IATA (ICAO) kód letiště
DAL (KDAL)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
11:21 (-7)
Vzdálenost od Prahy
8583 km

O letišti Dallas Love Field

Menší městské letiště Love Field leží 10 km od centra Dallasu a do roku 1974 sloužilo jako jeho hlavní vstupní brána. Nyní většinu letů obsluhuje jedno z největších letišť světa Dallas-Fort Worth vzdálené asi 40 km. Letiště Love Field nyní slouží jen vybraným vnitrostátním spojům, velkou základnu zde má nízkonákladovka Southwest Airlines. Dál už sem létají jen pouhé dvě další společnosti: Alaska Airlines a Delta.

Love Field má jeden menší terminál, ve kterém se snadno zorientujete. Veřejná část zůstává otevřená 24 hodin denně.

Letenky

Z tohoto letiště využijete především letenky po USA přes společnost Southwest Airlines, která odsud provozuje přes 90% spojů do všech koutů země.

Kupujete-li letenky do Dallasu jako města, ve vyhledávačích se vám vždy zobrazí výsledky na obě místní letiště, tedy Love Field a Dallas-Fort Worth. Věnujte tedy maximální pozornost, ze kterého letiště vlastně budete odlétat, ať předejdete nepříjemnostem. Průměrná cena letenky z Prahy do Dallasu se pohybuje mezi 15.000 a 17.000 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Dallasu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

V těsné blízkosti terminálu najdete všechny velké autopůjčovny, což bude určitě nejlepší volba, jak se po Texasu a USA obecně pohybovat.

Pokud se bez auta obejdete, na letiště využijete městského autobusu číslo 524, který vás sveze na nejbližší stanici rychlodrážní tramvaje "Inwood/Love Field", kudy projíždí Green a Orange Line. Autobus jezdí každých 15 minut od 4:30 do 1:15, navazuje tedy na všechny tramvajové spoje. Celková doba jízdy do centra i s přestupem se pohybuje kolem 40 minut.

U řidiče autobusu si kupte jízdenku "AM/PM Pass", která platí na neomezený počet jízd autobusem i tramvají vždy půl dne. Pokud si koupíte v časech "AM" (půlnoc až poledne), jízdenka vám vyprší přesně ve 12:00. Pokud koupíte v čase "PM" (poledne až půlnoc), jízdenka vyprší ve 24:00. Cena činí 3 USD. Celodenní varianta (platná v daný kalendářní den) pak vyjde na 6 USD. Řidiči nevrací, připravte si přesný obnos! Při cestě zpět na letiště pak lístek koupíte v automatu na tramvajové zastávce.

Kompletní informace o dopravě v Dallasu na oficiálním webu.

Služby na letišti

Wifi zdarma funguje pouze 30 minut.

Menší terminál je vybaven klasickými letištními službami od místností pro přebalování dětí po restaurace. Kiosek Dunkin Donuts je otevřený 24 hodin denně.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele