O aerolince TUIfly Belgium

TUI fly Belgium je belgická pobočka nadnárodní skupiny TUI a jako všechny aerolinky z této skupiny se specializuje na dovolenkové lety k moři. Aerolinka působí především v Belgii, setkat se s nimi můžete i na některých linkách z Francie. 

Do roku 2016 nesla společnost název Jetairfly.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Nejlevnější letenky zakoupíte vždy na webu www.tuifly.be. Vzhledem k tomu, že společnost má základnu v poměrně vzdáleném Bruselu, výhodně zakoupíte u společnosti především letenky mimo Evropu, nejlepší ceny bývají obvykle na Zanzibar nebo do Karibiku.

Pro nejlevnější letenky je ideální čas na rezervaci asi 2–4 měsíce před odletem, v mimosezonním období se však často objevují last-minute letenky při odletu z Bruselu, a to především do destinací v Karibiku.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo si na palubu můžete vzít vždy zdarma, splnit musí rozměry 55 x 40 x 20 cm a hmotnost do 10 kg.

Odbavené zavazadlo stojí 15 € na jeden let včetně dálkových linek, maximální hmotnost činí 20 kg na evropských linkách a 25 kg na dálkových spojích.

Odbavení

Online se odbavit můžete 30 hodin před odletem (24 hodin při letu do USA). Palubní vstupenku buď vytisknete, nebo necháte v mobilním telefonu a při kontrole pouze oskenujete čárový kód.

Odbavit se je možné i na letišti bez poplatku.

Služby během letu

Na krátkých letech po Evropě je veškeré občerstvení na palubě zpoplatněno. Za poplatek 50 € si můžete zajistit nadstandardní služby během letu i na letišti, jako je přednostní odbavení nebo speciální menu na palubě.

Dálkové linky nabízí komfort v podobě individuální zábavy v podobě monitorů v každém sedadle s výčtem filmů a muziky. Stejně tak jsou zdarma podávána dvě teplá jídla a nealkoholické nápoje jsou dostupné po celou dobu letu.

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den. Chci se zeptat nevíte jak je to u nich s výběrem míst v letadle, přes jejich web mi to ani nenabídne, řeší se to při check-in nebo musím doufat že nás nerozhodí po celém letadle? Děkuji.

před 3 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe
  • Přidal se před 4 lety
  • Napsal 193 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-04-18T15:49:05+02:00)

Dobrý den. S TUI fly Belgium jsem neletěl, ale letěl jsem s TUI fly Deutschland, předpokládám, že to bude stejné. Checkin probíhá na překážce, kde samozřejmě dávají lidem co cestujou spolu místa vedle sebe. Leda byste přišel na poslední chvíli a volná místa vedle sebe už neměli - pak by vás logicky rozhodili.

před 3 lety

Dobrý den. Děkuji za odpověď, budu doufat a při nejhorším zkusím "ukecat" někoho v letadle, zda by si neprohodil místa :-)

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, letime do Puerto Plata v období 3.4.-17.4., pořád hlídám letenky, zdá se mi že jsou drahé, vyplatí se ještě počkat nebo jsou v tomto období ceny vyšší? Pohodová cena by byla tak kolem 15 tisíc na osobu. Díky za odpověď.

Odpovědět
před 3 lety

Opravdu pouze příruční zavazadlo 55x40x20cm /10kg na palubu zdarma a už žádné další s osobními věcmi (jako např Rynair "jedna malá osobní taška, která se vejde pod sedadlo před vámi - 35x20x20cm") zdarma?

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ryanair má zdarma jen tu malou osobní tašku a nic víc k tomu :) A dle podmínek u TUI opravdu jen jedno příruční zavazadlo.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu