Pláž poblíž Kolomba
Letiště Colombo Bandaranaike

Colombo v kostce

naposledy aktualizováno 25. 11. 2023

Největší srílanské letiště je umístěno poblíž plážového letoviska Negombo ve čtvrti Katunayake asi 35 kilometrů severně od největšího města Srí Lanky – Colomba.

Na letišti má svou hlavní základnu společnost SriLankan Airlines a létá sem dalších zhruba 30 aerolinek. Lety z Colomba směřují zejména do Indie, na Blízký východ, do jihovýchodní Asie a Evropy.

Letenky do Colomba často zakoupíte například na webu emirates.com, qatarairways.com nebo indigo.com.

Letiště nese jméno bývalého srílanského premiéra S. W. R. D. Bandaranaike.

Oficiální stránky letiště jsou www.airport.lk

IATA Kód
CMB
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
12:21 (+4.5)
Vzdálenost z ČR
7673 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Colombo

Ať už přilétáte na letiště Colombo, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

Navrhni úpravu

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Míla Kalců
před 11 měs

Dobrý den, v jednu v noci přistanu v Colombu. Je možné přespat někde poblíž letiště a sehnat nejspíš tuktuk, který mě tam odveze takto v noci? A mohou vůbec tuktuky až na sletiště?

Děkuji, Míla

Avatar uživatele i.turkova
i.turkova
před rokem

Ahoj, přilétáme na Srí Lanku 1.4.22, rozumím tomu správně, že když budu mít ETA koupeno z domova, tak nemusím čekat frontu na přepážce On arrival? Před třemi lety jsme tam čekali přes dvě hodiny:-(

Díky, Iv.

Avatar uživatele
Michaela Ošťádalová
před 4 lety

Dobrý den, jak je to s příletem v noci? Ideálně chci pokračovat rovnou do Nilavelli na severu, nebo Gale na jihu. Bohužel máme přistát v jednu v noci. Dá se na letišti přespat do rána, nebo najít odvoz? Díky.

Míša

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Přespání možné je, ale není to ideální viz https://www.sleepinginairports.n...-guide.htm

Někteří taxikáři tam nejspíš budou ochotní jet kamkoliv kdykoliv, ale je to 150 km do Galle nebo 250 km do Nilaveli. A ubytovali by vás v Galle třeba ve 4 h. ráno nebo plánujete dospat na lavičce v parku? Nejlepší bude přespat v hotelu poblíž letiště nebo v Negombu.

Avatar uživatele
Mi
před 4 lety

Díky.

Avatar uživatele
J
před 4 lety

Doplnil bych informaci, že v odletové hale je malý supermarket (je označen na mapy.cz), kde lze za stejné ceny jako ve městě koupit typické suvenýry jako čaje, koření, sladkosti... Po průchodu pasovou kontrolou jsou už ceny několikanásobné.

Do Negomba jezdí také autobus, číslo linky tuším 240-3.

Tuktuky mají zákaz vjezdu k areálu letiště, vyhodí vás na příjezdové silnici nedaleko autobusového terminálu v Katunayaka, odkud je třeba dojet pár set metrů bezplatným shuttle mikrobusem, vojáci vám řeknou, kde čekat (pěší chůze k terminálu je oficiálně také zakázána).

Avatar uživatele David _34
David _34
před 4 lety

Autobus 187 nyní staví od letiště vlevo. Cca 300 metrů od budovy letiště za plotem. Při cestě z Colomba na letište autobus 187 po 17:00 nejezdí. Je nutno využit minibusu které odjíždějí od opačné strany silnice než kde je zastávka 187. Cena minibusu je 150 rupií a jede až se naplní.

Avatar uživatele
Jana
před 4 lety

Dobrý den,

mohla bych se zeptat, jaký je nejlepší způsob dopravy z letiště Colomba do Tangalle? Chystáme se v prosinci, tak bych potřebovala poradit. Díky moc. Jana

Avatar uživatele
Robert
před 4 lety

Ahoj, prosím Tě jak najdu u letiště Colombo ten pendl bus, který mne doveze na autobus.terminál. Posledně se nám stalo, že než jsme našli pendl, našel si nás pohůnek od taxikářů a odvezl nás až na místo do Matary. Letos bychom se ale chtěli přepravit vlakem, takže musíme do Fort Colombo.

Díky.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Už je to 6 let, ale prostě jsem vyšel z letiště na silnici a tam čekal minibus, který mě zavezl až téměř ke stanici Colombo Fort (možná pár stovek metrů od ní). Myslím, že další tam nebyl ani při odjezdu, takže pokud ti předchozí bus ujede, nezbývá než čekat a nebavit se s taxikáři.

Avatar uživatele Aleš _2
Aleš _2
před 4 lety

Stanoviště autobusu se nachází hned naproti příletové hale. Hledejte (nebo se ptejte) na autobus E3-187. Je dost možné, že vám různí naháněči budou říkat, že z mnoha důvodů nejezdí, ale určitě tam bude :-)

Avatar uživatele
Dana
před 4 lety

Zdravím,

nevíte jaká je současná situace při odbavení na letišti? Jak časově náročné jsou kontroly? Jak dopředu je potřeba být před odletem na letišti (stačí 3 hod.)?

Avatar uživatele
Marie
před 5 lety

Dobrý den,mám dotaz zda na letišti v Comlobu, lze za poplatek dat zavazadlo zabalit do ochrané folie? Děkuji Marie

Avatar uživatele
Denisa
před 5 lety

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda letenky mohou být ještě levnější, když chci termín odletu konec ledna, začátek února (+-14 dni pobytu) nejpozději návrat do konce února? A nemohu zde najít tuto cenu letenky, znamená to, ze na toto období to nelze?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 5 lety

Dobrý den, aktuálně vidím 13 707 Kč, což odpovídá rozmezí standardní ceny. S akcemi na Srí Lanku v sezóně je to poslední roky špatné, téměř nebývají. Na druhou stranu tato částka se zvedat nebude, takže nespěchejte a čekejte, zda se něco objeví.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí