IATA (ICAO) kód letiště
SAB (TNCS)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
22:26 (-6)
Vzdálenost od Prahy
7628 km

O letišti Saba

Pro všechny letecké nadšence ikonické letiště Juancho E. Yrausquina najdeme na malém karibském ostrůvku Saba patřící Nizozemsku. Letišti slouží nejkratší přistávací dráha na světě s pravidelným provozem, její délka činí pouhých 400 metrů a z obou stran končí strmým srázem do moře. Mohou sem létat pouze malá vrtulová letadla do 19 míst, všechny pravidelné lety jsou operovány společností Winair. 

Na Sabu se létá několikrát denně z letiště Svatý Martin, přímo se odsud dostaneme také na ostrov Svatého Bartoloměje nebo Svatého Eustacha. Letištní terminál připomíná spíše menší garáž, najdete v něm jednu přepážku na odbavení a malou čekárnu.

Letenky

Nejlevnější letenky na ostrov Saba pořídíme s aerolinkou Winair. Ta létá ze Svatého Martina za akční ceny 135 USD za zpáteční letenku, standardní cena je pak kolem 250 USD. Let z letiště SXM trvá pouhých 15 minut. Winair spolupracuje také se společnostmi KLM a Air France, a tak můžeme přímo na Sabu doletět z Prahy na jednu letenku. Cena se pohybuje v rozmezí 17.000 a 22.000 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky na Sabu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na ostrově Saba nejezdí žádná veřejná doprava. Nejvhodnějším způsobem asi bude půjčení auta přímo na letišti, ceny za den začínají většinou na 50 USD.

Alternativu představují taxíky, které před terminálem čekají na každý přílet. Cena do města Windwardside bude kolem 13 USD, městečko The Bottom je dostupné okolo 20 USD.

Ostrůvek je sice velmi malý a může se zdát, že je vše blízko, nicméně nepodceňte jeho členitost. Jen cesta z letiště nahoru do kopců může netrénovaným jedincům pořádně zatopit.

Služby na letišti

Malý terminál je nutno chápat spíš jako autobusovou zastávku. Nepočítejte s žádnými službami navíc. Najdete tu jen odbavovací přepážky a automat na pití.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu