IATA (ICAO) kód letiště
FTE (SAWC)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
11:51 (-5)
Vzdálenost od Prahy
13827 km

O letišti El Calafate

Oblíbené turistické letiště El Calafate se nachází přímo na břehu jezera Argentino asi 20 km od stejnojmenného města a 100 km od slavného ledovce Perito Moreno. Na letiště létají výhradně vnitrostátní spoje, především pak z Buenos Aires. Valnou většinu letů tvoří společnosti Aerolineas Argentinas a LATAM.

Terminál je sice moderní, velmi malý a přehledný. Sejde-li se v hlavní sezoně na ploše více letadel najednou, musíte počítat s delšími čekacími dobami u odbavení. Otevírací doba se řídí letovým řádem.

Letenky

Jižní Argentina rozhodně patří mezi nejdražší destinace, při odletu z Prahy nebo okolí se většinou nedostaneme pod 26.000 Kč. Akční letenka nebo chybový tarif se do El Calafate objeví jednou za několik let.

Doba letu do El Calafate trvá asi 35 hodin dle času a počtu přestupů.

Inspirujte se akcemi na letenky do El Calafaty, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Klasickou MHD na letišti rozhodně nehledejte. Můžete si na přepážce v příletové hale objednat shuttle bus, který objíždí všechny významné hotely ve městě. Cena jízdenky činí asi 50 ARS / 80 Kč.

Rychlejší a pohodlnější způsob je zcela jistě taxi, za něž zaplatíte kolem 300 ARS / 480 Kč.

Služby na letišti

Wifi je k dispozici zdarma a bez časového omezení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu