IATA (ICAO) kód letiště
SFJ (BGSF)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
04:57 (-4)
Vzdálenost od Prahy
3968 km

O letišti Kangerlussuaq

Největší mezinárodní letiště v Grónsku a jedno ze dvou, která jsou schopna přijímat i velká dopravní letadla, najdeme v městečku Kangerlussuaq v jihozápadním cípu ostrova. Jakožto hlavní základna místní aerolinka Air Greenland, která provozuje i lety do Evropy (Kodaň), je místní letiště hlavním vstupním bodem do Grónska. Letiště je také jedním z nejdůležitějších zásobovacích bodů pro celý ostrov a významnou vojenskou základnu pro americké i dánské síly.

Terminál je malý a odpovídá hustotě provozu. Pokud však zrovna přiletí letadlo z Kodaně, může být vůbec problém se do letištní budovy vměstnat. Během léta je terminál otevřený 24 hodin denně.

Letenky

S letenkami do Grónska to je těžké, protože tam skoro nic nelétá. Nejčastější spojení s civilizací zabezpečuje místní aerolinka Air Greenland, která létá denně do Kodaně po celý rok. Průměrná cena zpáteční letenky z Kodaně činí zhruba 20 až 25.000 Kč. Akční letenky na této trase neexistují.

Levněji vyjdou letenky islandské regionální společnosti Air Iceland, která létá do Kangerlussuaqu z mezinárodního letiště Keflavík během letní sezony. Letenky standardně vyjdou kolem 12.000 Kč, v akcích ale i pod 10.000 Kč. Přičteme-li si k tomu stále zlevňující lety ze střední Evropy na Island, můžeme se dostat na finální částku kolem 13.000 Kč za zpáteční cestu. 

Doba letu z Islandu do Grónska trvá asi 2,5 hodiny, z Prahy na Island pak něco kolem 4 hodin.

Pozor si dejte na vnitrostátní letenky po Grónsku, které všechny zajišťuje rovněž aerolinka Air Greenland. Jsou totiž velmi drahé! Například zpáteční letenka z Kangerlussuaqu do hlavního města Nuuk, které je vzdáleno jen 500 km, vyjde na 13.000 Kč!

Inspirujte se akcemi na letenky do Kangerlussuaqu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Pěšky. Je to jednoduché. 

Kangerlussuaq je malá vesnička o 500 obyvatelích, která vznikla jen díky letišti, všude se dá tedy dojít do 30 minut. Žádné silnice do jiných částí Grónska nevedou, budete si tak muset všude vystačit s trekováním. Turistická informační kancelář se nachází poblíž hotelu Polar Lodge při severovýchodním okraji přistávací dráhy.

Služby na letišti

Veřejná síť wifi je na letišti zdarma.

Na letišti je jeden menší duty free shop se suvenýry a občerstvení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu