Průvodce letištěm

Letiště Juneau

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Juneau

  • JNU (IATA)
  • PAJN (ICAO)
  • Spojené státy americké

Hlavní město Aljašky Juneau, které najdete na jihu státu v oblasti překrásných fjordů, má pochopitelně své vlastní letiště. Přeci jen doprava po zemi do Anchorage či Seattle je záležitost v rámci dní a tak zde letecká doprava funguje jako základní dopravní obslužnost. Samotné Juneau je však malé město o 30 tisících obyvatelích, čemuž odpovídá i provoz na místním letišti. Pravidelné linky vedou především do Anchorage a Seattlu a celoročně je obstarává výhradně společnost Alaska Airlines.

Samotný terminál je velice malý, přehledný a pohodový – odbavení po příletu i před odletem je rychlé bez dlouhých front.

Otevřeno je 24 hodin a ze strany bezpečnostních složek není problém přespat v terminálu, byť pouze na zemi (sedačky mají mezi sebou opěrky).

7628 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
13:47 (-10 )
aktuální čas

Letenky

Juneau má tu smůlu, že je na Aljašce a létá tam jediná aerolinka, v sezoně dvě. Není tedy žádný důvod tlačit ceny letenek dolů a tak průměrně zaplatíme za zpáteční cestu z Prahy a okolí kolem 27.000 Kč. Akční letenky se nekonají, v historii byly do Juneau výhodné ceny pouze při chybových tarifech, na které se však nelze nijak spolehnout.

Vnitrostátní lety do Anchorage či Seattlu vyjdou cca na 3.700 až 4.000 Kč za jeden směr.

Z Evropy budeme téměř vždy přestupovat hned dvakrát, tudíž celková doba letu obvykle přesáhne 20 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Juneau, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Letiště je docela dobře obslouženo místní MHD, avšak jen od pondělí do pátku. Před terminálem mají zastávku linky 5 a 6, obě vás dovezou do centra města, pětka navíc ještě k univerzitě. Každá z linek jezdí jednou za hodinu cca od 7:30 do 18:30. Jízdenka stojí 2$ na jednu jízdu a platí se u řidiče.

Více o MHD v Juneau na oficiálním webu.

Nejoblíbenější a taky nejpraktičtější způsob dopravy je však půjčení auta přímo na letišti, vzhledem k absenci pravidelného meziměstského spojení kamkoliv z Juneau.

Služby na letišti

Wifi zdarma je k dispozici neomezeně a bez poplatku.

Navzdory svojí velikosti najdeme v terminálu dost občerstvovacích možností za běžné ceny, většina z nich otevírá ve 4:00, zavírá pak po posledním příletu.

Úschovnu zavazadel můžeme hledat u společnosti Alaska Seaplanes, cena za jeden den činí 5$.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)