IATA (ICAO) kód letiště
DFW (KDFW)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
22:26 (-7)
Vzdálenost od Prahy
8589 km

O letišti Dallas Fort Worth

Letiště leží téměř přesně mezi městy Dallas a Fort Worth (obojí cca 37 km) a je desátým největším letištěm na světě podle počtu odbavených cestujících. Hlavní základnu zde má největší aerolinka světa American Airlines. Na letišti najdete 7 přistávacích drah.

Veřejná část terminálů je otevřena 24 hodin denně.

Letenky

Do Dallasu příliš často akční letenky nebývají, běžně se cena pohybuje od 15.000 do 19.000 Kč. Ceny jsou podobné při odletu z Prahy, Vídně i Mnichova.

Doba letu do Dallasu se i s transfery pohybuje od 18 do 25 hodin, může být i delší.

Inspirujte se akcemi na letenky do Dallasu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Dallaské letiště má pět terminálů, čtyři vnitrostátní a jeden mezinárodní. Všechny terminály jsou spojeny dvojím způsobem. Tranzitní zónou jezdí každé dvě minuty automatický vláček zdarma. Od 5:00 do 0:00 jezdí navíc veřejnou částí letiště minibusy, ty jsou rovněž zdarma.

Jako u všech amerických letišť, je i při čistě mezinárodním přestupu (například Londýn – Los Angeles – Auckland) potřeba vyzvednout svá zavazadla, projít imigračním a znovu se odbavit. Z toho důvodu musíte mít vyřízené elektronické povolení ESTA pro vstup do Spojených států (za 14 USD online vyřídíte zde).

Časy na přestup

Mezinárodní -> Vnitrostátní: 85 minut

Mezinárodní -> Mezinárodní: 85–100 minut (podle destinace)

Vnitrostátní -> Mezinárodní: 45 minut (podle destinace)

Vnitrostátní -> Vnitrostátní: 40 minut

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší dopravou do Dallasu je metro či spíše rychlodrážní tramvaj systému DART. Cesta do centra trvá asi 40 minut při intervalu 20 minut. Metro jezdí od 3:00 do 1:00, jednosměrný lístek stojí 2,50 USD, celodenní jízdenka 5 USD.

Další možností dopravy do Dallasu i Fort Worth je vlak Trinity Railway Express ze stanice Centreport, ke které jezdí z letiště kyvadlové autobusy. Spojení jezdí zhruba každých 30 minut, cesta do obou měst pak trvá rovněž 30 minut. První vlak jede v 5:00, poslední ve 23:00, za jízdenku zaplatíte 2,50 USD. Detaily na webu TRE.

Služby na letišti

Wifi je po ověření e-mailové adresy zdarma na neomezenou dobu.

V tranzitní zóně najdete v terminálech B a E studio jógy.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu