Průvodce letištěm

Letiště Cebu Mactan

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Cebu Mactan

  • CEB (IATA)
  • RPVM (ICAO)
  • Filipíny

Druhé největší letiště na Filipínách leží na malém ostrově Mactan, který spojuje most s větším ostrovem a stejnojmenným městem Cebu. Proto je také oficiální název letiště Mactan-Cebu.

Jednu ze svých základen zde má low-cost aerolinka Cebu Pacific. Síť linek je letiště je rozsáhlá a čítá jak vnitrostátní spojení, tak mezinárodní lety především po Asii. Linka Manila – Cebu je jednou z nejfrekventovanějších na světě se spojením až několikrát do hodiny.

Jediný terminál je poměrně rozlehlý, členitý a zastaralý, což trochu znesnadňuje orientaci, v současnosti však probíhá modernizace a přístavba nové části.

Otevřeno je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
10493 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
17:28 (+6 )
aktuální čas

Letenky

Z Prahy i okolí se dají pořídit letenky na Cebu bez nutnosti přestupu v Manile standardně kolem 16.000 Kč, vždy minimálně se dvěma přestupy po cestě. Obvykle jsou letenky do Manily i na Cebu z Prahy stejně drahé. Akce se vyskytují spíše výjimečně a nejnižší reálná cena, na níž se můžeme dostat, činí kolem 11.000 Kč.

Chcete-li hopsat po jednotlivých filipínských ostrovech, ceny vnitrostátních přeletů určitě nebudou překážkou. Jednosměrné letenky se většinou vejdou pod 1.000 Kč. Hledejte na webech aerolinek Cebu Pacific, Philippine Airlines nebo Air Asia.

Inspirujte se akcemi na letenky do Cebu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Samotné město Cebu není příliš velké rozlohou, možnost taxi tak bude nejpohodlnější co do poměru pohodlí a ceny. V příletové hale ignorujte všechny naháněče či stánky, vyjděte ven před terminál a zabočte vpravo, kde leží stanoviště oficiálních taxíků.

Obvykle se tvoří dvě fronty, delší z nich vede k bílým levnějším taxíkům (kolem 200 pesos / 95 Kč), kratší z nich k luxusnějším žlutým taxíkům (250–300 pesos).

Alternativní možnost je využití jeepney linky MI-05A. Jeepney jsou pestrobarevně upravené dodávky, které jezdí po pevně stanovených trasách. Trasa MI-05A jede k tržišti Opon a přístavišti na ostrově Mactan, cca každých 5 minut od 7:00 do 21:00.

Služby na letišti

Wifi zdarma je k využití pouze ve VIP saloncích.

Úschovna zavazadel je k dispozici ve stejné hale jako pásy na zavazadla po příletu. Za 4–10 hodin zaplatíte 250 pesos, za celý den pak 350 pesos, platit lze pouze v hotovosti.

V terminálu najdete několik restaurací, které jsou otevřeny po celou noc.

Po celém letiště jsou rozmístěny fontánky s pitnou vodou zdarma.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Platí se na letišti v Cebu ( na mezinárodní let) odletová taxa nebo je součástí letenky?

Děkuji

před 2 měs
Avatar uživatele Ivan
Ivan

Neplatí se nic.

před 2 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Na mezinarodni let se plati odletova taxa 750 pesos na letisti (na rozdil od Manily). Na domaci let je taxa 200 pesos zahrnuta v cene letenky.

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu