Cebu
Letiště Cebu Mactan

Cebu v kostce

naposledy aktualizováno 28. 01. 2019

Druhé největší letiště na Filipínách leží na malém ostrově Mactan, který spojuje most s větším ostrovem a stejnojmenným městem Cebu. Proto je také oficiální název letiště Mactan-Cebu.

Jednu ze svých základen zde má low-cost aerolinka Cebu Pacific. Síť linek je letiště je rozsáhlá a čítá jak vnitrostátní spojení, tak mezinárodní lety především po Asii. Linka Manila – Cebu je jednou z nejfrekventovanějších na světě se spojením až několikrát do hodiny.

Jediný terminál je poměrně rozlehlý, členitý a zastaralý, což trochu znesnadňuje orientaci, v současnosti však probíhá modernizace a přístavba nové části.

Otevřeno je 24 hodin.

IATA Kód
CEB
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
18:05 (+6)
Vzdálenost z ČR
10493 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Cebu

Ať už přilétáte na letiště Cebu, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

Navrhni úpravu

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Daniel B
před 4 lety

Dá se na Cebu airport uschovat zavazadlo více jak na den ? (3 dny) Díky.

Avatar uživatele
Doplnění
před 5 lety

Nejde o odletovou taxu, ale o tzv. terminal fee. Ten je na mezinárodním terminálu (nový mezinárodní terminál v Cebu byl otevřen v roce 2018) při odletu 850 Pesos, částka je splatná i kartou. Na domácím terminálu se žádný poplatek neplatí. Na Filipínách se kromě Cebu platí terminal fee už jen na letišti Clark (tam se platí i na domácí i na mezinárodní lety), na ostatních letištích byl zrušen, resp. je zahrnut do ceny letenky.

Na letiště v Cebu se dá z Prahy přiletět přes buď přes Manilu, ale také mezinárodními lety přes Dubaj, Šanghaj, Bangkok, Hong Kong, Soul a Tajpej.

Jeepney, které jezdí až k domácímu terminálu, má žlutou barvu a jezdí za 11 Pesos (4 Kč) ze/do zastávky umístěné za Marina Mall (zezadu) na ostrově Mactan. Před Marina Mall (vepředu) stojí návazná jeepney jedoucí buď do ostatních destinací na ostrově Mactan, nebo přes most na ostrov Cebu. Cena závisí na vzdálenosti, minimum je 7 Pesos.

Jinou alternativou je autobus My Bus (jezdí jen před den, každých cca 30 minut nepravidelně), který jede od letiště do centra Cebu (k supermarketu SM City Cebu) za 32 Pesos. Tam navazují další linky My Bus do dalších destinací v rámci města.

Žluté taxíky nejsou nijak luxusnější, jsou jen dražší a tím pádem je na ně kratší fronta.

Avatar uživatele
cali
před 5 lety

Jasně, jen jsem to s odletovou taxou zjednodušil a použil terminologii z průvodce. Ono ve finále je jedno, jak tomu odrbu budeme říkat:-) Na samotném dokladu není nic... (Postnu ho do druhého vlákna, tady nelze přidat fotku.)

Každopádně díky za přínosné informace o dopravě z letiště, chlapci by je mohli dát do průvodce. Až budu cestovat jako Michal, použiju jeepney za 11,- PHP:-))

Avatar uživatele
cali
před 5 lety

Odletová taxa 850,- PHP na letišti, dá se platit i kartou.

Kryštof Hájek
před 5 lety

Díky, doplněno.

Avatar uživatele
Romana
před 5 lety

Platí se na letišti v Cebu ( na mezinárodní let) odletová taxa nebo je součástí letenky?

Děkuji

Avatar uživatele
Ivan
před 5 lety

Neplatí se nic.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 5 lety

Na mezinarodni let se plati odletova taxa 750 pesos na letisti (na rozdil od Manily). Na domaci let je taxa 200 pesos zahrnuta v cene letenky.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí