Letiště Káthmándú Tribhuvan

Kathmandu Tribhuvan International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

KTM (IATA)
VNKT (ICAO)
Nepál

Mezinárodní letiště Tribhuvan se nachází cca 7 km východně od centra Káthmándú a v současnosti je hlavní vstupní branou do Nepálu. Všechny mezinárodní lety přistávají právě zde. Letiště slouží i jako hlavní uzel pro vnitrostátní linky. Jediná přímá linka z Evropy vede z Istanbulu prostřednictvím Turkish Airlines.

Místní letiště je spíše zkouškou cestovatelových nervů, od dlouhých front na imigračním po neskutečně chaotickou dopravu do města.

V hale, kde se vydávají víza, se zařaďte do správné fronty. Existují zde tři přepážky: pro víza do 15 dní, do 30 a do 90 dní. Zařadíte-li se do nesprávné fronty a dojdete po několika desítkách minut k okénku, budete posláni do správné fronty s novou čekací dobou.

 


Letenky

Vzhledem k menší konkurenci zůstávají letenky do Nepálu poměrně drahé, standardně se ceny z Prahy a okolí pohybují mezi 17.000 a 19.000 Kč. Akční letenky nejčastěji nabídne společnost Flydubai z Bratislavy nebo Prahy, mohou klesnout i ke 11.000 Kč.

Doba letu z Prahy průměrně činí kolem 16 hodin, v případě stopoveru může však přesáhnout i 24 hodin.

Vyhledat letenky


Přestup

Káthmándú využívá dva terminály: mezinárodní a vnitrostátní, vzdálené jsou od sebe cca 200 metrů a dostanete se mezi nimi bez problémů pěšky. Garantované přestupy mezi lety však neexistují, je určitě lepší si nechat v Káthmándú pauzu přes noc.

Mezinárodní terminál je sice zastaralý, ale přivřeme-li oko, splňuje běžné standardy. Vnitrostátní terminál je na tom o poznání hůř, budete si připadat spíš jako na neudržovaném, chaotickém a neuvěřitelně přelidněném autobusovém nádraží. Dorazte s dostatečným předstihem, ideálně alespoň 2,5 hodiny před odletem.


Doprava z/na letiště

Jedinou možností dopravy do centra je taxi. Ignorujte všechny naháněče uvnitř terminálu, odmítněte veškerou pomoc se zavazadly i jiného druhu, vyjděte ven před terminál a začněte smlouvat o ceně. Obvyklá cena se pohybuje mezi 350 a 550 rupiemi.

Levnější taxíky čekají podél hlavní silnice asi 300 metrů od letiště, u nich by cena do centra neměla přesáhnout 300 rupií.

Nejméně nepříjemnou variantou je zcela jistě dopředu domluvený odvoz z vašeho hotelu.


Služby na letišti

Oficiálně je na letišti wifi zdarma, nicméně obvykle není funkční.

Celkově je letiště zastaralé, přelidněné a předražené. Směnáren i bankomatů najdete na letišti dostatek, avšak vyměňte si jen částku potřebnou k dopravě do centra (maximálně 10 €). Ve městě dostanete lepší kurz.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Nepálu? Nastav si hlídače