IATA (ICAO) kód letiště
CMB (VCBI)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
01:37 (+3.5)
Vzdálenost od Prahy
7673 km

O letišti Colombo Bandaranaike

Největší srílanské letiště je umístěno poblíž plážového letoviska Negombo asi 35 kilometrů severně od hlavního města Colombo (česky Kolombo) a slouží jako hlavní základna pro Sri Lankan Airlines. Téměř všechny cesty na Srí Lanku začne a skončí právě na tomto letišti.

Moderní terminál je sice docela velký, ale zároveň kompaktní a přehledný s otevírací dobou 24 hodin denně.

Letenky

Standardní cena letenek z Prahy na Srí Lanku je asi 12.000 14.000 Kč, s dobou letu mezi 17 a 25 hodinami. Akční letenky můžou spadnout i pod 10.000 Kč. Nejčastěji narazíme na levné letenky se společností Flydubai, výhodné nabídky se můžou ale objevit i u Emirates, Ukraine International Airlines, Aeroflotu a dalších. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Kolomba, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do Negomba

Snadné a poměrně levné spojení mezi letištěm a Negombem nabízejí místní tuk-tukáři. Cesta vás bude stát v závislosti na smlouvacím umu 500–800 rupií.

Negombo využívají cestovatelé k rychlé aklimatizaci a následnému vydání se do zbytku Srí Lanky díky železniční cestě.

Do Colomba

Asi nejlepší způsob, jak dosáhnout Colomba, bude využití autobusu. Žádné nápisy nebo zastávkové sloupky neuvidíte, autobus staví cca 300 metrů od letištní budovy vlevo. Oficiální autobusová linka je označená číslem 187-E3, během dne jezdí zhruba každých 30 minut a do oblasti „Fort“, což je centrum města, se za cenu 110 rupií / 19 Kč, dostanete asi za 60 až 70 minut. Mezi 17:00 a 6:00 jezdí autobusy nejezdí, místo nich je nutné využít dodávku ve stejné trase, která vyjíždí až se naplní. Jízdenka stojí 150 rupií / 27 Kč.

Alternativním způsobem je cesta vlakem ze zastávky „Free Trade Zone“ (googlemaps označují jako „Katunayake South“) vzdálené asi 2 kilometry od letiště. K nádraží vede chodník podél hlavní silnice nebo je možné popojet asi za 100 rupií tuk-tukem. Vlaky jezdí zhruba jednou za hodinu, jízdní řád je dost nepravidelný a je lepší si ho ověřit na webu železnic (stanice v centru se jmenuje „Colombo Fort“). Jízdenka stojí 30 rupií a cesta trvá asi hodinu.

Na rozdíl od autobusu je cesta vlakem sice méně pohodlná, ale o to autentičtější.

Cena taxi do Colomba do značné míry závisí na umění najít to nejlevnější. Pohybovat se může kdekoliv mezi 1.750 a 3.500 rupiemi / 290–580 Kč.

Asi 500 metrů od letiště se nachází meziměstský autobusový terminál, kam vás od terminálu doveze kyvadlový autobus zdarma (jezdí každých 15 minut).

Služby na letišti

K internetu se můžete za poplatek připojit pouze prostřednictvím kiosků, které jsou rozmístěny po celém letišti.

Úschovna zavazadel se nachází v odletovém patře. Za jeden den úschovy zaplatíte 100 rupií / 15 Kč. Pokud si chcete schovat cennosti, využijte speciální přepážku "Bonded Storage", kterou najdete ještě v tranzitní zóně u zavazadlového pásu číslo 1. Předmět si po té vyzvednete při check-inu. Jednodenní úschova zde stojí 1.000 rupií / 145 Kč.

V příletové hale najdete poštu, která je otevřená 24 hodin denně.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele i.turkova
i.turkova

Ahoj, přilétáme na Srí Lanku 1.4.22, rozumím tomu správně, že když budu mít ETA koupeno z domova, tak nemusím čekat frontu na přepážce On arrival? Před třemi lety jsme tam čekali přes dvě hodiny:-(

Díky, Iv.

Odpovědět
před 2 měs

Dobrý den, jak je to s příletem v noci? Ideálně chci pokračovat rovnou do Nilavelli na severu, nebo Gale na jihu. Bohužel máme přistát v jednu v noci. Dá se na letišti přespat do rána, nebo najít odvoz? Díky.

Míša

před 2 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Přespání možné je, ale není to ideální viz https://www.sleepinginairports.n...-guide.htm

Někteří taxikáři tam nejspíš budou ochotní jet kamkoliv kdykoliv, ale je to 150 km do Galle nebo 250 km do Nilaveli. A ubytovali by vás v Galle třeba ve 4 h. ráno nebo plánujete dospat na lavičce v parku? Nejlepší bude přespat v hotelu poblíž letiště nebo v Negombu.

před 2 lety

Díky.

Přidat odpověď
před 2 lety

Doplnil bych informaci, že v odletové hale je malý supermarket (je označen na mapy.cz), kde lze za stejné ceny jako ve městě koupit typické suvenýry jako čaje, koření, sladkosti... Po průchodu pasovou kontrolou jsou už ceny několikanásobné.

Do Negomba jezdí také autobus, číslo linky tuším 240-3.

Tuktuky mají zákaz vjezdu k areálu letiště, vyhodí vás na příjezdové silnici nedaleko autobusového terminálu v Katunayaka, odkud je třeba dojet pár set metrů bezplatným shuttle mikrobusem, vojáci vám řeknou, kde čekat (pěší chůze k terminálu je oficiálně také zakázána).

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele David _34
David _34

Autobus 187 nyní staví od letiště vlevo. Cca 300 metrů od budovy letiště za plotem. Při cestě z Colomba na letište autobus 187 po 17:00 nejezdí. Je nutno využit minibusu které odjíždějí od opačné strany silnice než kde je zastávka 187. Cena minibusu je 150 rupií a jede až se naplní.

Odpovědět
před 2 lety

Dobrý den,

mohla bych se zeptat, jaký je nejlepší způsob dopravy z letiště Colomba do Tangalle? Chystáme se v prosinci, tak bych potřebovala poradit. Díky moc. Jana

Odpovědět
před 3 lety

Ahoj, prosím Tě jak najdu u letiště Colombo ten pendl bus, který mne doveze na autobus.terminál. Posledně se nám stalo, že než jsme našli pendl, našel si nás pohůnek od taxikářů a odvezl nás až na místo do Matary. Letos bychom se ale chtěli přepravit vlakem, takže musíme do Fort Colombo.

Díky.

před 3 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Už je to 6 let, ale prostě jsem vyšel z letiště na silnici a tam čekal minibus, který mě zavezl až téměř ke stanici Colombo Fort (možná pár stovek metrů od ní). Myslím, že další tam nebyl ani při odjezdu, takže pokud ti předchozí bus ujede, nezbývá než čekat a nebavit se s taxikáři.

před 3 lety
Avatar uživatele Aleš _2
Aleš _2

Stanoviště autobusu se nachází hned naproti příletové hale. Hledejte (nebo se ptejte) na autobus E3-187. Je dost možné, že vám různí naháněči budou říkat, že z mnoha důvodů nejezdí, ale určitě tam bude :-)

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím,

nevíte jaká je současná situace při odbavení na letišti? Jak časově náročné jsou kontroly? Jak dopředu je potřeba být před odletem na letišti (stačí 3 hod.)?

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den,mám dotaz zda na letišti v Comlobu, lze za poplatek dat zavazadlo zabalit do ochrané folie? Děkuji Marie

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda letenky mohou být ještě levnější, když chci termín odletu konec ledna, začátek února (+-14 dni pobytu) nejpozději návrat do konce února? A nemohu zde najít tuto cenu letenky, znamená to, ze na toto období to nelze?

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den, aktuálně vidím 13 707 Kč, což odpovídá rozmezí standardní ceny. S akcemi na Srí Lanku v sezóně je to poslední roky špatné, téměř nebývají. Na druhou stranu tato částka se zvedat nebude, takže nespěchejte a čekejte, zda se něco objeví.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu