IATA (ICAO) kód letiště
NYT (VYNT)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
14:01 (+5.5)
Vzdálenost od Prahy
7785 km

O letišti Nay Pyi Taw

Umělé hlavní město Myanmaru Naypyidaw (někdy též Nay Pyi Taw a v češtině uváděné jako Neypyjto) má asi 16 km od centra své vlastní letiště. To bylo dokončeno až v roce 2011 a je tak nejmodernějším v celé zemi. Architektonicky se jedná o poměrně megalomanskou stavbu, která dalece převyšuje současný provoz, velkých davů a mačkanic se tak rozhodně na letišti bát nemusíte. 

Vyjma početných vnitrostátních spojení se do Naypyidaw dostanete i přímými lety z Thajska, Malajsie a Číny.

Letenky

Díky lince China Eastern se v současnosti dá pořídit letenky z Prahy až do Naypyidaw za relativně příznivé ceny kolem 18.000 Kč, v akcích dokonce i pod 14.000 Kč. Spojení však vede se dvěma přestupy v Číně a doba letu většinou atakuje hranici 48 hodin. 

Rychlejší způsob cesty může vést přes Bangkok, zaplatíte však obvykle přes 20.000 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Nay Pyi Taw, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Jedinými možnostmi dopravy do centra je buď předjednaný transfer z hotelu, případně běžné taxi. Za cestu do centra byste neměli zaplatit více než 12.000 kyatů / 230 Kč.

Služby na letišti

Letištní budova je sice moderní, ale žádné bohaté služby neočekávejte. Narazíte tady na menší restauraci a pár malých obchůdků.

Wifi neočekávejte.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu