IATA (ICAO) kód letiště
CNX (VTCC)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
20:07 (+5)
Vzdálenost od Prahy
8049 km

O letišti Čiang Mai

Chiang Mai je hlavní letiště v regionu severního Thajska, které každoročně přivítá přes 6 milionů cestujících. V současné době se jedná o čtvrté nejrušnější thajské letiště.

Leží ani ne 3 km od samotného centra nomádského městečka Čiang Mai a je otevřené nonstop.

Letenky

Letenky do Chiang Mai budete v drtivé většině shánět z Bangkoku, příležitostně pak Phuketu, Krabi či Hat Yai. Jednosměrná letenka se pohybuje v rozmezí 400–800 Kč a nejvhodnější doba k nákupu je 1–2 měsíce před odletem. Nákup letenky týden před odletem však cenu dramaticky nezvýší a stále byste měli najít ceny do 1.000 Kč.

Do Chiang Mai létá Bangkok Air, Thai Airways, Air Asia, Nok Air. Základnu zde má regionální aerolinka Kan Air, která poslouží nejen k přeletům do Pai či Čiang Rai.

Doba letu z Bangkoku trvá 1 hodinu.

Inspirujte se akcemi na letenky do Čiang Mai, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Po Chiang Mai se budete pohybovat červenými dodávkami. Stačí vyjít ven před terminál a naskočit do toho, který právě přijel a vysadil cestující. Cena z letiště činí 40 THB na osobu.

Alternativou je letištní kiosek prodávající přepravu po městě, zde se platí za celé auto. Cena dopravy přímo k hotelu do centra města činí 160 THB, případně do širšího okolí 200 THB. Výhodou je fakt, že tyto vozy jezdí cestou okolo letiště, kam ostatní nesmí a čas přesunu do centra se tak zkrátí na polovinu.

Přivolat si můžete také vůz prostřednictvím aplikace Grab.

Služby na letišti

Letiště je plně moderní se všemi standardními službami. Wifi je dostupné na 2 hodiny denně prostřednictvím sítě @AirportTrueFreeWiFi.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
mirjur

Doplním aktuálně: červené dodávky již nejsou za 20 THB, ale za 30 THB/osobu, z letiště za 40. Obchodní dům Maya otevírá v 11 hodin a zmiňovaná restaurace v šestém patře až v 16 hodin. Kam jinam zajít přes den na pivo, zatím netuším, na nic jsem nenarazil.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu