O aerolince XiamenAir

Čínská letecká společnost XiamenAir (dříve jako Xiamen Airlines) sídlí na mezinárodním letišti Sia-men Gaoqi (Xiamen Gaoqi). Z poloviny je vlastněná aerolinkami China Southern Airlines a šestkrát v řadě byla vyhlášena jako nejlepší čínská aerolinka v žebříčku CARNOC.

XiamenAir provozuje flotilu o 143 strojích, pouze výrobce Boeing v modro-bílých barvách.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Levné letenky s XiamenAir rezervujte v rezervačním systému ideálně 2–4 měsíce před odletem.

Akční letenky jsou převážně dostupné s odletem z Amsterdamu, výjimečně i Vídně.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo je zdarma při dodržení maximálních rozměrů 55 x 35 x 25 cm a váze 5 kg.

Odbavené zavazadlo na linkách z Evropy je zdarma s váhovým limitem 23 kg.

Odbavení

Check-in na letišti je bezplatný a u dálkových letů probíhá standardně 1–3 hodiny před odletem.

Online odbavení je zatím dostupné pouze u vnitrostátních odletů z letiště Si-men (Xiamen).

Služby během letu

Občerstvení za letu je podáváno zdarma. Na výběr bývá ze dvou variant teplých jídel a několika druhů alkoholických i nealkoholických nápojů.

V případě přestupu delšího než 6 hodin v Číně máte nárok na ubytování v hotelu zdarma (nevztahuje se na tarify G a Z). Podmínkou jsou oba dva lety na palubách XiamenAir.

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letīm na Bali z Amsrerdamu v bussnis.Ma niekto skūsenosť z prestupom v Xiamen?

Chcem vedieť či je rozdiel bussnis a ekomoni?

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
cipisek

ahoj, umi nekdo vyhledat letenku na bali za mene nez beznych 17-18t, a chtel bych aspon na pul roku, na prestupech nezalezi, casu dost :-)

před 4 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
Přidat odpověď
před 4 lety

Ahoj,

hotel zdarma není zcela správné tvrzení.

Ve skutečnosti je možnost vybrat ze tří možností (s Xiamen airlines)

1. hotel zdarma - nevyužil jsem, prý se může stát, že se sdílí pokoj s někým jiným, ale nemám to potvrzeno, nezkoušel jsem to. V ceně není jízdenka na hotel. Hotel v našem případě nabízeli na druhé straně města, tak by bylo třeba zaplatit za transfer (taxi nebo MHD)

2. salonek zdarma - na letišti s možností stravování, nezkoušel jsem

3. okružní autobus kolem Xiamenu zdarma (double decker, horní patro bez oken... typický turist bus, jízdenka platná 24 hodin, možnost nastoupit a vystoupit na kterékoliv zastávce, autobusy jezdí každých půl hodiny), využil jsem, doporučuji

Najít přepážku, kde se dá tohle vyřídit nám zabralo dobrou hodinu. Pak u přepážky neuměli Anglicky, ale měli A4 napsanou v Angličtině, kde byly popsané možnosti. Tak stačilo ukázat prstem a česky říct: "Tohle chci". Je možné vybrat pouze jednu možnost. Není možné např jezdit celý den po Xiamenu a pak využít salonku. V Xiamenu jsou pěkneé parky, temply, je tam pěkný ostrov, kam se dá dojet trajektem (což ale není nejlevnější, nejlevnější jízdenky jsou vyprodané pár hodin před odjezdem a ty dražší (několik set Kč za jízdenku) pak zbývají. My jsme našli vysokoškolské koleje a zašli tam na oběd do menzy, byl to zážitek ;).

Jirka

Jirka

před 4 lety

Prosím,kde na letišti hledat přepážku,kde budeme vyřizovat např okružní jízdu busem?A zajimalo by mě, jestli můžeme navštívit město v Číně pri cestě na Bali i zpět???

před 4 lety
Avatar uživatele Marek _2
Marek _2

Projdeš imigrační kontrolou, pak jakože security, kdy dáš příručák na pás a projede rentgenem. Hned za tím jsou dveře, kterými vejdeš do haly. Dáš se vpravo, mineš záchody, úschovnu zavazadel, na rohu turistické centrum a hned za tím je přepážka, kde vše vyřídíš. Salonek je o patro níže, taxi odjíždí z patra kde je přepážka a odjezd hop busu o patro víš.

Jinak na stránkách letiště je plánek, kde je to vyznačeno. Není těžké to najít.

Jasně, že jde i při cestě zpět. My takto byli, níže to máš popsané. Pokud imigrační úředník nebude mít svůj den:)

před 4 lety

Jirko, můžeš, prosím, doporučit, na kterých místech vystoupit z hop on hop off busu? Chtěli bychom tuto službu využít, tak by mě zajímalo, co stálo za vidění :-) A také kdy jste vyráželi? My přiletíme v 5:30 do Xiamenu a někdo tu psal, že bus vyjížděl až v 9:30, tak jen jestli máš stejnou zkušenost... Mám z toho trošku respekt, protože, co jsem slyšela, tak anglicky moc neumí a já zase neumím číst jejích písmo, že jo :D

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Mira _4
Mira _4

Ahoj, letím s XiamenAir: PRG - AMS - XMN - DPS, ale PRG - AMS je KLM a zbytek je XiamenAir (v XMN je pak delší přestup-12 hodin), poletí odbavené zavazadlo přímo na Bali, nebo ho budu muset někde já překládat??

před 4 lety
Avatar uživatele Marek _2
Marek _2

Ahoj,

řeknou Ti na check-in. My letěli z BER a vždy letělo do cílové destinace (DPS/BER), přestupy v XMN 12hod a 18hod.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Marek _2
Marek _2
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 19 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-11-08T20:47:43+01:00)

Ahoj,

Tak úspěšně proletěno z Berlína na Bali přes Xiamen a vše v pohodě včetně tranzitních víz na 24hodin, ke kterým Vám stačí pas, vyplněný formulář a itinerář (letenku na Bali dostanete až v Xiamenu při Check-in). Dám jsem pár informací, které mne zajímali a třeba někomu pomůžou.

Při cestě tam jsme si vzali salonek zdarma, který není nic extra. K dispozici plechovky typu cola, fanta a sprite, dále čaj a rozpustná káva. V zadní části 10 lehátek typu wellness, na kterých se moc spát nedá. Výhoda je sprcha, kterou jsme využili po návratu z města. Salonek můžete opustit a zase se do něj vrátit.

Při cestě zpět jsme si vzali hotel, kde chtěli vratnou zálohu 100rmb, což nikde nepíšou a je to trochu komplikace, protože pak je můžete utratit akorát na letišti. Taxi stálo 17rmb (10rmb první 3km a další km 2rmb).

Taxikáři neznají ani slovo anglicky včetně slova Airport:) navíc počítají jinak na prstech, takže i když ukážete T3, tak nechápou. Dobré si nechat v hotelu napsat čínsky na lísteček letiště a terminál 3. Na hotelu uměli trochu anglicky. Po městě jsme se pohybovali městkou za 1rmb, ale je potřeba drobné, které se hází do krabice.

Vyhlídkový bus jsme nevyužili (můžete vybrat 1 možnost - salonek/bus/hotel), měli jsme v plánu si ho zaplatit (60rmb), ale přijíždí na letiště až v 9:30, takže musíte 2 hodiny čekat v hale, tak jsme jeli městkou.

Kdybych letěl příště, tak bych vzal hotel i na cestě tam a dojel do města taxi, městská je zdlouhavá, ale zase trochu adrenalin, kam dojedete:), nic není psané anglicky.

Servis během letů velice dobrý především na trase AMS - XMN v Dreamlineru - jídlo (výběr z menu - 3 jídla oběd i večeře, snídaně 2 jídla), zábavný portál, wifi (registrace na webu) a prostor. 737 na Bali už nemá zábavný systém a jídlo je v čínském stylu, ale neměli jsme problém.

Za mne ve finále dobrý poměr cena výkon.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, super, velký dík za zpětnou vazbu!

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Marek _2
Marek _2
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 19 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-05-19T10:10:13+02:00)

Ahoj,

Letíme z Berlína na Bali. Při cestě tam je třída G/S (do Xiamen je vše G a na Bali je S) a při cestě zpět S/U (S je do Xiamen a do Berlina U). Přestupy jsou denní, je nárok na hotel ? Chtěli bychom se vyspat při cestě tam, ale nevím, zda jde nárok uplatnit na to S, a také na denní přestup? Při cestě zpět bychom navštívili město, ale sprcha na hotelu by také nebyla špatná, přestup je delší.

Díky.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

To ti tady bohužel nepotvrdíme. Musíš zažádat o hotel u aerolinky a uvidíš, zda jej dají. Dej nám pak vědět, díky :)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu