Virgin Atlantic Airways

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

VS (IATA)
VIR (ICAO)
Spojené Království
Od 22. 06. 1984

Virgin Atlantic je britská společnost známého podnikatele sira Richarda Bransona a jeho první aerolinie. Postupem času založil ještě společnosti Virgin America, Virgin Australia a také Virgin Galactic, první společnost, která provozuje lety do vesmíru pro veřejnost.

Virgin Atlantic se etablovaly jako jedna z nejlepších evropských aerolinek, provozují flotilu výhradně dálkových letadel a ze svých londýnských základen Heathrow a Gatwick létají (vyjma Evropy a Austrálie) na všechny kontinenty.


Letenky

Hlavním působištěm společnosti jsou dálkové lety z Heathrow do významných měst v USA, Asii a Africe a z letišť Gatwick, Manchester nebo Glasgow do turistických destinací v USA a Karibiku.

Společnost obvykle nepatří mezi nejlevnější, díky spolupráci s ostatními aerolinkami však můžete narazit na zajímavé ceny, kdy alespoň jeden z letů operuje právě Virgin Atlantic.

Letenky kupujte nejlépe 2–4 měsíce před odletem.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Příruční zavazadlo velikosti 56 x 36 x 22 cm a hmotnosti do 10 kg je v počtu jednoho kusu povoleno vždy zdarma. Laptop nebo kabelku si můžete vzít jako další předmět.

Jedno odbavené zavazadlo do 23 kg je zdarma na všech linkách společnosti.

Sportovní vybavení do 23 kg se počítá jako jeden kus běžného zavazadla.

Zvířata se přepravují jen na vybraných trasách, více informací na této stránce.


Odbavení

Odbavení na letištní přepážce proběhne vždy bez doplatku. Přepážka na daný let většinou otevírá 3 hodiny a zavírá 45–60 minut před odletem

Online check-in začíná u Virgin Atlantic 24 hodin před odletem. Palubní vstupenku buď vytisknete, nebo si necháte zaslat na mobilní telefon, na letišti pak už jen oskenujete čárový kód.


Služby během letu

Minimálně jedno teplé jídlo a občerstvení navíc dostanete na každém letu zdarma.

Ve všech letadlech můžete využít osobní obrazovky zabudované v každé sedačce k individuálnímu sledování filmů, seriálů, poslouchání hudby nebo hraní her dle vlastního výběru.

Výběr sedačky můžete zdarma provést při online odbavení 24 hodin před odletem. Chcete-li si místo vybrat dříve, zaplatíte od 40 $ výše.


Logo Virgin Atlantic Airways

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače