Letiště Čchang-ša Huanghua

Changsha Huanghua International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

CSX (IATA)
ZGHA (ICAO)
Čína

Letiště Huanghua se nachází 32 kilometrů od centra zdánlivě bezvýznamného provinčního města (pouhých 5,3 milionu obyvatel), avšak pro část lidí historicky významného místa, kde Mao-Tse-Tung zahájil svoji politickou kariéru. Letiště je na čínské poměry spíše menší (asi jako vídeňské), jednu ze svých základen zde má China Southern Airlines, která odsud provozuje jedinou linku do Evropy (Frankfurt). Kromě husté sítě vnitrostátních linek se z Changshy létá ještě do Austrálie a Los Angeles.

Terminál je otevřený 24 hodin denně.

 


Letenky

Nejlevnější letenky z Prahy a okolí stabilně oscilují okolo hranice 12.500 Kč, tyto levnější letenky jsou však obvykle vykoupeny lety se 2 přestupy. Pohodlnější spojení přes Peking stojí většinou přes 20.000 Kč.

Doba letu velmi závisí na časech přestupu, průměr činí asi 20 hodin.

Vyhledat letenky


Přestup

Občas se objeví spojení z Evropy prostřednictvím společností China Southern Airlines nebo Hainan Airlines, které může zahrnovat přestup v Changsha. Letiště využívá jeden relativně malý terminál, orientace není vůbec složitá, ve špičkách však může být hala přeplněná.

Při přestupu z mezinárodního letu na vnitrostátní nebo naopak je nutné vyzvednout svá zavazadla a znovu je odbavit, z toho důvodu se doporučuje minimální čas 90 minut.

V případě transferu mezi vnitrostátními linkami by mělo stačit 40 minut.


Doprava z/na letiště

Jak je v Číně obvyklé, z letiště jezdí přímé autobusové linky do několika oblastí města. V tomto konkrétním případě je v provozu 5 linek, v některých případech nemusí být vozidlo označené číslem linky, ale pouze koncovou destinací. Cesta do centra města většinou zabere mezi 45 a 60 minutami.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Další autobusové linky odjíždí v nepravidelných intervalech několikrát denně do blízkých okolních měst.


Služby na letišti

Wifi na letišti není k dispozici.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Číny? Nastav si hlídače