O aerolince XiamenAir

Čínská letecká společnost XiamenAir (dříve jako Xiamen Airlines) sídlí na mezinárodním letišti Sia-men Gaoqi (Xiamen Gaoqi). Z poloviny je vlastněná aerolinkami China Southern Airlines a šestkrát v řadě byla vyhlášena jako nejlepší čínská aerolinka v žebříčku CARNOC.

XiamenAir provozuje flotilu o 143 strojích, pouze výrobce Boeing v modro-bílých barvách.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Levné letenky s XiamenAir rezervujte v rezervačním systému ideálně 2–4 měsíce před odletem.

Akční letenky jsou převážně dostupné s odletem z Amsterdamu, výjimečně i Vídně.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo je zdarma při dodržení maximálních rozměrů 55 x 35 x 25 cm a váze 5 kg.

Odbavené zavazadlo na linkách z Evropy je zdarma s váhovým limitem 23 kg.

Odbavení

Check-in na letišti je bezplatný a u dálkových letů probíhá standardně 1–3 hodiny před odletem.

Online odbavení je zatím dostupné pouze u vnitrostátních odletů z letiště Si-men (Xiamen).

Služby během letu

Občerstvení za letu je podáváno zdarma. Na výběr bývá ze dvou variant teplých jídel a několika druhů alkoholických i nealkoholických nápojů.

V případě přestupu delšího než 6 hodin v Číně máte nárok na ubytování v hotelu zdarma (nevztahuje se na tarify G a Z). Podmínkou jsou oba dva lety na palubách XiamenAir.

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letīm na Bali z Amsrerdamu v bussnis.Ma niekto skūsenosť z prestupom v Xiamen?

Chcem vedieť či je rozdiel bussnis a ekomoni?

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele
cipisek

ahoj, umi nekdo vyhledat letenku na bali za mene nez beznych 17-18t, a chtel bych aspon na pul roku, na prestupech nezalezi, casu dost :-)

před rokem

Ahoj,

hotel zdarma není zcela správné tvrzení.

Ve skutečnosti je možnost vybrat ze tří možností (s Xiamen airlines)

1. hotel zdarma - nevyužil jsem, prý se může stát, že se sdílí pokoj s někým jiným, ale nemám to potvrzeno, nezkoušel jsem to. V ceně není jízdenka na hotel. Hotel v našem případě nabízeli na druhé straně města, tak by bylo třeba zaplatit za transfer (taxi nebo MHD)

2. salonek zdarma - na letišti s možností stravování, nezkoušel jsem

3. okružní autobus kolem Xiamenu zdarma (double decker, horní patro bez oken... typický turist bus, jízdenka platná 24 hodin, možnost nastoupit a vystoupit na kterékoliv zastávce, autobusy jezdí každých půl hodiny), využil jsem, doporučuji

Najít přepážku, kde se dá tohle vyřídit nám zabralo dobrou hodinu. Pak u přepážky neuměli Anglicky, ale měli A4 napsanou v Angličtině, kde byly popsané možnosti. Tak stačilo ukázat prstem a česky říct: "Tohle chci". Je možné vybrat pouze jednu možnost. Není možné např jezdit celý den po Xiamenu a pak využít salonku. V Xiamenu jsou pěkneé parky, temply, je tam pěkný ostrov, kam se dá dojet trajektem (což ale není nejlevnější, nejlevnější jízdenky jsou vyprodané pár hodin před odjezdem a ty dražší (několik set Kč za jízdenku) pak zbývají. My jsme našli vysokoškolské koleje a zašli tam na oběd do menzy, byl to zážitek ;).

Jirka

Jirka

před rokem

Prosím,kde na letišti hledat přepážku,kde budeme vyřizovat např okružní jízdu busem?A zajimalo by mě, jestli můžeme navštívit město v Číně pri cestě na Bali i zpět???

před rokem
Avatar uživatele Marek
Marek

Projdeš imigrační kontrolou, pak jakože security, kdy dáš příručák na pás a projede rentgenem. Hned za tím jsou dveře, kterými vejdeš do haly. Dáš se vpravo, mineš záchody, úschovnu zavazadel, na rohu turistické centrum a hned za tím je přepážka, kde vše vyřídíš. Salonek je o patro níže, taxi odjíždí z patra kde je přepážka a odjezd hop busu o patro víš.

Jinak na stránkách letiště je plánek, kde je to vyznačeno. Není těžké to najít.

Jasně, že jde i při cestě zpět. My takto byli, níže to máš popsané. Pokud imigrační úředník nebude mít svůj den:)

před rokem

Jirko, můžeš, prosím, doporučit, na kterých místech vystoupit z hop on hop off busu? Chtěli bychom tuto službu využít, tak by mě zajímalo, co stálo za vidění :-) A také kdy jste vyráželi? My přiletíme v 5:30 do Xiamenu a někdo tu psal, že bus vyjížděl až v 9:30, tak jen jestli máš stejnou zkušenost... Mám z toho trošku respekt, protože, co jsem slyšela, tak anglicky moc neumí a já zase neumím číst jejích písmo, že jo :D

Avatar uživatele Mira
Mira

Ahoj, letím s XiamenAir: PRG - AMS - XMN - DPS, ale PRG - AMS je KLM a zbytek je XiamenAir (v XMN je pak delší přestup-12 hodin), poletí odbavené zavazadlo přímo na Bali, nebo ho budu muset někde já překládat??

před rokem
Avatar uživatele Marek
Marek

Ahoj,

řeknou Ti na check-in. My letěli z BER a vždy letělo do cílové destinace (DPS/BER), přestupy v XMN 12hod a 18hod.

Avatar uživatele Marek
Marek
  • Přidal se před 4 lety
  • Napsal 19 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-11-08T20:47:43+01:00)

Ahoj,

Tak úspěšně proletěno z Berlína na Bali přes Xiamen a vše v pohodě včetně tranzitních víz na 24hodin, ke kterým Vám stačí pas, vyplněný formulář a itinerář (letenku na Bali dostanete až v Xiamenu při Check-in). Dám jsem pár informací, které mne zajímali a třeba někomu pomůžou.

Při cestě tam jsme si vzali salonek zdarma, který není nic extra. K dispozici plechovky typu cola, fanta a sprite, dále čaj a rozpustná káva. V zadní části 10 lehátek typu wellness, na kterých se moc spát nedá. Výhoda je sprcha, kterou jsme využili po návratu z města. Salonek můžete opustit a zase se do něj vrátit.

Při cestě zpět jsme si vzali hotel, kde chtěli vratnou zálohu 100rmb, což nikde nepíšou a je to trochu komplikace, protože pak je můžete utratit akorát na letišti. Taxi stálo 17rmb (10rmb první 3km a další km 2rmb).

Taxikáři neznají ani slovo anglicky včetně slova Airport:) navíc počítají jinak na prstech, takže i když ukážete T3, tak nechápou. Dobré si nechat v hotelu napsat čínsky na lísteček letiště a terminál 3. Na hotelu uměli trochu anglicky. Po městě jsme se pohybovali městkou za 1rmb, ale je potřeba drobné, které se hází do krabice.

Vyhlídkový bus jsme nevyužili (můžete vybrat 1 možnost - salonek/bus/hotel), měli jsme v plánu si ho zaplatit (60rmb), ale přijíždí na letiště až v 9:30, takže musíte 2 hodiny čekat v hale, tak jsme jeli městkou.

Kdybych letěl příště, tak bych vzal hotel i na cestě tam a dojel do města taxi, městská je zdlouhavá, ale zase trochu adrenalin, kam dojedete:), nic není psané anglicky.

Servis během letů velice dobrý především na trase AMS - XMN v Dreamlineru - jídlo (výběr z menu - 3 jídla oběd i večeře, snídaně 2 jídla), zábavný portál, wifi (registrace na webu) a prostor. 737 na Bali už nemá zábavný systém a jídlo je v čínském stylu, ale neměli jsme problém.

Za mne ve finále dobrý poměr cena výkon.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, super, velký dík za zpětnou vazbu!

Avatar uživatele Marek
Marek
  • Přidal se před 4 lety
  • Napsal 19 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-05-19T10:10:13+02:00)

Ahoj,

Letíme z Berlína na Bali. Při cestě tam je třída G/S (do Xiamen je vše G a na Bali je S) a při cestě zpět S/U (S je do Xiamen a do Berlina U). Přestupy jsou denní, je nárok na hotel ? Chtěli bychom se vyspat při cestě tam, ale nevím, zda jde nárok uplatnit na to S, a také na denní přestup? Při cestě zpět bychom navštívili město, ale sprcha na hotelu by také nebyla špatná, přestup je delší.

Díky.

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

To ti tady bohužel nepotvrdíme. Musíš zažádat o hotel u aerolinky a uvidíš, zda jej dají. Dej nám pak vědět, díky :)

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu