IATA (ICAO) kód letiště
CUE (SECU)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
08:36 (-7)
Vzdálenost od Prahy
10488 km

O letišti Cuenca Mariscal Lamar

Informace k letišti Cuenca Mariscal Lamar a dopravě z něj připravujeme. Rezervujte si levné letenky do Cuency.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 112 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-03-26T14:27:47+01:00)

Rád doplním postřehy z toho letiště k březnu 2022:

- aktuálně obsluhuje pouze vnitrostátní lety do Quita, létá se zhruba 3x denně a ač je to pozemní cestou jen 300 km, doporučuji využít letadlo protože autobus jede 10+ hodin a je to fakt peklo (letenky 15 USD40 USD)

- letiště je vzdáleno pouze 2 km od hlavního náměstí

- pro cestu na/z letiště je nejpohodlnější využít taxi za 1,5 USD nebo alternativně tramvaj za 1 USD (jízdenku zakoupíte v automatu na zastávce před terminálem)

- terminál je miniaturní, čekací doba na odbavení minimální, orientace snadná - stačí tu byt určitě 45 minut před odletem

- je tu pár obchodů a bankomat ale jinak nic moc

- Wi-Fi funguje na 120 minut zdarma

- jako bonus tohoto letiště se nabízí krásné výhledy na historickou Cuencu (průlet je přímo nad katedrálou) a na národní park Cajas

před 5 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 855 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-03-26T15:26:14+01:00)

Po zemi je to dokonce 450 km, ale proč peklo? Silnice jsou v Ekvádoru poměrně dobré, ale zatáček je v horách plno, to ano. Většina lidí tu trasu pojede s mnoha zastávkami a výlety v těch nejzajímavějších a nejkrásnějších oblastech Ekvádoru a cestou zpět pojede okruhem k moři (nebo opačně). Let využije jen ten, kdo má velmi málo času a chce se zaměřit na jižní část země. Pro urychlení zmíněného okruhu má větší smysl let Guayaquil - Quito.

před 5 měs
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek

Já jsem absolvoval bus Cuenca -> Ambato a bylo to fakt strasnejch 10 hodin. Asi bych i doporučil pro cesty do Banos nebo Puyo letět do Quita a podniknout vylet odtud.

před 5 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Asi 65 km před Ambatem je Riobamba s možností výletu na Chimborazo (na vrchol jen pro někoho, ale blíž k ledovcům a do vysokohorského lesa pro každého s určitou aklimatizací) a jsou i další možnosti výletů. Asi bych doporučil při nedostatku času vykašlat se na Cuencu a okolí a jet z Riobamby do Puerto Lopez a pak zpět do Quita letět z Guayaquilu. Z jihu Ekvádoru byly pro mě nejlepší výlety z města Loja do spodní a horní části NP Podocarpus.

před 5 měs
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek

Tak to bych rozhodne nedoporucil 😅 Cuenca je naprosto bozi, strávil jsem tam týden a přemýšlím, ze se tam ještě vrátím. Už jen Cajas je proste pecka.

před 5 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 855 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-03-27T19:58:55+02:00)

Cuenca je jedno z nejpříjemnějších měst v Ekvádoru, ale kvůli městům málokdo pojede takovou dálku. Já cestuju hlavně kvůli přírodě a ta mi přišla v okolí (Cajas a výlet k vodopádům na jih) jako asi nejméně zajímavá z 2 měsíců v Ekvádoru. Ale je fakt, že Ekvádor je po Chile má nejoblíbenější země z Jižní Ameriky, takže i to, co tam považuju za slabší, je krásné a stojí za návštěvu.

před 5 měs
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek

Tak ono to je jedno, každý má při cestování trosku jiné priority :) Ja jsem spis chtěl sepsat par bodu o letiště v Cuenca protože zatím neexistuje průvodce a někomu se muže hodit, zbytek je na každém :)

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele