IATA (ICAO) kód letiště
YXY (CYXY)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
02:28 (-9)
Vzdálenost od Prahy
7393 km

O letišti Whitehorse

Největší město provincie Yukon slouží zároveň jako hlavní vstupní brána do této části Kanady. Letiště Whitehorse leží na kopečku nad městem asi 4 km od centra města. Letištní terminál je malý a jednopatrový – pravá část slouží pro odlety a levá pro přílety, stačí dorazit hodinu a půl před odletem vnitrostátního letu, resp. 2 hodiny před odletem mezinárodního.

Svoji základnu zde má menší letecká spolčenost Air North, pravidelně sem létá například Air Canada nebo Westjet.

Terminál se zavírá po posledním příletu kolem 0:30 a otevírá před 4. hodinou ranní.

Letenky

Letenky z Prahy do Whitehorse běžně pořídíte kolem 25.000 Kč v letním období, resp. 18.000 Kč v zimě. Vždy poletíte se dvěma přestupy, nejčastěji ve Frankfurtu a Vancouveru nebo Amsterdamu a Calgary. 

Během letní sezony létá do Whithorse také pravidelně společnost Condor přímými lety z Frankfurtu jedenkrát týdně s cenami mezi 17 a 20.000 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Whitehorsu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Cestování po Yukonu je možné pouze půjčeným autem. Doporučujeme půjčit si ho rovnou na letišti, kde sídlí všechny místní autopůjčovny, k nejlevnějším patří Budget a Driving Force s cenami mezi 800 a 1.200 Kč za den. Pozor na maximální počet kilometrů zdarma, který bývá u půjčoven ve Whitehorse vždy omezen.

MHD na letiště zajíždí od pondělí do soboty, v neděli nejede. Linka číslo 3 spojuje centrum města Whitehorse s letištěm každou hodinu od 7:00 do 21:20, viz jízdní řád. Jednotlivé jízdné stojí 2,50 CAD nehledě na vzdálenost a platí se v přesné hotovosti řidiči.

Služby na letišti

Wi-fi na letišti využijete zdarma a bez omezení.

Ve veřejné části narazíte na jednu kavárnu a automaty na pití, v části ze bezpečnostní kontrolou žádné obchody nečekejte.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele