O aerolince Thomas Cook Airlines

Thomas Cook Airlines zkrachovaly dne 23.9.2019 a ukončily provoz. O případné náhrady z neuskutečněných letů se můžete přihlásit přes chargeback, pokud jste platili platební kartou.

Letecká společnost Thomas Cook je největší aerolinkou ze skupiny Thomas Cook (spadá do ní například německý Condor), největší základny má na letištích Gatwick v Londýně a Manchesteru, létá však z každého většího britského letiště. Aerolinka se specializuje výhradně na turistické lety z Britských ostrovů do dovolenkových destinací. Tomu se přizpůsobuje i snížený komfort, je snaha mít v letadle co nejvíce sedaček.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Ceny letenek se často mění a nelze tak jednoznačně říci, v jakém období před cestou je nejvýhodnější letenky kupovat. Obecně však platí pravidlo, že na kratších linkách po Evropě a blízkého okolí se vyplatí rezervovat co nejdříve.

Nejvýhodnější ceny dosáhnete koupí přímo na webu aerolinky.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Zdarma si můžete vzít na palubu příruční zavazadlo velikosti 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti do 6 kg. Navíc si klidně přibalte brašnu na notebook, malou kabelku, deštník a jiné menší předměty, jsou totiž tolerovány jako druhé zavazadlo.

Odbavené zavazadlo do 15 kg je zdarma pouze pro cestující, kteří si spolu s letenkou zakoupili na webu Thomas Cook i celý zájezd. Ostatní pasažéři zaplatí za jeden let 22–30 liber podle vzdálenosti.

Veškeré sportovní vybavení podléhá poplatkům 25–50 liber za jeden let.

Odbavení

Odbavit klasicky na přepážce se můžete zdarma 2–3 hodiny před odletem.

Online check-in začíná 24 hodin před cestou, palubní vstupenku si klasicky vytiskněte, nebo se odbavte přes chytrý telefon a na letišti jen nechte naskenovat čárový kód.

Služby během letu

Během letu si můžete zakoupit občerstvení, ceny se pohybují kolem 7 liber. Zdarma se jídlo nepodává ani na dálkových letech.

V letadlech typu Airbus A330 můžete využít osobní obrazovky ke sledování filmů a seriálů. Zdarma budete mít přístup jen k omezenému množství obsahu.

Rezervace konkrétního místa v letadle je zpoplatněna částkou 7–20 liber dle délky letu. Pokud si žádné nevyberete, zdarma vám bude přiděleno při odbavení.

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Honza Čermák

Thomas Cook Group, including the UK tour operator and airline, has ceased trading with immediate effect.

All #ThomasCook bookings, including flights and holidays, have now been cancelled.

Visit: https://t.co/g4G2b6RlHc https://t.co/BxJMv5Yaw1

https://twitter.com/UK_CAA/statu...28896?s=09

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu