Letiště Brisbane

Brisbane Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

BNE (IATA)
YBBN (ICAO)
Austrálie

Třetí největší australské letiště je hlavní bránou do státu Queensland a jednou ze základen největších australských aerolinek Qantas a Virgin Australia. Letiště je známé svým nízkým procentem zpožděných letů.

 


Letenky

Ze střední Evropy se ceny letenek obecně do velkých australských měst, Brisbane nevyjímaje, pohybují od 25.000 do 30.000 Kč. Nejlepší čas k rezervaci letenek je 2–4 měsíce před odletem.

Občas se objeví akční nebo chybové tarify a můžete se sem tak z Evropy dostat i za ceny okolo 15.000 Kč

Doba letu z Česka a okolí i s mezipřistáním trvá od 25 do 30 hodin.

Vyhledat letenky


Přestup

Nachází se zde dva terminály vzdálené od sebe zhruba 3 kilometry. Jeden slouží výhradně mezinárodním a druhý výhradně vnitrostátním letům.

Mezi terminály nás dopraví letištní autobus zdarma, který jezdí každých 10 minut. Při přestupu je z mezinárodního letu na vnitrostátní a naopak nutné vyzvednout zavazadla a znovu je odbavit. Neexistuje možnost přestupu tranzitní zónou.

Pro přestup v rámci jednoho terminálu vám bude stačit 45 minut, pokud chcete přestupovat mezi terminály, určitě si musíte vyhradit minimálně 120 minut.


Doprava z/na letiště

Nejrychlejší, nejlevnější a vlastně i nejpohodlnější variantou cestování do města je vlak. Zastávku má u obou terminálů, do centra Brisbane vás zaveze za 20 minut, jezdí každých 15 minut a cesta vás vyjde 17 AUD / 311 Kč. Mírná sleva je při online zakoupení lístku přes airtrain.com.au.

Stejné vlaky pokračují i dál do populárního letoviska Gold Coast. Za cestu zaplatíte 33 AUD / 604 Kč.

Pokud cestujete ve skupině tří a více osob, vyplatí se vám využít taxi, které vyjde při cestě do centra Brisbane asi na 40 AUD / 732 Kč.


Služby na letišti

Wi-fi můžete použít po dobu 8 hodin ve vyznačených oblastech obou terminálů.

Pro úschovu zavazadel můžete využít buď běžnou úschovnu, nebo skříňky, které jsou levnější a dostupné 24 hodin. Zaplatíte od 4 do 8 AUD za den podle rozměrů zavazadla.

Sprchy jsou dostupné zdarma pro veřejnost v obou terminálech.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Austrálie? Nastav si hlídače