Průvodce letištěm

Letiště Brisbane

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Brisbane

Třetí největší australské letiště je hlavní bránou do státu Queensland a jednou ze základen největších australských aerolinek Qantas a Virgin Australia. Letiště je známé svým nízkým procentem zpožděných letů.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
15730 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
02:31 (+8 )
aktuální čas

Letenky

Ze střední Evropy se ceny letenek obecně do velkých australských měst, Brisbane nevyjímaje, pohybují od 25.000 do 30.000 Kč. Nejlepší čas k rezervaci letenek je 2–4 měsíce před odletem.

Občas se objeví akční nebo chybové tarify a můžete se sem tak z Evropy dostat i za ceny okolo 15.000 Kč

Doba letu z Česka a okolí i s mezipřistáním trvá od 25 do 30 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Brisbane, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Nachází se zde dva terminály vzdálené od sebe zhruba 3 kilometry. Jeden slouží výhradně mezinárodním a druhý výhradně vnitrostátním letům.

Mezi terminály nás dopraví letištní autobus zdarma, který jezdí každých 10 minut. Při přestupu je z mezinárodního letu na vnitrostátní a naopak nutné vyzvednout zavazadla a znovu je odbavit. Neexistuje možnost přestupu tranzitní zónou.

Pro přestup v rámci jednoho terminálu vám bude stačit 45 minut, pokud chcete přestupovat mezi terminály, určitě si musíte vyhradit minimálně 120 minut.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší, nejlevnější a vlastně i nejpohodlnější variantou cestování do města je vlak (viz detailní jízdní řád). Zastávku má u obou terminálů, do centra Brisbane vás zaveze za 20 minut, jezdí každých 15 minut a cesta vás vyjde 19 AUD. Mírná sleva je při online zakoupení lístku přes airtrain.com.au.

Stejné vlaky pokračují i dál do populárního letoviska Gold Coast. Za cestu zaplatíte 33 AUD / 604 Kč.

Pokud cestujete ve skupině tří a více osob, vyplatí se vám využít taxi, které vyjde při cestě do centra Brisbane asi na 40 AUD / 732 Kč.

Služby na letišti

Wi-fi můžete použít po dobu 8 hodin ve vyznačených oblastech obou terminálů.

Pro úschovu zavazadel můžete využít buď běžnou úschovnu, nebo skříňky, které jsou levnější a dostupné 24 hodin. Zaplatíte od 4 do 8 AUD za den podle rozměrů zavazadla.

Sprchy jsou dostupné zdarma pro veřejnost v obou terminálech.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jízdenka na vlak do centra Brisbane /Central/ již stojí 19AUD jednotně a pozor! Vlak jezdí jen do 22h, takže pro večerní přílety se nehodí a je tedy nutno použít taxi nebo uber či levnější Didi (zde ale však nemusí být nalezen řidič :( ).

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu