3 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

A jakou kartou jste kupovali ty letenky? Kdyz neprojde 1 debetka, muze projit jina. Nebo si pujcte kreditku od nekoho ze znamych ( u nakupu samotne letenky bych toto nedelal).

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele