Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Virgin Atlantic Airways

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Virgin Atlantic Airways

Virgin Atlantic je britská společnost známého podnikatele sira Richarda Bransona a jeho první aerolinie. Postupem času založil ještě společnosti Virgin America, Virgin Australia a také Virgin Galactic, první společnost, která provozuje lety do vesmíru pro veřejnost.

Virgin Atlantic se etablovaly jako jedna z nejlepších evropských aerolinek, provozují flotilu výhradně dálkových letadel a ze svých londýnských základen Heathrow a Gatwick létají (vyjma Evropy a Austrálie) na všechny kontinenty.

Jako jedna z mála leteckých společností nabízí relativně levnější možnost svézt se v horním patře legendárních Boeingů 747, když v něm mají vyčleněno pár řad běžné ekonomické třídy. Většina ostatních aerolinek právě v horních patrech má sedačky jen prémiových tříd. Boeingy 747 Virgin Atlantic létají především na trasách z letiště Gatwick a Manchester na Floridu a do Karibiku.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Hlavním působištěm společnosti jsou dálkové lety z Heathrow do významných měst v USA, Asii a Africe a z letišť Gatwick, Manchester nebo Glasgow do turistických destinací v USA a Karibiku.

Společnost obvykle nepatří mezi nejlevnější, díky spolupráci s ostatními aerolinkami však můžete narazit na zajímavé ceny, kdy alespoň jeden z letů operuje právě Virgin Atlantic.

Letenky kupujte nejlépe 2–4 měsíce před odletem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo velikosti 56 x 36 x 22 cm a hmotnosti do 10 kg je v počtu jednoho kusu povoleno vždy zdarma. Laptop nebo kabelku si můžete vzít jako další předmět.

Jedno odbavené zavazadlo do 23 kg je zdarma na všech linkách společnosti.

Sportovní vybavení do 23 kg se počítá jako jeden kus běžného zavazadla.

Zvířata se přepravují jen na vybraných trasách, více informací na této stránce.

Odbavení

Odbavení na letištní přepážce proběhne vždy bez doplatku. Přepážka na daný let většinou otevírá 3 hodiny a zavírá 45–60 minut před odletem

Online check-in začíná u Virgin Atlantic 24 hodin před odletem. Palubní vstupenku buď vytisknete, nebo si necháte zaslat na mobilní telefon, na letišti pak už jen oskenujete čárový kód.

Služby během letu

Minimálně jedno teplé jídlo a další občerstvení navíc dostanete na každém letu zdarma.

Ve všech letadlech můžete využít osobní obrazovky zabudované v každé sedačce k individuálnímu sledování filmů, seriálů, poslouchání hudby nebo hraní her dle vlastního výběru.

Wi-fi během letu je dostupná za 5 liber na hodinu, případně mezi 15 a 25 librami za celý let, dle celkové délky trasy.

Výběr sedačky můžete zdarma provést při online odbavení 24 hodin před odletem. Chcete-li si místo vybrat dříve, zaplatíte od 40 $ výše.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu