IATA (ICAO) kód letiště
BNE (YBBN)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
11:08 (+8)
Vzdálenost od Prahy
15730 km

O letišti Brisbane

Třetí největší australské letiště je hlavní bránou do státu Queensland a jednou ze základen největších australských aerolinek Qantas a Virgin Australia. Letiště je známé svým nízkým procentem zpožděných letů.

Letenky

Ze střední Evropy se ceny letenek obecně do velkých australských měst, Brisbane nevyjímaje, pohybují od 25.000 do 30.000 Kč. Nejlepší čas k rezervaci letenek je 2–4 měsíce před odletem.

Občas se objeví akční nebo chybové tarify a můžete se sem tak z Evropy dostat i za ceny okolo 15.000 Kč

Doba letu z Česka a okolí i s mezipřistáním trvá od 25 do 30 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Brisbane, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Nachází se zde dva terminály vzdálené od sebe zhruba 3 kilometry. Jeden slouží výhradně mezinárodním a druhý výhradně vnitrostátním letům.

Mezi terminály nás dopraví letištní autobus zdarma, který jezdí každých 10 minut. Při přestupu je z mezinárodního letu na vnitrostátní a naopak nutné vyzvednout zavazadla a znovu je odbavit. Neexistuje možnost přestupu tranzitní zónou.

Pro přestup v rámci jednoho terminálu vám bude stačit 45 minut, pokud chcete přestupovat mezi terminály, určitě si musíte vyhradit minimálně 120 minut.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší, nejlevnější a vlastně i nejpohodlnější variantou cestování do města je vlak (viz detailní jízdní řád). Zastávku má u obou terminálů, do centra Brisbane vás zaveze za 20 minut, jezdí každých 15 minut a cesta vás vyjde 19 AUD. Mírná sleva je při online zakoupení lístku přes airtrain.com.au.

Stejné vlaky pokračují i dál do populárního letoviska Gold Coast. Za cestu zaplatíte 33 AUD / 604 Kč.

Pokud cestujete ve skupině tří a více osob, vyplatí se vám využít taxi, které vyjde při cestě do centra Brisbane asi na 40 AUD / 732 Kč.

Služby na letišti

Wi-fi můžete použít po dobu 8 hodin ve vyznačených oblastech obou terminálů.

Pro úschovu zavazadel můžete využít buď běžnou úschovnu, nebo skříňky, které jsou levnější a dostupné 24 hodin. Zaplatíte od 4 do 8 AUD za den podle rozměrů zavazadla.

Sprchy jsou dostupné zdarma pro veřejnost v obou terminálech.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jízdenka na vlak do centra Brisbane /Central/ již stojí 19AUD jednotně a pozor! Vlak jezdí jen do 22h, takže pro večerní přílety se nehodí a je tedy nutno použít taxi nebo uber či levnější Didi (zde ale však nemusí být nalezen řidič :( ).

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu