IATA (ICAO) kód letiště
IQT (SPQT)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
22:52 (-7)
Vzdálenost od Prahy
10160 km

O letišti Iquitos

Pro páté největší peruánské město a zároveň největší město na světě, kam se nedá dostat po zemi, je místní letiště hlavní spojnicí s okolním světem. Tou druhou už je jen řeka Amazonka, jinak se sem dostat nedá. Při vyhledávání na mapách například googlu si dejte pozor, jaké letiště vlastně nacházíte. V centru města totiž leží bývalý terminál, který už několik let není v provozu, jediným letištěm pro cestující je terminál Coronel FAP Francisco Secada Vignetty na jihozápadě Iquitos.

Letištní budova je malá, odbavovací proces rychlý a bez obtíží, terminál se na noc zavírá.

Letenky

V současnosti do Iquitos létají jen vnitrostátní lety, z většiny do Limy. Pravidelné mezinárodní lety nejsou v provozu, i když je plánuje panamská aerolinka Copa Airlines. Vyplatí se rozhodně rezervovat dvě oddělené letenky. Z Evropy do Limy (cca 16-18.000 Kč) a z Limy do Iquitos (kolem 3.500 Kč zpáteční), kde je velmi frekventované spojení celkem pěti různých společností. 

Celková doba letu z Prahy do Iquitos včetně přestupů tak většinou přesáhne 40 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Iquita, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

V zásadě existují pouze dvě možnosti dopravy do centra, obě za fixní cenu. Jakékoliv vyšší nabídky důrazně odmítněte!

  • klasické taxi: 20 soles
  • mototaxi (kombinace motorky a tuktuku, není příliš vhodná, pokud máte objemné zavazadlo): 10 soles

Na hlavní silnici asi 200 metrů od terminálu ještě projíždějí autobusy MHD, které jsou vybaveny jen dřevěnými lavicemi a bez oken, jsou pomalé, smradlavé a slouží především pro nejchudší obyvatele města.

Po samotném městě, až si uložíte zavazadla na hotelu, pak rozhodně využívejte právě mototaxi. Je to skvělý zážitek, je jich hodně, jsou naprosto všude a jejich řidiči se obvykle turistu nesnaží nijak natáhnout. Z centra až k tržišti u amazonského přístavu zaplatíte maximálně 5 soles.

Služby na letišti

Wifi funguje pouze v kavárně ve veřejné části letiště.

Žádné další obchody, restaurace nebo třeba poštu či schránku na v terminálu nenajdete.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele