Thomson Airways

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

BY (IATA)
TOM (ICAO)
Spojené Království
Od 01. 11. 2008
TUI Airlines

Thomson Airways je největší charterovou a dovolenkovou aerolinkou na světě, patří pod nadnárodní skupiny TUI, která provozuje několik leteckých společností po celé Evropě. Thomson mají největší základnu na letišti Gatwick v Londýně, pravidelné i charterové linky však provozují prakticky z každého britského a irského letiště.

Společnost provozuje poměrně různorodou flotilu letadel, všechna se však vyznačují snahou dostat do nich co nejvíce sedaček, z toho také plyne snížený komfort pro cestující.


Letenky

Nejlevnější letenky rezervujte vždy přímo přes web aerolinky. Cenová politika je obvykle dost nevyzpytatelná a není tak možné říct, zda je výhodnější kupovat s velkým předstihem či nikoli.

Poměrně časté bývají last minute doprodeje posledních míst, obvykle však takové akce trvají jen pár desítek minut, míst bývá velice málo.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Příruční zavazadlo velikost 55 x 40 x 20 cm a váze do 5 kg si můžete vzít na palubu bez poplatku. Všechny ostatní předměty (laptop, kabelka, atd.) se musí vejít do jediného zavazadla a nejsou povoleny jako druhé kabinové zavazadlo.

Odbavené zavazadlo do 15 kg je v ceně letenky, pouze pokud na webu thomson.co.uk společně s letem zakoupíte i celou dovolenou. Všichni cestující, kteří zakoupili pouze letenku, nemají nárok na bezplatnou přepravu velkého zavazadla. Poplatky činí 15–25 liber v závislosti na trase.


Odbavení

Klasické odbavení na přepážce většinou začíná 2–3 hodiny před odletem a končí 45 minut před letem. Neplatí se žádné poplatky navíc.

Online check-in je dostupný 7 dní před odletem, pokud jste si při nákupu letenky rezervovali oblíbené místo v letadle, můžete se odbavit 14 dní před cestou.


Služby během letu

U letů delších než 7 hodin dostanete teplé jídlo zdarma. Na všech ostatních trasách se podává občerstvení pouze za poplatek.

V letadlech typu Boeing 787 můžete zdarma využívat individuální palubní zábavu prostřednictvím obrazovek zabudovaných v každé sedačce.


Logo Thomson Airways

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače