IATA (ICAO) kód letiště
UIO (SEQM)
Aktuální počasí
11.8 °C
Aktuální čas
04:39 (-7)
Vzdálenost od Prahy
10206 km

O letišti Quito Mariscal Sucre

Největší ekvádorské mezinárodní letiště najdeme 37 km severovýchodně od města. Celé letiště bylo otevřené teprve v roce 2013, kdy nahradilo staré a prostorově značně nevyhovující letiště přímo v centru města.

Svoji základnu zde má místní národní aerolinka TAME a ekvádorská odnož společnosti LATAM.

Letenky

Quito se řadí mezi nejdražší destinace v Latinské Americe, co se cen letenek z Evropy týče. Průměrně letenky koupíte od 20.000 Kč výše, v akcích lze pořídit kolem 16.000 Kč a například z Londýna, Madridu či jiných západoevropských velkoměst se lze zřídka dostat i na cenu pod 12.000 Kč.

Doba letu z Prahy často atakuje i 40 hodin po započítání všech přestupů. Nejrychlejší spojení kolem 18 hodin bývají také ta nejdražší (od 30 tisíc Kč výše).

Inspirujte se akcemi na letenky do Quita, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště využijeme pro přestup především na vnitrostátní linky po Ekvádoru či na Galapágy. Terminál je moderní a rozlohou poměrně malý, rozdělený právě ne mezinárodní a vnitrostátní sekci. Orientace je vskutku jednoduchá, přestup zabere kvůli nutnosti průchodu imigrační kontrolou zhruba 60 minut.

Doprava z/na letiště

Expresní autobusy

Komfortní spojení moderními autobusy bez zastávek po cestě zajišťují autobusy Aeroservicios. Ve městě zastavují u bývalého letiště, odkud se do centra dostanete místní dopravou nebo taxíkem. Za jízdenku zaplatíte 8 USD, resp. 14 USD, při zpáteční cestě lze zakoupit online (www.aeroservicios.com.ec/).

Autobusy jezdí 24 hodin denně s intervaly 30–60 minut, cesta do města zabere asi 50 minut při ideálních podmínkách.

Městské autobusy

Na letiště se dostanete i běžnou veřejnou MHD. Tu v Quitu zajišťuje více dopravců, jízdenky na letiště stojí shodně 2 USD.

Z letiště se můžete vydat na dvě významné přestupní stanice v Quitu:

  • Rio Coca Terminal na severu města spojuje s letištěm společnost Sotranor, která jezdí od 5:30 do 22:00 cca jednou za 20 minut,
  • Quitumbe Terminal na jihu města pak spojí s letištěm společnost Cosibo, která jezdí od 5:30 do 19:00.

Taxi do centra města vyjde zhruba na 30 USD a je nejpohodlnější variantou cesty, pokud se chcete dostat opravdu rovnou do hotelu.

Služby na letišti

V tranzitní zóně můžete využívat wifi zdarma.

Mnoho restaurací i obchodů funguje s nepřetržitou otevírací dobou.

Úschovnu zavazadel najdete v příletové hale, taktéž otevřenou nepřetržitě. Přijímá pouze hotovost, nikoli kreditní karty.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu