Naypyitaw

Letiště Nay Pyi Taw

O letišti

Umělé hlavní město Myanmaru Naypyidaw (někdy též Nay Pyi Taw a v češtině uváděné jako Neypyjto) má asi 16 km od centra své vlastní letiště. To bylo dokončeno až v roce 2011 a je tak nejmodernějším v celé zemi. Architektonicky se jedná o poměrně megalomanskou stavbu, která dalece převyšuje současný provoz, velkých davů a mačkanic se tak rozhodně na letišti bát nemusíte. 

Vyjma početných vnitrostátních spojení se do Naypyidaw dostanete i přímými lety z Thajska, Malajsie a Číny.

IATA Kód
NYT
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
05:43 (+4.5)
Vzdálenost z ČR
7785 km

Letenky

Díky lince China Eastern se v současnosti dá pořídit letenky z Prahy až do Naypyidaw za relativně příznivé ceny kolem 18.000 Kč, v akcích dokonce i pod 14.000 Kč. Spojení však vede se dvěma přestupy v Číně a doba letu většinou atakuje hranici 48 hodin. 

Rychlejší způsob cesty může vést přes Bangkok, zaplatíte však obvykle přes 20.000 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Nay Pyi Taw, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Jedinými možnostmi dopravy do centra je buď předjednaný transfer z hotelu, případně běžné taxi. Za cestu do centra byste neměli zaplatit více než 12.000 kyatů / 230 Kč.

Služby na letišti

Letištní budova je sice moderní, ale žádné bohaté služby neočekávejte. Narazíte tady na menší restauraci a pár malých obchůdků.

Wifi neočekávejte.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 05. 02. 2018

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí