O aerolince

Malá letecká společnost Winair sídlí na karibském ostrově Svatého Martina, odkud létá na malé ostrůvky v okolí. Ve světě leteckých nadšenců je známá především lety na ostrov Saba s jednou z nejkratších přistávacích drah, a také na ostrov Svatého Bartoloměje, který je známý jedním z nejtěžších přibližovacích manévrů na krátkou ranvej s mimořádně strmým sklonem. 

Vzhledem ke specializace na obtížná a malá letiště Winair provozuje pouze flotilu menších vrtulových letadel pro 19 cestujících typu DHC-6 Twin Otter. 

IATA Kód
WM
Letecká aliance
-
Země původu
Svatý Martin
Datum vzniku
07. 08. 1961

Letenky

Nejlevnější letenky na Winair koupíte vždy přímo na webu aerolinky. Obecně lze říct, že průměrná cena zpáteční letenky ze základny na ostrově Svatý Martin po okolí se pohybuje mezi 3.500 a 5.000 Kč. Do vybraných destinací nabízí aerolinka tarif promo s cenami zhruba o polovinu nižšími. Například na ostrov Saba se dostaneme ze Svatého Martina už kolem 3.000 Kč.

Letenky kupujte ideálně alespoň 14 dní dopředu. Vzhledem k malému počtu míst v letadle se může stát, že spoj, kterým chcete letět, bude vyprodán.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Winair přepravuje odbavená zavazadla zdarma, pokud nepřesáhnou hmotnost 23 kg. Součet všech tří rozměrů striktně nesmí překročit 158 cm. 

Příruční zavazadlo se přepravuje rovněž zdarma, avšak vzhledem k omezeném prostoru uvnitř letadla nesmí přesáhnout 3 kg. Váha se obvykle na letišti kontroluje. Fotoaparát, noviny nebo malou kabelku si můžete vzít navíc bez poplatku.

Odbavení

Odbavení je zatím možné pouze na letištní přepážce bez příplatku. Otevírá se vždy 90 minut před odletem, uzavírá pak 30 minut před letem.

Služby během letu

Vzhledem k velmi krátkým letům se žádné přidané služby během letu neposkytují.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 05. 02. 2018
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.